Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Жељко

Лажни профил СПЦ на твитеру шири дезинформације

Оцени ову тему

Recommended Posts

Направио је грешку у писању - вередност, умјесто вриједност. Ваљда би неко ко представља СПЦ имао основну писменост.

И ко би се рекламирао тиме што не плаћа ПДВ, то не чини ни онај што продаје с картона на улици.

Guest

И да се не лажемо: Ништа не би било да се није покренула прича око урне Николе Тесле. Овај профил је активан од 2012. године. Наравно да ће б92 да нападају Цркву. То су увек радили и даље ће то радити.

Обавештење

12. Јун 2015 - 8:51

Обавештавамо јавност  да Информативна служба Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве нема налоге на друштвеним мрежама.

Сва сaопштења и све вести за јавност Информативна служба Српске Православне Цркве објављује искључиво путем званичне Интернет презентације www.spc.rs. Сваки налог који користи идентитет Свети Архијерејског Синода Српске Православне Цркве није аутентичан.

Активност на друштвеним мрежама под лажним идентитетом је озбиљан криминални чин крађе идентитета и подлеже оштрим законским санкцијама.

Уколико и када Информативна служба Српске Православне Цркве буде користила друштвене мреже, то ће свакако бити објављено на адекватан начин.

Уредништво Информативне службе СПЦ

Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

И да се не лажемо: Ништа не би било да се није покренула прича око урне Николе Тесле. Овај профил је активан од 2012. године. Наравно да ће б92 да нападају Цркву. То су увек радили и даље ће то радити.

Знам ликове српске националисте који су покренули профил на фб 2007 као неко геј стреј удружење и кад је био педербал неку годину касније онда су троловали преко тог профила и то су пренели скоро сви медији.

Дакле све се може кад се хоће.

Dobro je sto se SPC ogradila od ovog profila. Ocigledno je da se radi bas o ovom twitter profilu. 

Vec sam rekao da je meni izgledao veoma autenticno. 

Bez uvrede,kako moze da ti izgleda autentican profil koji je nazvan ne SPC ili Srpska Pravoslavna Crkva ili bilo kako drugo,osim "Sinod SPC"

Druga stvar kako mozes da mislis da je autentican ako je na tom tviteru zapratio vecinu progejnatoeub92 likova kao sto su Srdjan Cesic,Tatjana Vojtehovska (ona "jel ste uzivali dok vas je muz silovao") i com.

Iz aviona se vidi da je lazni profil.

не знам за вас, али ја и даље твитер не доживљавам као нешто интересатно. Генерално све информације са твитера погледам у новинама. Они некако направе природну селекцију :) 

Што се тиче СПЦ, што каже Милош, из авиона се види да је ово неки зајебант (упс). Мислим... глупост. 

Guest

Bez uvrede,kako moze da ti izgleda autentican profil koji je nazvan ne SPC ili Srpska Pravoslavna Crkva ili bilo kako drugo,osim "Sinod SPC"

Druga stvar kako mozes da mislis da je autentican ako je na tom tviteru zapratio vecinu progejnatoeub92 likova kao sto su Srdjan Cesic,Tatjana Vojtehovska (ona "jel ste uzivali dok vas je muz silovao") i com.

Da, to je ono sto upada u oci, pratioci ovog profila.

U svakom slucaju, priznajem da nisam do kraja analizirao nalog. 

Guest

Slabo je to dr. Votsone, slabo. Ne može to automatizovano, da ne kažem robotski. Mora to sa razumevanjem :)

Edit: Ovo ne mora da bude loše. Može naterati info službu SPC da zbije redove i da se više aktivira na internetima ;)

E bravo, upravo to i mislim. Zasto da SPC zaista nema svoje zvanicne profile? Da vode ljudi koji imaju iskustva oko svega toga?

Koliko znam, tj. koliko sam pratio mislim da TV hram ima svoj zvanican profil na fb.

Kad budu imali zvanicne profile nece moci da se koriste lazni.

Ваљда је у СПЦ сазрела свест о неопходности интензивнијег медијског ангажовања.

Мислиш на ове радио станице?

Извињавам се за скретање са теме, али ово је прави ужас.

Пре пар година сам прочитао да је поставила питање: Да ли сте доживели оргазам док вас је отац силовао?

И ту жену данас хвале на друштвеним мрежама и позивају је у разне емисије да говори о проблемима друштва и сл.

Guest

Ево, ово са лажним налогом је још један разлог више да и наша СПЦ и наше владике отворе профиле на Твитеру, као што сам већ писао на једној теми. :)

Realno, to je zakljucak ove diskusije. Da se izvuce nesto dobro i od ovakvih stvari.

Лажни налози СПЦ на друштвеним мрежама

Српска Православна Црква последњих година представља посебно атрактивну мету напада у којима доминирају увреде, клевете и квалификације, особито њене јерархије. Најновји случај на друштвеним мрежама открива да ни злоупотреба идентитета Цркве није препрека за њене мрзитеље.

Информативна служба Светог архијерејског синода Српске православне цркве саопштила је да нема налоге на друштвеним мрежама и да сваки налог који користи идентитет Цркве није аутентичан.

lazni-nalog-a.jpg

"Активност на друштвеним мрежама под лажним идентитетом је озбиљан криминални чин крађе идентитета и подлеже оштрим законским санкцијама", наводи се у саопштењу.

Уколико и када Информативна служба СПЦ-а буде користила друштвене мреже, то ће бити објављено на адекватан начин.

"Сва саопштења и све вести за јавност Информативна служба СПЦ објављује искључиво посредством званичне интернет презентације /www.spc.rs/. Сваки налог који користи идентитет Светог архијерејског синода СПЦ није аутентичан", истиче се у саопштењу.

Да ''свет овај у злу лежи'' није никаква новост; да за неке људе не постоји ништа свето на овоме свету, ни то није ништа ново. Манипулисање, злоупотреба и скрнављење лика Српске Православне Цркве на друштвеним мрежама само је још један показатељ наше моралне урушености и заглибљености у зло под видом слободе медија и јавне речи.

http://www.prijateljboziji.com/_Lazni-nalozi-SPC-na-drustvenim-mrezama/39044.html

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...