Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Guest

Muramasa - trolovanje kao način online postojanja

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest

Иако заиста поштујем твој избор и твоје право да будеш атеиста, не могу а да ти не кажем да је ово о гушењу љубави према некоме са киме се не слажеш по питању религиозности, по мом мишљењу, далеко глупље од свега што си на овој теми набројао да неки верници (за које не спорим да су будале) раде...

Nisam rekao da hoću, nego da mogu, a to sam i ranije radio, ali ne zbog religioznosti. Ako je u pitanju pametna i obrazovana devojka koja nije zatucana sa svojom verom, što da ne. Zapravo, devojka koja mi se sviđa jeste vernica.

Кад видиш оне идиоте на Филипинима што се разапињу на крст, онда оне што се бичују у Јерусалиму, па оне што се изгладњују око 40 дана, па кад видиш код нас Срба кад се потуку због флашице са водом или због зрна пшенице у трави. Кад видиш како се одрасли људи бенаве горе него мала деца и онда будеш срећан што ниси глуп као они.

Е то је Пеђанска благодат.

чек, па сваки здрав верник је онда уживалац исте благодати :)

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1334764674' post='621534]

волим да чујем људе разних профила који имају штогод смислено да кажу о било чему, а иначе се клоним бесних, ограничених и комплексаша.

према потоњима нисам баш ни пријатан :D

Je l :D?

Guest о. Агапије

Na sreću, živimo u svetu u kome budale ne postoje, tako da bi ovo morala da bude gluma:

Ово ниси видео (тражио сам сат времена да ти нађем, давно сам гледао) :

Sent from my New iPad using Tapatalk HD

Moguće je stvoriti nadčoveka. Evo u kojim sve pravcima može da ide usavršavanje (genetski inženjering, nanoimplanti): brži mozak, stabilnija svest, veća inteligencija, veća fizička snaga, bolji sistem za zaštitu organizma...
Moja ideja je emulacija mozga i prebacivanje na bolju platformu i tu bi možda ležao najveći potencijal za nadčoveka.

Covek jel tebe zovu "Mengele" mozda ?Ovo o cemu ti pricas je eugenika. U sustini kada bi samo znao sirinu onoga " U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč." sve nauke ovoga sveta bi ti bile decija igra.

Moguće je stvoriti nadčoveka. Evo u kojim sve pravcima može da ide usavršavanje (genetski inženjering, nanoimplanti): brži mozak, stabilnija svest, veća inteligencija, veća fizička snaga, bolji sistem za zaštitu organizma...

Moja ideja je emulacija mozga i prebacivanje na bolju platformu i tu bi možda ležao najveći potencijal za nadčoveka.

трансхуманисто, јел си размишљао о томе да би сам организам одбацивао ћелије или би их изоловао временом, под условом да се не поставиш као вирус у сопственом организму и не обориш од почетка сав имун систем који већ имаш и да би "усавршавањем" људи само патили од разних сепси, канцера и неких нових обољења која нису ни постојала док не дођеш до "индивидуално савршеног" испрограмираног робота, јер то више и није човек, ни налик.

можда би требао мало (боље) да прокопаш сајбер панк, људи су се већ бавили тим идејама у седамдесетим ...

или да кренеш са мање сањарима од фм-2030 ...

Evo jos jedan pristup temi (ako vec ljubav+osmeh+slika+pesma+mirisi+druzenje+knjiga+devojka+gledanjesvogaposla ne deluju):

http://en.wikipedia....liminal_stimuli

ili

http://en.wikipedia....rmation_warfare

ili

http://i724.photobuc...FlashyThing.jpg

:D :D :D :D

Naravno da sam se interesovao za sajber pank i da sam čitao o svim idejama pre mene. Zato sam i došao na ideju da bi kompletan organizam, koji je zapravo jedno propadljivo organsko đubre (toliko o inteligentnom dizajnu) zamenim humanoidom koji bi uz regularna (minorna) održavanja trajao večno.

Što se tiče konkretno svesti i ličnosti, treba uhvatiti stanje svih neurona u jednom trenutku i onda ih prevesti u c++ objekte klase neuron od kojih bi svaki nosio informaciju da li je pod naponom i sa kojim još je neuronima povezan (preko kojih sinapsi). Tako će biti moguće ceo um pokrenuti pod jednim kvantnim procesorom, i ubaciti još nekoliko pomoćnih jezgara (valja se), a kao memoriju koristiti grafinsku rešetku (jednoslojni ugljenik).

To bi bio istovremeno i nadčovek, i besmrtnik i sve to bez ikakvih bogova, religija, duhovnosti, obreda i drugog gubljenja vremena.

Кад ово будеш читао за пар година, биће те блам.

Protagoras..... "svrbi" tebe i Vera i Pravoslavlje,,,,,ako ne... što onda trošiš vreme da pišeš i komentarišeš?

Vidi kako je lep dan, idi u neku baštu, zvekni jedno pivce, pročitaj novine, pogledaj tenis.... ne zamaraj mozak ;)

Protagoras..... "svrbi" tebe i Vera i Pravoslavlje,,,,,ako ne... što onda trošiš vreme da pišeš i komentarišeš?

Vidi kako je lep dan, idi u neku baštu, zvekni jedno pivce, pročitaj novine, pogledaj tenis.... ne zamaraj mozak ;)

ček bre... zar se ovo ne radi tek kad postaneš vernik

Naravno da sam se interesovao za sajber pank i da sam čitao o svim idejama pre mene. Zato sam i došao na ideju da bi kompletan organizam, koji je zapravo jedno propadljivo organsko đubre (toliko o inteligentnom dizajnu) zamenim humanoidom koji bi uz regularna (minorna) održavanja trajao večno.

Što se tiče konkretno svesti i ličnosti, treba uhvatiti stanje svih neurona u jednom trenutku i onda ih prevesti u c++ objekte klase neuron od kojih bi svaki nosio informaciju da li je pod naponom i sa kojim još je neuronima povezan (preko kojih sinapsi). Tako će biti moguće ceo um pokrenuti pod jednim kvantnim procesorom, i ubaciti još nekoliko pomoćnih jezgara (valja se), a kao memoriju koristiti grafinsku rešetku (jednoslojni ugljenik).

To bi bio istovremeno i nadčovek, i besmrtnik i sve to bez ikakvih bogova, religija, duhovnosti, obreda i drugog gubljenja vremena.

јел мајкрософт extended c++ :P

или можда боље јава андроид :D

какав си ти залудан ентузијаста :D

слабо си читао, тек си стао на почетку хипотезе, и сва је рањена и климава :D

мораш још мало да вариш ту трансхуманистичку храну, ниси ни свестан колико су људи објаснили све недостатке које помињеш као "усавршавање" и колико грешиш за "пропадљиво органско ђубре" ...

него, да те питам једноставно питање - нек си у праву за све, а с којим циљем би живео пар хиљада година, рецимо?

A sto pa da ne... ako se vec pruza prilika...

Ja bih pristao na dugovecnost iz cistog hedonizma. Mnogo mi lepo kad sam ziv pa bi bilo super da mi bude lepo u trajanju od 1000 godina umesto pisljivih sedamdesetak...

Zatim, znatizelja... jedva cekam da vidim sta ce sve ljudska civilizacija da iznedri. Uzbudjuje me ljudski napredak i lepo bi bilo posmatrati ga 1000 godina

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...