Jump to content
Guest

Muramasa - trolovanje kao način online postojanja

Оцени ову тему

Recommended Posts

Imam ja sta da radim, samo mi treba zatvoriti ulaz na Pouke, kad mi je dosadno.

А шта мислиш колико је интелигентан и зрео човек којем треба да се забрањује нешто, који сам не може да се исконтролише, каналише и користи слободу која му је дата?

Ово што си написао управо показује и твој однос према Богу.

:)

А шта мислиш колико је интелигентан и зрео човек којем треба да се забрањује нешто, који сам не може да се исконтролише, каналише и користи слободу која му је дата?

Inteligencija i kompulzija mogu didu ruku pod ruku.

Прво, и даље мислим да је тема промашај. Овде имамо теме питајте Ацу М, о. Саву... па и Дрвцета ;)

Не капирам да је цела тема посвећена лично Васовом троловању.

Са друге стране, ако се држимо и вертикале крста, парадоксално - кроз атеисту !!! нам Бог шаље опит да се погледамо какви смо и колико смирења имамо не само кад причамо "преподобни са преподобним" већ и са неистомишљеницима.

Изволите, закључајте ову и овакву тему па отворите посебну тему о троловању и пишите о чему хоћете. Да је неко насловио тему о мени и мом лажном преподобисању не знам да ли бих био стрпљив као Васа. Лично мислим да је и предобар према некима.

Слобода (и) за Мурамасу...

@@Јанко, Ne, ovdje smo samo prebacivali njegovo trolovanje sa drugih tema gdje je bilo uvredljivo i ružno. Tj. prvih 20-ak stranica je originalna tema. Inače ovo posle što je prebačeno je ono što bi u stvari bilo za brisanje. Zatim smo dalje ovde diskutovali tako da se to ispreplelo. Njemu je očigledno to na neki način prijalo ili bar bilo potrebno. 

Bilo bi dobro da je zatvorimo ali da se zatvori i povod za nju. Koji su osjetili spontano ljudi na forumu...

Pročitaj pažljivo i da mu je muka od našeg patetisanja i prisvajanja njega ako ne možemo vjerom a ono ljubavlju. Ja odavno govorim da ostavimo čovjeka na miru, da mu damo slobodu koju mu i Bog daje. Niti ostavljamo mi njega, niti on nas. Niti možemo (kolektivno) da ga prihvatimo takvim kakav jeste bez suvišnog približavanja i pokušaja preobraćanja, niti on može da se oslobodi toga da svoje demone čačka vani na nama dok su oni unutra u njemu. 

Guest

niti on može da se oslobodi toga da svoje demone čačka vani na nama dok su oni unutra u njemu. 

Na žalost, ovo je tačno. Kao što je i Miloš uočio pre nekog vremena, moji pokušaji da napustim Pouke se uglavnom završe tako što se vratim posle par meseci odsustva.

Kada sam imao 17 godina, postao sam ateista, odbacio sam religiju, ali neki podsvesni tragovi indoktrinacije su ostali. Na ovaj forum sam došao da bih ih se oslobodio. Konačnu pobedu ću odneti kada budem napustio Pouke i kada više ne budem osećao ni najmanju potrebu da rovarim po prepodobnoj literaturi.

Obično, kada sam pritisnut obavezama nije mi teško, ali vikendom kada ne radim, kada završim sa treningom i sa učenjem, onda se vraćam na staro.

Iako vi verujete da je to me to lično Bog svojom blagodaću priziva, ja se nikako ne bih složio. Mislim da je to ostatak indoktrinacije i ništa više od toga. Ipak, da bih bolje razumeo vašu hipotezu, napravio sam identitet Slobodnjaka - sataniste koji svesno odbija navalentnu blagodat.

Smatram da bi za mene bilo idealno da odem i da više ne rovarim ni ovde, ni po Svetosavlju, a ni kod Miroljuba. Sada mi samo fali mali podsticaj u vidu bana.

Nekada se Poukama upravljalo čvrstom rukom - Milojkov ili o. Ivan bi mi zveknuli ban kad god im dozlogrdim, pa bih dugo bio odsutan i za to vreme bih se posvetio nečemu korisnom.

Na žalost, ovo je tačno. Kao što je i Miloš uočio pre nekog vremena, moji pokušaji da napustim Pouke se uglavnom završe tako što se vratim posle par meseci odsustva.

Kada sam imao 17 godina, postao sam ateista, odbacio sam religiju, ali neki podsvesni tragovi indoktrinacije su ostali. Na ovaj forum sam došao da bih ih se oslobodio. Konačnu pobedu ću odneti kada budem napustio Pouke i kada više ne budem osećao ni najmanju potrebu da rovarim po prepodobnoj literaturi.

Obično, kada sam pritisnut obavezama nije mi teško, ali vikendom kada ne radim, kada završim sa treningom i sa učenjem, onda se vraćam na staro.

Iako vi verujete da je to me to lično Bog svojom blagodaću priziva, ja se nikako ne bih složio. Mislim da je to ostatak indoktrinacije i ništa više od toga. Ipak, da bih bolje razumeo vašu hipotezu, napravio sam identitet Slobodnjaka - sataniste koji svesno odbija navalentnu blagodat.

Smatram da bi za mene bilo idealno da odem i da više ne rovarim ni ovde, ni po Svetosavlju, a ni kod Miroljuba. Sada mi samo fali mali podsticaj u vidu bana.

Nekada se Poukama upravljalo čvrstom rukom - Milojkov ili o. Ivan bi mi zveknuli ban kad god im dozlogrdim, pa bih dugo bio odsutan i za to vreme bih se posvetio nečemu korisnom.

У складу са жељама онда!

Све најбоље ти желим! Жив и здрав био!

Na žalost, ovo je tačno.

Nažalost, nije mi nikakvo zadovoljstvo da budem u pravu u ovom slučaju.

Kakogod, ovo iznuđeno banovanje je ispalo gotovo čin humanosti. Neko već treba da preuzme odgovornost kad je neka situacija/odnos haotičan. 

Tema se zatvara, skroz. 

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...