Jump to content
Guest

Muramasa - trolovanje kao način online postojanja

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest

док сам био верник.

Ово ми је запало за око ,а нема везе са темом. Можда те неко већ питао и ти одговорио како си престао да будеш верник и шта је на то утицало. Ако није, да ли би ми одговорио, ако није сувише лично?

Прво сам обратио пажњу на то шта људи у мом окружењу сматрају вером и запазио сам да се та њихова вера ни по чему суштински не разликује од сујеверја, типа ,,немој данас да радиш са алатом, данас су нпр Часне вериге" и приметио сам да они заправо немају појма о томе у шта верују јер кад сам их питао, увек сам добијао одговор ,,тако треба". То ме је озбиљно иритирало, али сам још увек веровао.

Касније сам се упознао са креационизмом, нарочито онда када је Љиљана Чолић покушала да избаци Дарвина и толику затуцаност једноставно нисам могао да поднесем.

Како сам временом учио и интересовао се за природне науке, нарочито за физику и биологију, схватио сам да нема потребе за неким паранормалним моделима и сматрао сам да за све постоји рационално објашњење. Изузетно сам био против сујеверја, а нарочиот након што сам прочитао ,,Да ли постоје стварни које не постоје" Воје Антонића.

Временом сам усвојио материјалистички поглед на свет и тако сам постао атеиста, али да бих почео да учествујем у дискусијама, морао сам да се упознам са реториком и атеистичким аргументима, а то сам постигао читајући Докинса и учествујући на форуму удружења АС. Ипак, да бих постао бољи дискутант, схватио сам да морам боље да упознам вернике и зато сам дошао на Поуке.

Guest

Један велики православни духовник, када је почињао своју беседу о Јеховиним свједоцима и Суботарима, почео је овако:

"Ово ви говорим да не бисте били атеисти, да мислите да је православна вјера некакава измишљотина."

Прави ефекат овога: "Ово ви говорим да бисте постали атеисти, ако већ нисте".

Ко је једном осетио благодат Пеђанства, више се не враћа на бајке.

Један велики православни духовник, када је почињао своју беседу о Јеховиним свједоцима и Суботарима, почео је овако:

"Ово ви говорим да не бисте били атеисти, да мислите да је православна вјера некакава измишљотина."

Прави ефекат овога: "Ово ви говорим да бисте постали атеисти, ако већ нисте".

Ко је једном осетио благодат Пеђанства, више се не враћа на бајке.

А како се то осети благодат Пеђанства? :)

Guest

А како се то осети благодат Пеђанства? :)

Кад видиш оне идиоте на Филипинима што се разапињу на крст, онда оне што се бичују у Јерусалиму, па оне што се изгладњују око 40 дана, па кад видиш код нас Срба кад се потуку због флашице са водом или због зрна пшенице у трави. Кад видиш како се одрасли људи бенаве горе него мала деца и онда будеш срећан што ниси глуп као они.

Е то је Пеђанска благодат.

Кад видиш оне идиоте на Филипинима што се разапињу на крст, онда оне што се бичују у Јерусалиму, па оне што се изгладњују око 40 дана, па кад видиш код нас Срба кад се потуку због флашице са водом или због зрна пшенице у трави. Кад видиш како се одрасли људи бенаве горе него мала деца и онда будеш срећан што ниси глуп као они.

А када видиш клип у коме носилац благодати прича да је благодатан и инцест, на пример?

Guest

Koliko ja znam, on nigde nije propagirao incest. Ako se dobro sećam, on je rekao da je sve dozvoljeno dok nema prinude.

Пеђа је у праву за преко 95% ствари које каже. Једино што му фали стрпљење за дискусију са верницима, па цела конверзација брзо прелази у пљување.

Koliko ja znam, on nigde nije propagirao incest. Ako se dobro sećam, on je rekao da je sve dozvoljeno dok nema prinude.

Нисам рекао да га је пропагирао, него да је апсолутно ненормалну ствар прогласио за крајње прихватљиву. И то само да би се разликовао од верујућих (а и свих нормалних атеиста) којима је та прича ненормална. И пре приче о догмама, забранама, итд. постоје биолошки разлози, поред моралних, због чега инцест нигде није дозвољен.

Имаш право на свој избор. Изабрао си да будеш атеиста. Што се мене тиче, буди атеиста. Али не мораш да подржаваш свакога ко би своје комплексе да лечи давањем себи неке велике мисије, а да је притом потпуни идиот, само због тога што се представља као атеиста (или антитеиста). Ни ми одавде не подржавамо Мирољуба Петровића, ма колико се представљао као верник (он и Пеђа су отприлике истог менталног склопа, само су им вектори деловања супротни). Једноставно, лик је лајсна. А како се представља, то је апсолутно небитно.

Пеђа је у праву за преко 95% ствари које каже. Једино што му фали стрпљење за дискусију са верницима, па цела конверзација брзо прелази у пљување.

Ajde izdvoj 1% od tih 95 gde mislis da je on u pravu.

Jesi u tih 5% stavio njegove stavove o poliamoru?

Нашо мајмун стари огледало неко...

jk%20unutra_0.jpg

farineli%20kastrato.jpg

7784fd8c-255c-4169-89b1-b27c0849d894.grid-6x2.jpg

D95E79B0.jpg

;D

Ja sam uvek o ateistima mislio kao o izrazitim individualcima koji do ateizma dolaze sopstvenim razumom i nerado zasuge pripisuju drugome.

Guest

Ja sam uvek o ateistima mislio kao o izrazitim individualcima koji do ateizma dolaze sopstvenim razumom i nerado zasuge pripisuju drugome.

Ја јесам до атеизма дошао својим разумом, али мој антитеизам (који је само надоградња на атеизам) је обликовао Пеђа.

Ја јесам до атеизма дошао својим разумом, али мој антитеизам (који је само надоградња на атеизам) је обликовао Пеђа.

Jesi razmisljao kako bi se postavio da ti se desi da se zaljubis u devojku koja je Crkvena vernica? Nije retoricko pitanje cisto me zanima.

Preteruješ malo više u opisu .... Just_Cuz_19 Just_Cuz_19

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...