Jump to content

Што нисте остали у манастиру? Da li ste imali želju za monašenjem ili poznajete nekoga ko se zamonašio?

Препоручена порука

У посебним условима као што је комунизам такав начин живота је можда и оправдан.(Мислим ко сам ја да нешто правдам и осуђујем само коментаришем). Али данас кад немаш таквих препреки ни сметњи, шта те спречава да се одлучиш за једно од та два?

Npr mene bi situacija u manastirima. Recimo hocu da budem monah ali ne nalazim odgovarajuci manastir. To je vrlo lako doziveti u SPC.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 187
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

U principu, mali broj ljudi ima predstavu o tome šta je monaštvo u stvari. Ja recimo sve više shvatam da nemam pojma o tome... i sve više shvatam da nemam pojma o Bogu i veri... konstantno uzrastam u

Могу да науче много тога. Рецимо дође добар зидар у намастир и одради нешто игуман му да калуђера за испомоћ и онда после кад мајстор оде а деси се нешто да треба зидар поново игуман лепо зовне калуђ

Могу, наравно. Дешава се да, живећи дуго у монаштву, и долазећи у контак, углавном, са верујућим људима, мало забораве какав је живот у свету. Забораве којим борбама, искушењима -  психичким и физичк

Šta podrazumevaš pod "odgovarajući "?

Pa eto npr nisam poljoprivrednik i nemogu da se bavim poljoprivredom, a nebih ni da se bavim turizmom i td.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

zašto ne ? ne želiš da se baviš poljoprivredom ili misliš da nećeš naučiti ?

Nemogu zbog zdravstvenih razloga. No u ovome sto sam naveo nije bilo rec o meni vec onako serija stvari koja mi oneomogucuje da odem. Moze tu biti jos mnogo toga sto nisam naveo jer bi vas mogla sablazniti. Reci cu jos jednu koja nije toliko sablaznjiva. Iguman koga je bas briga za tvoje duhovno stanje i koga nikada nema u manastiru.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

па то је убер-кул ЛОЛ

Da ako si u manastiru da ti tek prodje vreme ili ako nemas gde, onda zivela sloboda. Ako zelis da se ozbiljno zabavis svojim duhovnim zivotom onda je to veliki problem.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Што се мене тиче за сада не планирам да идем у монахе , али то не могу у потпуности да искључим у будућности јер то зависи од многих фактора .

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Da ako si u manastiru da ti tek prodje vreme ili ako nemas gde, onda zivela sloboda. Ako zelis da se ozbiljno zabavis svojim duhovnim zivotom onda je to veliki problem.

to ti kažem - naravno, šalio sam se al upoznao sam takve monahe... barem deluju tako - recimo, jednog Mojsija iz Studenice neću nikad da zaboravim - i dan danas mi nije jasno da li je on ubercool ili ono drugo

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

to ti kažem - naravno, šalio sam se al upoznao sam takve monahe... barem deluju tako - recimo, jednog Mojsija iz Studenice neću nikad da zaboravim - i dan danas mi nije jasno da li je on ubercool ili ono drugo

Ja sam ubedjen da Bog ima prave monahe svuda samo sto to ne vidimo a i bolje je i za njih i za nas.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не бих волео да одем у монахе. Желим брак, породицу, клинце. 

Иако ми монаштво некад деловало као примамљива идеја, пре бих да остварим породицу. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja sam ubedjen da Bog ima prave monahe svuda samo sto to ne vidimo a i bolje je i za njih i za nas.

i takvog sam video u Studenici - zove se Dionisije

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 6 months later...

Имам друга који је монах. У повременом сам контакту с њим после много времена. Знала сам да ће отићи, иако није говорио о томе, све сам разумела. И никада нисам имала потребу да га узнемиравам, зовем и посећујем док он сам то не пожели и док не дође време. Ипак је то посебан пут.  Неизмерно ми значе његове молитве. То је можда најбоље биће које сам ја икада упознала на овој планети, са великим даровима.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

Ja cu da se zamonasim,ako se ne ozenim,ail ako ne poginem u ratu.Planiram tamo negde posle 60-te,kad me prodju sve strasti, i sujeta.

Ах.,. ово је баш cool... Кад ми све у животу пропадне, онда да одем мало у намастир, па да тамо друге учим какви треба да буду.

надам се да је ово што си написао иронија.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja cu da se zamonasim,ako se ne ozenim,ail ako ne poginem u ratu.Planiram tamo negde posle 60-te,kad me prodju sve strasti, i sujeta.

А можеш и да се замонашиш одмах, привремено, док не пронађеш жену, или док не почне неки рат. :-д 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...