Jump to content
Јаков.

Кур'ан

Оцени ову тему

Recommended Posts

Замолио бих члана Ако-нека да прекине са постављањем видео садржаја који тему одвлаче у политичке воде. Тема је постављена са циљем да буде теолошка  а не политичка расправа. Грађански рат на простору бивше Југославије немају баш пуно везе са теологијом.

Brate moj, Petre:

Kod nas muslimana važi sljedeće: Objava je bila na arapskom jeziku i  kao takva sačuvana je .

Prevodi su dozvoljeni čak nužna potreba je da Kuran ima prevode na onoliko jezika koliko jezika ima u svijetu.Prevod nije original,prevod je prevod originala na određeni jezik.

Naravno musliman ima nagradu kada uči Kuran na arapskom, takođe ima nagradu kada čita prevod Kurana.Hvala

Свашта, значи реч Божија дата је само арапима и онима који знају арапски? confused

Na osnovu čega zaključi to?, ko ne zna arapski, ima tumačenje, tj. bitna je poruka, nije bitno koliko je "David imao ovaca", niti je bitna nauka unutar knjige, činjenica jeste da se tumačenje ne može svrstati u isti rang sa originalom, ali poruka knjige je jedna, kako je god prevedeš.

Ај дабогда па се пуцало  319.gif

Хвала БОГУ великоме што смо се коначно разумјели око форме  0403_feel

Ha ja 0512_music, još mi samo objasni, otkuda onolike greške u Bibliji? 0104_cheesy

Замолио бих члана Ако-нека да прекине са постављањем видео садржаја који тему одвлаче у политичке воде. Тема је постављена са циљем да буде теолошка  а не политичка расправа. Грађански рат на простору бивше Југославије немају баш пуно везе са теологијом.

OK nechu smopinjati jihad u Bosni.

Зато ћу ја постављати садржаје са радикалним исламистичким групама све док ти Александре не пронађеш доказ да се и један исламски ''теолог'' оградио због довођења муџахедина у везу са исламом и да се извинио за злочине муслимана над православним хришћанима!

Brate moj, Petre:

Kod nas muslimana važi sljedeće: Objava je bila na arapskom jeziku i  kao takva sačuvana je .

Prevodi su dozvoljeni čak nužna potreba je da Kuran ima prevode na onoliko jezika koliko jezika ima u svijetu.Prevod nije original,prevod je prevod originala na određeni jezik.

Naravno musliman ima nagradu kada uči Kuran na arapskom, takođe ima nagradu kada čita prevod Kurana.Hvala

Свашта, значи реч Божија дата је само арапима и онима који знају арапски? confused

Na osnovu čega zaključi to?, ko ne zna arapski, ima tumačenje, tj. bitna je poruka, nije bitno koliko je "David imao ovaca", niti je bitna nauka unutar knjige, činjenica jeste da se tumačenje ne može svrstati u isti rang sa originalom, ali poruka knjige je jedna, kako je god prevedeš.

Хвала БОГУ великоме што смо се коначно разумјели око форме  :drugarstvo:

Ha ja 0512_music, još mi samo objasni, otkuda onolike greške u Bibliji? 0104_cheesy

У Библији нема грешака.

Овде се сигурно не помињу мајмуни и свиње, као у курану. :smiley:

Библија није научна књига.

Методије, да си читао теме и разговор са муслиманским теологом, прочитао би да се он ограђује од оваквог схватања ислама. Ја не желим данегирам злочине тих монструма и лудака. Оно што желим јесте да људима који се од тога ограђују пружимо прилику да нешто кажу о својој вери и да нам истом демантују овакве ствари. А ми ћемо аргументима покушати да оспоримо оно што мислимо да је за оспоравање. Опет, ако пратиш, видећеш да то жестоко и чинимо. Могу ти и они сами посведочити.

koran Qur'an Islam is so destructive, 9 out of every 10 people employed in Saudi Arabia are imported from other countries. Islam doesn't produce much. But one thing its really good at is - Jihad. ... 

koran Qur'an Islam is so destructive, 9 out of every 10 people employed in Saudi Arabia are imported from other countries. Islam doesn't produce much. But one thing its really good at is - Jihad. We can all look forward to it soon enough with more suicide bombings and attacks. Why? Why do they hate us? you ask so I will answer.

Методије, да си читао теме и разговор са муслиманским теологом, прочитао би да се он ограђује од оваквог схватања ислама. Ја не желим данегирам злочине тих монструма и лудака. Оно што желим јесте да људима који се од тога ограђују пружимо прилику да нешто кажу о својој вери и да нам истом демантују овакве ствари. А ми ћемо аргументима покушати да оспоримо оно што мислимо да је за оспоравање. Опет, ако пратиш, видећеш да то жестоко и чинимо. Могу ти и они сами посведочити.

Quran ima preko 160 citata dje se trazi da svi mi koji nijesmo muslimani,ubijemo,zarobimo,zakoljemo,opljachkamo.Ja samo navodim chinjenice.

Do sada sam samo primjetila da oni(Alahovi na forumu) kazu nije istina,nemoj ti mene uchiti,kakvi su hrishcani

etc.

Jedan od tih Alahovih chak i hvali Izetbegovich,da li je obrisano ili nije ne znam.

ako neka, da li ima pravo musliman da se brani?

Da li mu to osnovno pravo zabranjuješ?

Da li treba mirno gledati kako mu drugi ubija, siluje, pljačka.itd...

Navedi ajet po ajet da ti objasnim zašto i kako i na šta se odnosi?

Ako mrziš muslimane, što je očigledno, budi bar objektivan-na prema sebi i drugima pa navedi citate da ti objkasnim šta znače!

Ono o mudžahedinima, zar nisu i srbi imali svoje mudžahedine! Ne sjetih se da je se neko njih ogradio!Čak se pod junaštvom kod nekih od vas ovdje smatra činjenje zločina nad nekim.Ja kažem: Ubijanje nevinih ljudi slilovanje, djece staraca, onih koji nenose uniformu je zločin bez obzira ko ga je činio.U ime moje vjere to nije mogao činiti jer moja vjera to strogo zabranju.Navedi ti meni citat po citat od tih 160 citata da ti objasnim značenje po islamu ea ne po tvom shvatanju koje želiš nametnuti!

Quran ima preko 160 citata dje se trazi da svi mi koji nijesmo muslimani,ubijemo,zarobimo,zakoljemo,opljachkamo.Ja samo navodim chinjenice.

Do sada sam samo primjetila da oni(Alahovi na forumu) kazu nije istina,nemoj ti mene uchiti,kakvi su hrishcani

etc.

Jedan od tih Alahovih chak i hvali Izetbegovich,da li je obrisano ili nije ne znam.

ako ne razumiješ dovoljno srpski nemoj onda činiti smutnju među nama koji hoćemo zaista nešto pozitivno od ovoga da napravimo!

Brate moj, Petre:

Свашта, значи реч Божија дата је само арапима и онима који знају арапски? 0102_laugh

Ај дабогда па се пуцало  0705_read

Хвала БОГУ великоме што смо се коначно разумјели око форме  :drugarstvo:

sAMO JEDNA RAZLIKA KOJA JE OGROMNA A TO JE  mi se vračamo na original koji je objavljen na arapskom jeziku a vi se vračate na najstariji sačuvani primjerak koji je na jeziku na kojem nije Isus govorio.Čini mi se grčkom!

Ту има даље разлика:ми се враћамо сведочанствима живих људи који су положили живот за Христа тако да су та сведочанства важнија од било које књиге.Да ли има примјера да је Мухамед страдавао због Курана?

Brate moj, Petre:

Хвала БОГУ великоме што смо се коначно разумјели око форме  0409_feel

sAMO JEDNA RAZLIKA KOJA JE OGROMNA A TO JE  mi se vračamo na original koji je objavljen na arapskom jeziku a vi se vračate na najstariji sačuvani primjerak koji je na jeziku na kojem nije Isus govorio.Čini mi se grčkom!

Ту има даље разлика:ми се враћамо сведочанствима живих људи који су положили живот за Христа тако да су та сведочанства важнија од било које књиге.Да ли има примјера да је Мухамед страдавао због Курана?

Da ali koji su živjeli i do sto godina poslije njegove smrti i međusobom se podijelili i svaki od njiha napisao Evanđelje oko kojeg ste morali sazvati nikejski sabor da biste mogli se usaglasiti o načinu vašeg vjerovanja.Jesam li u pravu?

Не,Свети Игњатије је у првом вијеку исповиједао Христа за БОГА.Тацит пише да Хришћани обожавају Христа.Сабр у Никеји је сазван да би се бранила вјера а не да би се измишљала јер је и прије Никеје Црква вјеровала у Христа као БОГА и Сина БОЖИЈЕГ.

Апостоли нису живјели сто година после Христовог вазнесења него су били његови савременици.Христос па Свети Јован Јеванђелист па Свети Поликарп који је пострадао 160 године и тако се ниже до Светог Иринеја Лионског,Светог Виктора,Светог Поликрата,Оригена,Светог Григорија,Светог Александра па онда имаш Никејски Сабор.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...