Jump to content
Дарко

Зашто јога смета Православној Цркви?

Оцени ову тему

Recommended Posts

A da li hindusi ili recimo pagani koji čine dobra dela suprote Bogu tako što se klanjaju Perunu,Šivi,Odinu?Da li one krše time hrišćansko načelo o jednome Bogu?Da li budisti koji žele dostići nirvanu i kojima je Bog totalnio nebitan na tom putu krše time hrišćansko načelo da nam je za spasenje neophodan Hristos?

Ako se već klanjaš Bogu, onda je neophodan Hristos.

A o spasenju van Pravoslavlja, već smo hiljadu puta govorili, tako da znaš sve, šta ima ko da kaže.

Zato što nema srca, da radi joga telesne vežbe, bez primen hinduizma i kaže, da se to joga ne može zvati. No kako se zovu te vežbe? 

Ову прву реченицу заиста не капирам. Било би добро ако може мало јасније.

Што се тиче назива вежби - немам појма. Нисам у том делу свемира. Прилично је то далеко од мене.

Pa el vidiš da Đoković u pravoslavlju nije našao ,,punoću istine,, jer da jeste ne bi išao na kundalini jogu.Očigledno da mu je nešto falilo.

Ne fali mu ništa ima orden svetoga Save i svoju pravoslavnu veru.

Radio je joga vežbe isto što rade i deca na času fizičkog, možeš misliti idiotizam, da bi Novak Djoković prihvatio hinduizam, kako bi poboljšao sportske rezultate, O tome ja govorim čitavo ili svo ovo vreme.

Pravoslavlje je postalo dosadno, zatvoreno i ima monaški pristup svemu. Sveštenici imaju obavezu, da to menjaju a vladike imaju obavezu da razumeju sveštenike, koji žive u svetu brzih informacija, samim tim i komunikacija i da se ne sablažnjavaju sa svim što nema priyvuk pravoslavlja odmah.

Ne fali mu ništa ima orden svetoga Save i svoju pravoslavnu veru.

Radio je joga vežbe isto što rade i deca na času fizičkog, možeš misliti idiotizam, da bi Novak Djoković prihvatio hinduizam, kako bi poboljšao sportske rezultate, O tome ja govorim čitavo ili svo ovo vreme.

Pravoslavlje je postalo dosadno, zatvoreno i ima monaški pristup svemu. Sveštenici imaju obavezu, da to menjaju a vladike imaju obavezu da razumeju sveštenike, koji žive u svetu brzih informacija, samim tim i komunikacija i da se ne sablažnjavaju sa svim što nema priyvuk pravoslavlja odmah.

Ne kažem ni ja da mu fali ali šta će mu kundalini joga i buđenje zmije,otvaranje čakri ako je pravoslavlje punoća istine?Kako je sad to od punoće došlo do toga da je dosadno i konzervirano?Onda tu nije bilo nikada nikkave punoće pošto je tehnološki napredak u stanju da menja istinu koju je navodno objavio sam Bog?

Ne kažem ni ja da mu fali ali šta će mu kundalini joga i buđenje zmije,otvaranje čakri ako je pravoslavlje punoća istine?Kako je sad to od punoće došlo do toga da je dosadno i konzervirano?Onda tu nije bilo nikada nikkave punoće pošto je tehnološki napredak u stanju da menja istinu koju je navodno objavio sam Bog?

Imaš ponekad potpuno pogrešne informacije, izvini.

Obrisali su mi status odoh ja na neko vreme odavde....

Da li je moguće da moj stav nije ispravan?

Dakle, joga vežbe same po sebi nisu štetne ali je štetno uvoditi hinduizam u taj sistem telesnih vežbi.

Pojma nemam, nisam pametan....

Ispravan je, mi takodjer svi koristimo yogu podsvjesno ali ni ne znamo da je to yoga, kad dugo stojimo prekrstimo ruke kad dugo sjedimo prekrstimo noge, kad dugo ležimo obraćamo se sa strane na stranu da ne utrnemo i ne odrvenimo itd. A indijski narod koji je bio recimo to tako vrlo nadaren za takve stvari je od tog sličnom metodom usmenog predanja kao što je ono guslanje i epski deseterac u Srba i Crnogoraca napravio čitav sistem i nekakvu nauku koju danas zovemo yoga. Primjetili su da odredjene pozicije su dobre za ovo ili ono jer na primjer relaxuju čovjeka ili uklone brzo bol u ledjima i sl. Nešto slično kao što su Afričani osjetljivi na tam-tam, oni su od bubnjanja napravili jezik ili kao što Indijanci imaju svoje te neke tradicije i običaje, razumiju se u ljekovite i halucinogene biljke tako je indijska tradicija najdalje otišla tim smjerom tjelesnih poza koje danas zovemo yoga a stari Sloveni smjerom koji danas nazivamo proizvodnja piva, vina i alkoholnih derivata, votka, šljivovica, loza i sve ostale rakije, hahahaha. Sva ta dalja "mistika i transcedencija" se samo namotala na tu sasvim prirodnu osnovu i empirijsko iskustvo kao snijeg oko grudve koja se kotrlja niz planinu i postaje sve veća i veća. Lavinovi efekt.

El ti znaš šta je kundalini joga?

U češkom je ta riječ ku*** vrlo velika vulgarita, ahahahahaha.

Tamo bi se mladenci pocijepali od smijeha da ih pozovete na kundalini yogu.

Naš prezident Zeman se blamirao s tim što je preveo naziv Pussy Riot na češki:

Od njegove te nesrećne izjave, doslovnog prevoda na češki, napravili rap hit na You Tube:

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/283725/zemana-zhudebnili-internet-se-bavi-prezident-ma-hit-kun-a-sem-kun-a-tam.html

http://diwo.us/wp-content/uploads/2015/03/Diwous-Zeman-kunda-300x227.jpg

joooj:D

U češkom je ta riječ ku*** vrlo velika vulgarita, ahahahahaha.

Tamo bi se mladenci pocijepali od smijeha da ih pozovete na kundalini yogu.

Naš prezident Zeman se blamirao s tim što je preveo naziv Pussy Riot na češki:

Od njegove nekakve nesrećne izjave napravili rap hit na You Tube:

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/283725/zemana-zhudebnili-internet-se-bavi-prezident-ma-hit-kun-a-sem-kun-a-tam.html

http://diwo.us/wp-content/uploads/2015/03/Diwous-Zeman-kunda-300x227.jpg

joooj

Kod nas se kaže kundačenje. :)))

Kod nas se kaže kundačenje. :)))

Ma to je strašan Vavilon s tim slovenskim jezicima, hajd dobro kad ista riječ ima dva različita značenja, stan je u češkom šator a kod nas normalni stan. To se još nekako da izdržat, homonimija se tome kaže. A šta reći na to kad naše neke sasvim normalne riječi su tamo izričito vulgarne i obrnuto, ahahahaha.

El ti znaš šta je kundalini joga?

Kao i transcedentalna meditaija to je vrsta autonarkomanije , svesno uticanje na pojacano lucenje endorfina, kad se "navuces" to ti je kao heroin. Inace i ku dalini joga i trans. meditacija su produkti namenjeni iskjucivo zapadnom trzistu , to indjci ne rade nit je to postrojalo do skoro igde. U Indiji znaju za kundalini energiju i rade sa time ali "kundalini" joga ne postoji . Dakle klasicna navlakusa za zapadnjake koji traze leba preko pogace a pojma nemaju u sta se upustaju . Nije prica sa jogom ni malo naivna a postoji citavi sistemi telesnih vezbi koji su jako slaicni sa jogom ali nikakvih religijskih aspekata nemaju pocevsi od imena

Mislim da je Joga mnogo komplikovanija stvar od samog fizickog vezbanja. Profesor Jerotic u odeljku njegove knjige koji sam navela govori o Psihoanalizi i Jogi, ne o fizickim vezbama. U tom smislu, nemojmo se iznenaditi kad se, zaista, bude pokazalo da ima veze sa naukom, kako kaze otac Oliver Subotic da je neko iz tog okruzenja naveo da je Joga nauka. Procitacu malo taj sajt, ali bez obzira u kom smislu je to neko rekao, cinjenica je da Nevronauka ispituje dejstva meditacije (sto je deo Joge, kako pisete) na covecji mozak. I mislim da je zbog toga i prihvacen Dan Joge od Zapada. Mislim da ce se tek ispitati stvari, a zakljucci ce biti nazvani jezikom moderne zapadne nauke, tako da cemo tada ukapirati i mi ovde da se ne radi o obozavanju bozanstava, tj.da je samo na takav nacin odavno bilo opisano ili predstavljeno prostom indijskom narodu. Zivi bili, pa videli.

Isto sto i vrhunski sport, mnogi zamene Boga, fudbalom, kosarkom,pikadom.

Nemojmo vezbati?

Samo ste na recima jaki.Niko ovde ne vezba...a mene iskreno mrzi...pricate o nekim stvarima u teoriji,a u praksi ne jedete ljute papricice...Ko jos jede ljute papricice da bi bio srecan?Meditacija i molitva nisu isto...Neka o tome drugi govore.To je kao alfa i omega klub-ja posedujem moc,a moja moc je znanje,sada cu vam pokazati kako da za 500 dolara postanete ispunjeni .I ljudi,kad vide vesti u novinama,ne znaju sta da rade,a ocajnicki traze smisao ... daju novac misleci da neko moze da ih nauci da vole.Gluposti.

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...