Jump to content
Јаков.

Кур'ан

Оцени ову тему

Recommended Posts

Muhamedanac je riječ koju koriste u večini slučajeva ljudi koji imaju jako negativan stav o muslimanima

Видиш, ово нисам имао благе везе. И ја се извињавам ако сам негде написао овај израз.

U redu je ako neka nezna i sazna, mi smo tu da se upoznajemo , ali bojim se da je krenulo kuda netreba!

Muhamedanac je riječ koju koriste u večini slučajeva ljudi koji imaju jako negativan stav o muslimanima

Видиш, ово нисам имао благе везе. И ја се извињавам ако сам негде написао овај израз.

U redu je ako neka nezna i sazna, mi smo tu da se upoznajemo , ali bojim se da je krenulo kuda netreba!
Mislim da bi rasprave trebalo odrediti u određenom danu, njima se ne postiže efekat koji je meni cilj a i vašim administratorima, a to je upoznavanje, kod nas je ovdje krenulo na prosipanje, pa ko koga više!

Brate moj, Petre:

Kod nas muslimana važi sljedeće: Objava je bila na arapskom jeziku i  kao takva sačuvana je .

Prevodi su dozvoljeni čak nužna potreba je da Kuran ima prevode na onoliko jezika koliko jezika ima u svijetu.Prevod nije original,prevod je prevod originala na određeni jezik.

Naravno musliman ima nagradu kada uči Kuran na arapskom, takođe ima nagradu kada čita prevod Kurana.Hvala

Свашта, значи реч Божија дата је само арапима и онима који знају арапски? 0110_hahaha

Na osnovu čega zaključi to?, ko ne zna arapski, ima tumačenje, tj. bitna je poruka, nije bitno koliko je "David imao ovaca", niti je bitna nauka unutar knjige, činjenica jeste da se tumačenje ne može svrstati u isti rang sa originalom, ali poruka knjige je jedna, kako je god prevedeš.

Ај дабогда па се пуцало  0110_hahaha

Хвала БОГУ великоме што смо се коначно разумјели око форме  0110_hahaha

Brate moj, Petre:

Kod nas muslimana važi sljedeće: Objava je bila na arapskom jeziku i  kao takva sačuvana je .

Prevodi su dozvoljeni čak nužna potreba je da Kuran ima prevode na onoliko jezika koliko jezika ima u svijetu.Prevod nije original,prevod je prevod originala na određeni jezik.

Naravno musliman ima nagradu kada uči Kuran na arapskom, takođe ima nagradu kada čita prevod Kurana.Hvala

Свашта, значи реч Божија дата је само арапима и онима који знају арапски? 0110_hahaha

Na osnovu čega zaključi to?, ko ne zna arapski, ima tumačenje, tj. bitna je poruka, nije bitno koliko je "David imao ovaca", niti je bitna nauka unutar knjige, činjenica jeste da se tumačenje ne može svrstati u isti rang sa originalom, ali poruka knjige je jedna, kako je god prevedeš.

Ај дабогда па се пуцало  0110_hahaha

Хвала БОГУ великоме што смо се коначно разумјели око форме  0110_hahaha

sAMO JEDNA RAZLIKA KOJA JE OGROMNA A TO JE  mi se vračamo na original koji je objavljen na arapskom jeziku a vi se vračate na najstariji sačuvani primjerak koji je na jeziku na kojem nije Isus govorio.Čini mi se grčkom!

Nije svaki musliman za jihadali onaj koji se drzi Quran,ima 164 mjesta dje mu se govori da sredi,ubije,zakolje,siluje,opljacka svakoga ko nije Islamista.

http://www.answering-islam.org/Quran/Themes/jihad_passages.html

Svako moze nadji i prevjesti.

crvenilo

Dragi moji nemojte vi tumačiti riječ džihad.Niste kompetentni.Jeli to newko zamjeri muslimanu da se brani!Kakva je to vjera koja nepruža zaštitu svojim ljudima.A sdruge strane msulimani ko napadaju svijet, kad ono Amerika i saveznici napadoše okupiraše pobiše!.Vama za podatak u Iraku je do sada ubijeno preko 600000 ljudi od kako je Amerika ušla u Irak.Pogledajte ispovjest američkih vojnimna sta su radili.Da li treba se dopustiti da te neko liši života! Pa brate obaveza je odbrana!

Апсолутно се слажем. Невиђени злочини у Ираку од америчких сатаниста. Исламу једино замерам што фанатично реагују када неко ружно прича о Мухамеду или исламу. Замерам и подржавање права на освету, претње смрћу за оне које који напусте ислам, а право да се бране ако су нападнути им не замерам.

И ово "људи" раде уз поклич "Аллах је велики!" Питам се, у име којег бога то раде? Против овога треба да се свим силама боре у првом реду муслимани који своју веру не доживљавају овако. Нажалост овакви монструми су постали "амбасадори" ислама у свету.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...