Jump to content
Дарко

Зашто јога смета Православној Цркви?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Cudne mi te studije oko meditacije , kako niko nikada ne govori o procentualno prilicnom velikom broju slucajeva psihoza , sto prolaznih , sto trajnih i samoubistava kao posledica meditacija . Medtacija nije za svakoga i defintivno nema samo pozitivna djestva . Sto se tice endorfina i poredjenje kolicine hormona koji se luci nakon recimo trcanja i nakon meditacije veoma se razlikuju ,Nakon dobre fizikalije luci se ona kolicina koja je prirodna a tokom meditacije nekoliko puta vise od prirodne . Kao znamo da se covek lako navuce " lepo " eto ti bolesti zavisnosti , cik da neki meditant prekine da meditira , ima sanse koliko i heroinski zavisnik . Dakle , ako se vec pozivamo na nauku onda je red da ispitamo sve izvore i sve posledice , dobr i one nezeljene . 

Otac O.S. nije rekao-mantrajte u ime Hrista,on je samo hteo da kaze da u pravoslavlju postoji tradicija koja daje rezultate...menja coveka i priblizava ga Bogu.Kako?To niko ne zna.Mozda je nepravedno iz price izbacena uloga duhovnika koji treba da da blagoslov za molitvu...Ne znam,ali znam da to nije ona prica,moj duhovnik,moja najbolja drugarica...Sanjah sinoc mog svestenika kako place u oltaru...i bi mi ga zao.Dobar je on covek,bez obzira na to sto je pop. :-)

Sanjah sinoc mog svestenika kako place u oltaru...i bi mi ga zao.Dobar je on covek,bez obzira na to sto je pop. :-)

Таман сам мислио да се манем писанија по форумима ал не могу. Не моооогууууу. 12:smeha:

Царство Божје нема везе са здрављем и  ендорфином...А јесам био озбиљно болестан 

Ako je Carstvo Božije kako kaže  Apostol Pavle Mir i radost u Duhu Svetome kako može neko ko nije zdrav da ima mir i radost?

Па може, као што су хиљаде светих мученика док су их мучили, или нпр. старац Пајсије док је био болестан од рака, или Порфирије и многи њима слични. Може зато што мир и радост у Духу Светом  није од овог света.

El imaš ti iskustva takvog mira?

Дакле, поставља се питање: '' Да ли се помиње медитација у Светоотачкој литератури?''  :.mislise.

Да, у Библији на латинском и у преводима са латинског:

https://www.pouke.org/forum/topic/39605-đokovićev-ritual-novak-tokom-vimbldona-meditira-u-budističkom-hramu/?p=1310553

Само што није у питању далекоисточно, већ западноевропски концепт медитације. Данас људи кад кажу „медитација“, помисле искључиво на медитације у контексту хиндуистичке и будистичке духовности. Али, медитација је латинска реч, из хришћанске је терминологије, а не хиндуистичке или будистичке, и старија од наших првих контаката са културом далеког истока. А и оно што са истока називамо медитацијама, често и није медитација него контемплација или медитативна молитва / молитвена медитација... Тешко је ту генерализовати кад толико разлика има. Нарочито су распрострањени типови молитвене медитације, где се кратка молитва понавља и понавља до у бесвест, док се верник не стопи са том молитвом и не почне да доживљава како се умом и душом уздиже до објекта своје молитве и постаје једно са њим.

Samozvani "Katolički vizantijski patrijarhat" protiv homeopatije, joge,

akupunkture, i svih ostalih okultnih vještina, čaranja i vještičarenja.

https://goo.gl/y1R1Pk

Isključeni su iz Katoličke Crkve,

pravosnažno su exkomunikovani

ne zbog tih svojih stavova o jogi i o

homeopatiji već zbog neposlušnosti,

artemitima slična pseudozilotska sekta:

http://vkpatriarhat.org.ua/en/

Samozvani "Katolički vizantijski patrijarhat" protiv homeopatije, joge,

akupunkture, i svih ostalih okultnih vještina, čaranja i vještičarenja.

https://goo.gl/y1R1Pk

Posebna je priča što oni tamo trpaju sve u jednu vreću i šljive i gljive ali sad se

ne budemo zadržavati i nad tim, prednio sam to tako kako oni to shvataju i vide.

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...