Jump to content
SHADOWS OF THE LIGHT

ĐOKOVIĆEV RITUAL! Novak tokom Vimbldona meditira u budističkom hramu

Оцени ову тему

Recommended Posts

Причамо о медитацији која се користи на Истоку и апсолутно је небитно шта она значи на Западу.

Onda se u tom slucaju mozemo sloziti, ako meditacija na Istoku znaci nesto drugo a da nije obicna relaksacija i priprema za trening.  

После ове теме, требаће нам медитација. :)

Новак је лепо објаснио да је његово медитирање чисто психолошко.

A ja kad napišem i stalno ukrug objašnjavam da je meditacija primarno normalni psihološki proces a ne teološki i da se njom može raznim metodama razmišljat o bilo čemu neki nisu to u stanju razumjet šta pišem ni kad je to na srpskom a ni na desetak raznih sličnih načina još pojašnjeno? Zaposlite tu tim logopeda, to bude možda najbolji i najkorisniji potez s obzirom na toliku učestalost osoba koje imaju valjda neki veći problem s razumijevanjem pisanog texta tj. disleksijom..

Читао сам Новакову књигу Сервирај за победу. Говори о исхрани.

Што се тиче медитирања, фора је у томе да током дана посветиш десетак минута за смиривање. Техника је да дозволиш уму да избијају све помисли али да их удаљаваш од себе, све док ум не престане да ''дивља''.

Потребна је тишина и усредсређеност. То је медитација што се Новака тиче.

Буда је наш човек, компатибилан са православљем. Зависи само како тумачимо њега који је живео ''пре Христа''.

Буда је наш човек, компатибилан са православљем.

Pa sad :D Moze biti neka vrsta pretece, meni je on dosta zanimljiv, ali postoje neslaganja oko toga sta je bio cilj Bude - nirvana kao gasenje sopstva i licnosti i negacija istog umesto na usavrsavanju i bezanje u pasivnost ili samo kao smirivanje strasti sto je kompatibilno sa nama.  

Ako je ovo prvo, onda Buda zagovara zivot onih anonimusa sto ce postojati u paklu. 

Читао сам Новакову књигу Сервирај за победу. Говори о исхрани.

Што се тиче медитирања, фора је у томе да током дана посветиш десетак минута за смиривање. Техника је да дозволиш уму да избијају све помисли али да их удаљаваш од себе, све док ум не престане да ''дивља''.

Потребна је тишина и усредсређеност. То је медитација што се Новака тиче.

Буда је наш човек, компатибилан са православљем. Зависи само како тумачимо њега који је живео ''пре Христа''.

Joj, bolje ni ne započinji s tim! Kako u Budhe može biti nečeg dobrog kad je on osudjen na Vaseljenskom Saboru kao jeretik, ne mogu se samo sjetit tačno na kojem, ahahahaha. Ti si ga baš uzeo zgrunta, od temelja. To je preteška stvar, to ispratimo samo ti, ja, Sevastokrator i još par ljudi a da se istovremeno ne scvoknemo ili ne poljuljamo u vjeri. Preskoči to!

Види, до сада си поновио 4 пута.  Хајде још једно два-три пута. Врло је занимљиво слушати ту високоинтелектуалну елаборацију.

Dislekticima je potrebno istu stvar napisati na više raznih načina a nekad i VELIKM ili ofarbanim slovima kako bi im to zapelo za oči.

И још једно два пута. Да убедиш себе. И још два пута за неког ко не познаје ни тебе ни мене.

Jedini ko ovdje treba da ubijedi sebe si ti. Meditacija je psihički proces, to zna/ znaju čak i ovaj autor/ovi autori tog članka i vidiš kakvih dobrih posljedica može sve biti kad sve to što radimo obavljamo sa sviješću toga šta radimo a ne rutinski, površno, plitko i bez udubljivanja. Na primjer ovdje se udubljuju u to što praktikuju oni a rezultati su odmah vidljivi i daleko bolji nego kad bi to radili samo iz navike i rutine. S minimumom uložene energije i zalaganja do maximalnih rezultata:

Skrušenost i emocije

Snimanje magnetnom rezonancom (functional magnetic resonance imaging – fMRI), provedeno od strane nekih znanstvenika, pokazalo je da je osoba koja ima običaj da meditira sposobnija upravljati svojim emocijama i uzbuđenošću od drugih, stoga je i sretnija. Eksperimenti su, također, pokazali da meditacija pomaže pri kontroli seksualnog poriva kod muškaraca i žena. Nadalje, meditacija kontrolira emocije i sprječava bilo kakve besmislene postupke ili neodgovorne odluke, koje osoba može preduzeti, jer pozitivno aktivira osjetljiva područja u mozgu i potpomaže ga da se oslobodi negativnih nakupina i oštećenja iz prošlosti.

http://dokazi.com/psihofizicke-blagodati-namaza/

Читао сам Новакову књигу Сервирај за победу. Говори о исхрани. Што се тиче медитирања, фора је у томе да током дана посветиш десетак минута за смиривање. Техника је да дозволиш уму да избијају све помисли али да их удаљаваш од себе, све док ум не престане да ''дивља''. Потребна је тишина и усредсређеност. То је медитација што се Новака тиче. Буда је наш човек, компатибилан са православљем. Зависи само како тумачимо њега који је живео ''пре Христа''.

I ja sam citala,stekla sam utisak da je bas iskompleksiran. :D  Nole je kanda alergican na gluten...mhm ...a sad je izgleda postao i  rob zdrave hrane... Neka mu neko da palacinku sa eurokremom,plazmom i visnjama,ako mi ne veruje...  Gde mi odosmo.

Kad bi to bilo lako...ali nije. Covek ne moze da ima mir,ako je nesto strasno zabrljao...ne moze da cuti sam sa sobom,stalno sebe krivi ,vredja,kinji,muci  ,a ovako,kad mu je sve ravno,kad nema osecaj greha,moze do sutra da kulira ... Covek koji se kaje,da bi meditirao,mora prvo  sebi da oprosti,da se izmiri sa ljudima,da shvati da je djubre,pa ce nekako i da se popravi...

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...