Jump to content

VOJVODA DOBIO ORDEN Mitropolit Amfilohije odlikovao Šešelja (VIDEO)

Оцени ову тему

Препоручена порука

Мишљења сам да би Црква требала додељивање ордења искључиво везати за културу и просвету ( за традицију), односно за "мисију просвећивања" народа, и наравно за одрбану отаџбине,  а не за догађаје који су  делимично без православља или без иједног опаљеног метка на Косову и Метохији и друге српске земље!

Традиција обухвата породицу - народ.  Зашто таквих додела ордења нема?  Пример, зашто се не  додељују ордени  заборављеним српским војницима и зашто њихова настојања и жртву нико не одликује?! Да будем прецизна, неки од њих постхумно се унапређују и одликују орденом, а награду приме очеви и стрине, а док су живи, ником ништа, цркавају од глади и без здравствене заштите!  Дакле, СПЦ дубоко поштује сваку жрвту за част отаџбине и сећање на српске јунаке када они више нису међу живима! Ако се ко рво' на Косову рвали су се у виду припадника легендарна 63 падобранска, Црвене бертке,  72. специјална бригада, делови Приштинског корпуса и добровољци, воници ВЈ. А и све лично знам, била на терену!  Све у свему - шта је ту Шешеља за наградити? Како се то, по СПЦ, пренела жртва српских војника  и част на Шешеља? Уопште мислим да се те вредности требају пренети на пример на заборављене:

https://www.pouke.org/forum/topic/38816-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%99%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%98%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%9F%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B5/

Једно је када се награди тај мали 'непознати' војник, а друго је када се одликује Шешељ који се тобођ рво' на Косову. Рво' се у Хагу и за то је ок одликовање, али да се рво' на Косову, није. Једно је физички се рвати на терену, друго из топле собе! Ето, нећу да ћутим, јер ме Господ неће млаку!

Подели на овим сајтовима

Ордење је у  девалвирало одкад икад. Шешељ у сваком сличају заслужује по мени бар ,,скидокап хрвања у Хагу ради`` и од мене га има. 8086.gif

Мени је много већа мистерија орден Св Саве за Шутановца и гро таквих случајева. Мораће изгледа и за ордење да додају неке нуле на крају, док не добијемо олимпијски знак или барем Ауди... :)))

Подели на овим сајтовима

Све у свему - шта је ту Шешеља за наградити? Како се то, по СПЦ, пренела жртва српских војника  и част на Шешеља?

Nagradom Seselju ne nagradjuje se Seselj vec ideja srpskog rodoljublja, patriotizma, nacionalizma i nepokolebljive borbe za pravdu. Ne kapiram kako ne uspevate da shvatite nagradu koja prevazilazi licni nivo.

Подели на овим сајтовима

Дакле, СПЦ дубоко поштује сваку жрвту за част отаџбине и сећање на српске јунаке када они више нису међу живима! Ако се ко рво' на Косову рвали су се у виду припадника легендарна 63 падобранска, Црвене бертке,  72. специјална бригада, делови Приштинског корпуса и добровољци, воници ВЈ. А и све лично знам, била на терену!  Све у свему - шта је ту Шешеља за наградити? Како се то, по СПЦ, пренела жртва српских војника  и част на Шешеља

Od Vukovara preko KiM ravna, svi koji smo bili na terenu znamo, ko se rvo ko nam je rvanje ucinio tezim. To bi i vladika morao znati.

Seselj nema zasluge za rvanje, on je samo otezao.

Odlican ti je tekst Tanja. 

Подели на овим сајтовима

Od Vukovara preko KiM ravna, svi koji smo bili na terenu znamo, ko se rvo ko nam je rvanje ucinio tezim. To bi i vladika morao znati.

Seselj nema zasluge za rvanje, on je samo otezao.

Odlican ti je tekst Tanja. 

Sreca za Srbe pa i Bogu hvala te ti nisi odmakao dalje od monitora i foruma za razliku od Amfilohija ... On zna kome i zasto daje orden ...

Подели на овим сајтовима

Видим ја да ви, поукаши, не разумете политику нашег митрополита, Тајновидца цетињског. Он уствари опонаша св. павла: Свима сам био све, што на обичном српском: Добро јутро, чаршино! - на све 4 стране. Тако је ковао у звезде "малог" али са лављим срцем Артемија; кудио Ђинђића а после му држао погребни енкомијум (не знам како то "рашчињени" војвода прогута, но ваљда за орден...); држао из "захвалности" говор Кишу који је изричито у тестаменту рекао да му нико не говори; пиштао Милошевићу, а сада га кује у звезде јер је "златним словима уписао своје име у српску историју"; ковао у звезде Мила и Момира; хвали попа Ђуића, а одликује онога кога је овај развојводио; критикује злославног Аву Зорана Ђуровића, а радо би му одржао један погребни говор!

Дакле, или има соли и 3 копање брашна без квасца у ономе што вели митрополитово духовно чадо, Чеда, или је онај подмукли Шваба, Алцајмер, напао и нашег владику! 

Подели на овим сајтовима

Nagradom Seselju ne nagradjuje se Seselj vec ideja srpskog rodoljublja, patriotizma, nacionalizma i nepokolebljive borbe za pravdu. Ne kapiram kako ne uspevate da shvatite nagradu koja prevazilazi licni nivo.

Како се он то молићу лепо "рвао" на Косову и Метохији? Исто колико и Ивица Дачић! Ово је политичка награда. А којим поводом? Поводом суђења у Хагу! Повод је борба за правду у Хагу. Е сада да ли је то за "рвање на Косову"?  Па јел ти мислиш да сам ја кретен да пример примам награду за одрабуну Косова и Метохије  преко Шешељевих ПОЛИТИЧКИХ идеја о родољубљу, патриотизму и националзиму? Шешељ је српски ПОЛИТИЧАР, није био командант ниједне полицијске и војне јединице или бригаде, није ПУШКОМ држао одступницу ортацима, није извлачио тешке рањенике, истурао задњицу непријатељу...!

Подели на овим сајтовима

Pitam se po nekada da li bi mogao od forumasa da se sastavi jedan covek ali sa osobinama koje krase coveka ...

Слажем се. И  ја се понекад запитам дали поједине форумаше плаћа нека НВО, Амери или ЕУ, да овде нападају и  говоре негативно о неким личностима ?  Утркују се који ће пре да брани Хомосексуалце,  Папу или  Степинца а критикују  све што је Православно,патриотско и Српско..

Сто каже Конузин * Има ли овде Срба*? :krstix::trubac:

Подели на овим сајтовима

Слажем се. И  ја се понекад запитам дали поједине форумаше плаћа нека НВО, Амери или ЕУ, да овде нападају и  говоре негативно о неким личностима ?  Утркују се који ће пре да брани Хомосексуалце,  Папу или  Степинца а критикују  све што је Православно,патриотско и Српско..

Срби су они који мисле као и ја. Сви ови остали су ми сумњиви, да ли су баш у толиком незнању, или их неко плаћа да изазивају неслогу.

Подели на овим сајтовима

Како се он то молићу лепо "рвао" на Косову и Метохији? Исто колико и Ивица Дачић! Ово је политичка награда. А којим поводом? Поводом суђења у Хагу! Повод је борба за правду у Хагу. Е сада да ли је то за "рвање на Косову"?  Па јел ти мислиш да сам ја кретен да пример примам награду за одрабуну Косова и Метохије  преко Шешељевих ПОЛИТИЧКИХ идеја о родољубљу, патриотизму и националзиму? Шешељ је српски ПОЛИТИЧАР, није био командант ниједне полицијске и војне јединице или бригаде, није ПУШКОМ држао одступницу ортацима, није извлачио тешке рањенике, истурао задњицу непријатељу...!

Seselj je da si ti ziva i zdrava se borio i bori za srbe i na kosmetu i suda po balkanu samo sto ti ne mores izgleda da shavtis da borba za nacionalne interese nije organicena samo na rov. A to je jako prosto da se ukapira. Samo u Seseljevom slucaju oni koi imaju sta protiv srpskih nacionalista nalaze zamerke ovom orednu na primer. 

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Samim tim sto kreces od pretpostavke da su te kritike neosnovane, sugerises savrsentsvo ideje kojoj se priklanjas... Zar to nije malo protivrecno hriscanstvu koje trazi skromnost?

Previse vas je idelanih i utvrdjenih za jednu "skromnu" religiju ;)

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...