Jump to content
Милан Ракић

Верили се Славко и Наташа! Честитамо!!!

Оцени ову тему

Recommended Posts

Malo Balkana:

Strážnice 2009 - BROLN a Petr Vysloužil

VESELÍ N.MOR.-soubor ONDRÁŠ:Pohlednice ze Sedmihradska-závěr vynikajícího vystoupení

WP 20140621 032, FS Vranovčan - Vlašiko z Petrovian

Strigonske melodie

Melodie ze Sedmihradska

:aplauz:

Sad već znate gdje je to ta Morava gdje su sv. Ćiril i Metodije misionarili,

ovako se lakše pamti, još jedan pozdrav zaručnicima i vama  svima 8086.gif

Ondráš 2014

Brněnský Valášek- tanec, na Festivalu v centru dění v Brně 2.10.2014

VUS Ondráš - Starodávný

1999 Strážnice Folklore Dance Festival

FS Lintava - Slovácké léto 2014

Zaboravio sam postavit plesove odakle je porijeklom moj pradjeda Ivan,

prva tri videa su sa Kijovska odakle je on rodom, 4. video je sa Valašska

a 5. je sa Slezska (tu ja živim) svima laku, blagoslovljenu i lijepu noć želim:

FK Pohárek - Kyjovské skočné, kijovsko

Kyjovské Skočné - Hrozénka, kijovsko

Perinový - Hrozénka, kijovsko

Moravski svadbeni šaljivi ples - jastukovi (perinovi)

JAVORNÍČEK-5, 2014, valašska

STARODAVNY MAMENKA - TSJECHIE (Morava), slezska

I na sami kraj specijalno za zaručnike

ljubavna sa Valašska, dakle sa Morave:

https://goo.gl/nt3xEC

:aplauz:

Kad čujete neto što vam se čini bezobrazno to je onda zato što ne znate češki tj. moravski  tamo je mnogo riječi s koncovkom, završetkom na -čka: babička - baba, špička - vršak i sl. Na primjer tamo u drugom videu pjevaju: enem ti synečku nic ne mysli že je ta vojna taký špas ne znači ono bezobrazno kod nas j****ti iako zvuči akustički vrlo slično, a znači: samo ti sine, ništa ne misli da je vojska nekakva zabava, Inače sve te pjesme moravske su vrlo pristojne i bez vulgarnosti. To sam morao napisati i objasnit da se ne zbunjujete, ipak je to vjerski forum, da se suvišno ne sablažnjavate, možete reći ko zna šta to oni pjevaju. U moravskim pjesmama se vrlo često pominju Bog, Bogorodica, Hristos,  sv. Jovan Krstitelj i hrišćanske vrijednosti. Još ta treća pjesma na videu je izgleda sa Kopanic, meni se po zvuku učinila Kyjovska stvar ali nošnja je Kopaničarska, dakle Stari Hrozenkov to bude. Inače sve je to blizu, to je vrlo mali prostor, valjda i manji nego Šumadija (mislim na južnu Moravu tj. Slovacko na Moravě) I opet jedno objašnjenje, tim objašnjenjima nikad kraja, Slovacko na Moravě je južnomoravski region a ne Slovačka,  ta se ovdje kaže Slovensko a Slovácko na Moravě nije Slovačka nego dio Morave. Dakle taj perinovi ples je iz Starog Hrozernkova, to je samo 68 km razdaljine, vama se to čini možda malo ali s obzirom na izuzretnu raznolikost i posebnost folklora tih mikroregiona je to ovdje dosta "strašno velika" razdaljina, ovdje skoro svakih par sela ima svoj dijalekt, o folkloru da i ne spominjem, ko slovenska Afrika. Raj za lingviste, etnologe i etnografe. Ja inače živim na Slezsku, to je sjeverna Morava. Nadam se da ste se svi lijepo zabavili. Inače ovo je moj takav rastanak od foruma jer od 1.7.2015. neću imati više ni desetinu tog vremena što sam imao prije za učestvovanje na Forumu jer sam si sredio neki nposao u Opavi, valjda samo s vremena na vrijeme postavim kakav muzički video.

http://www.staryhrozenkov.cz/

http://www.mestokyjov.cz/

https://goo.gl/Cv2ztg

8086.gif :pivo:

Zaboravio sam na bonus, ahahahaha, nije dosta bilo ženskih na onim gore videima,

pa da i muški dodju na svoje i bude im srce na mjestu, da mogu s mirom otići spavat:

Kristina - Horehronie (Slovakia)

Kristína - Jabĺčko

:0212_rolleyes:

Znaci, ladno uopste ne mogu lepo da ucitam stranu kol`ko si ovih tubeta postavio...

Заки му дође ко теча из унутрашњости који дође на свадбу и запоседне музику док остали сватови седе сморени у ћошку. :)

П.С. Заки олади мало, а младенцима пријатно поподне (и остатак живота) желим.

:hvala:  1401 prijateljima na divnim cestitkama i zeljama...Hvala vam puno :) Stvarno ste divni :0442_feel:  :0442_feel:  :0442_feel: 

Ps.Blagodarim Zajrone sto si se toliko potrudio za muziku i objasnjenja :) Pogledacemo, poskakutati :brokoli: :brokoli: :brokoli:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...