Jump to content

Деманти у вези са наводном "суспензијом" Епископа нишког Јована

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Одговори 205
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Bojim se da ti je komentar potpuno van konteksta. Čekanje Hrista nema veze sa smenjivanjem vladike  - iz kojih god razloga da se isto dogodilo. Ipak, lepo je što si se oglasila jer nije loše dijagnost

Brate, i to je monumentalna vest. Kad bolje razmislim, manje bi me danas iznenadio drugi Hristov dolazak. E zato treba uvesti pravilo da se episkopi žene - em bi bilo manje frustracija em mu žena ne b

Ako ima negde da se to procita, zamolio bi` za linak...

bilo je u nekim novinama objavljen scan peticije..Pogledaj obi onu temu o Sabor SPC. Mislim da tu ima link. I ja sam procitao.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Епископ рашко-призренски Теодосије.

Teodosije je baš avanzovao...Dobio je teritoriju od skoro 30% Srbije.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Daću ti hint - ima veze sa dugmetom Esc na tastaturi

daj brate, otvoreno reci što imaš..ove asocijacije ne vrede, jer ono što asocira tebe, zbunjuje mene i ništa nismo uradili... :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nemam potrebu da se jasno izrazim niti je to u mom stilu - uostalom, sada je potpuno nebitno

ok, nisam te razumeo, jer možda te crkvene prilike mi nisu poznate..ali, sada si me zainteresovao.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја бих изјаву г. Лепог узео са доста резерве. Његова сазнања, по властитом признању, су била измишљења (само претпоставка) у вези са последњом епизодом серије Игре престола (Game of thrones). Тема ипак није серија, него црква, али стварност у нашој цркви много личи на поменуту серију.

Да ли ће владика Јован нишки (Снежни?) преживети Синод? Да ли ће му лик из овог животног филма (а у презимену носи име народа) доћи главе?

Шалу на страну, мислим да је све ово добро, јер на површину излази оно што се добро зна, а што се до сада успешно скривало. Отуда и оваква реакција потпарола Синода, што ствари испод тепиха испливавају. Ови медији што се прозивају, можда јасније виде ситуацију него они који су у цркви. Неки виде, али не желе да то други виде, а неки не виде, јер не желе да виде, и желе да живе у илузији, имагинацији, како је све под контролом, и како је све ружичасто.

Мислим да је ово изнуђен патријархов потез, као и аминовање оваквог потеза од стране Синода. Дефинитивно није прави тренутак да овај проблем исплива, имајући у обзир дешавања из Канаде.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

daj brate, otvoreno reci što imaš..ove asocijacije ne vrede, jer ono što asocira tebe, zbunjuje mene i ništa nismo uradili... :)

Хоће да каже да су свештеници незадовољни својим материајлним статусом, и да су зато, као својеврсни азиланти, у жељи за бољим животом, похрлили у Београд. По тој логици би требао цео Ниш, а и остатак Србије, да се пресели за Београд.

Верујем да би било много кандидатата за свештенике који би радо дошли у његову епархију, а не били на предугим листама за чекање.

Најједноставније речено, владика је почео да заводи ред, а ред многима у мантијама не одговара, пошто на ред нису навикли. Почео је да им се меша у финансије, да ограничава њихову самовољу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Најједноставније речено, владика је почео да заводи ред, а ред многима у мантијама не одговара, пошто на ред нису навикли. Почео је да им се меша у финансије, да ограничава њихову самовољу.

nije baš tako crno-belo

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

nije baš tako crno-belo

Него црвено-бело, јер једна је Црвена Звезда!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Код нас било које саопштење да изађе, увек се иде у теорију завере. Што значи да никада неће бити по вољи народа и увек ће се мислити да лажу и да сакривају нешто. Онда боље и да не пишу саопштења.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...