Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
Жељко

Риалити МОЗГОВИ

Recommended Posts

Риалити МОЗГОВИ

el-659x454.png

- Добар дан, господине директоре.

– Е, здраво, Радуле. Уђи, уђи, матори, седи, завали се у лејзи бег.

– Нека, на столицу ћу радије. Желели сте да ме видите.

– Јесам. Ради се о гледаности овог новог риалити шоуа који ти едитујеш.

– Да, Мозгови. Добио је све саме похвале стручне критике и РРА.

– Аха, пусти ти то, сине, гледаност је никаква и мораћемо да променимо концепт емисије.

– Не бих се сложио. Концепт је једноставан. У кући под сталним надзором камера окупљени су најинтелигентнији људи Србије и шире. Наравно, притом им је пружена извесна приватност. А ту су академци, доктори наука, књижевници, уметници, физичари, социолози…

– Ма све је то красно, баки, али по пиплметру у четвртак увече је пренос уживо гледало троје људи. Двоје из Батајнице и једно из неког… чак, шта пише… Бачког Грачаца… Не знам ни откуд тамо сигнал…

– Радимо на повећању гледаности, шоу се захуктава.

– Гледанији је био сегмент из топ – шопа који говори о новој креми против гљивица на ножним прстима. Он је имао шездесет троје гледалаца.

– Гледаност није мерило квалитета, господине директоре.

– Да, али је мерило прилива новца, а самим тим мојих и твојих месечних примања. Хоћеш ли чашу Кацабуке?

– Ш… шта је то?

– Занимљиво што питаш. Видиш, то је нови енергетски напитак. Производи га фирма Веселко из Маглића.

– Где је то?

– Немам благог појма. Знаш ли зашто пијем овај урин?

– Не.

– Зато што је Веселко једина фирма која плаћа рекламе које иду у термину твог риалити шоуа. И то само у соковима.

– Да, да, то је оно пиће које пију сви учесници шоуа.

– Јесте, и очигледно је да је ово пиће све, само не енергетско. Она научница је пала у кому, беше? Што је, успут буди речено, био до сад најузбудљивији тренутак у твом шоуу.

– Како то мислите, па до сада су створили шаблон који би помогао нашој земљи да изађе из кризе! Да не помињемо неколико техничких открића! Или решење за социјално угрожене које је изнела докторка Симић!

– Може ли она да покаже сису!?

– Молим?

– То је она добра плавуша, Симићка? Тобож случајно, као оно, нагне над кухињским асталом, да до’вати шерпу, сика се измигољи и бљесне. А? Или у базену. Хоп, испадне!

– Немају базен.

– Направићемо. Изеш риалити без базена.

– Господине, докторка Симић је представница Уједињених Нација у земљама трећег света. Има два доктората и говори осам језика. Као говорник је подстакла на хиљаде људи да се ангажују око помоћи угроженима у Гани. Направила је хуманитарни догађај века!

– Само мало, чисто да брадавица севне!

– Ја заиста не могу од ње тражити да то учини!

– Онај ретардирани странац би могао да се спетља са њом! Уууу… То би сви гледали!

– Као прво, заиста није умесно назвати га ретардираним, као друго… То је Стивен Хокинг!

– Или среди да онај матори мастурбира пред свима.

– Доктор Благотић? Светски признат психијатар, аутор тридесетак књига превођених на десетак језика, ревносни хришћанин?

– Ма дај, сви су неки фини! Какав је то шоу, сине, ако су сви умерени, пристојни и паметни! Онда се народ осећа лоше, падне у депру, почне да пати од комплекса ниже вредности! Народ види неког паметнијег и помисли како је бедак што он није паметан и учен! Шта, бре, зар треба да му пласирамо како треба да размишља!? Па онда смо пукли, провалиће да су све рекламе, а и вести – будалаштине да се насанкају кретени! Нашим људима су потребни крајњи глупаци и перверзњаци, да би се они осећали као интелигентније и моралније особе од њих! То је за добробит наше земље, знаш?

– Ја… Да ли уопште може да се каже „моралније“…? Небитно, ја не могу од њих да тражим да падају тако ниско.

– Па ако неће да раде ништа од тога, зашто ја њих плаћам? Је ли? Седамдесет еура седмично? Знаш како ћемо!? Увешћемо у кућу Цицу Лептирицу!

– Кога!?

– То је старлета, била је у скоро сваком риалити шоу. Са скоро сваким учесником. И овде ће. У, ал’ ће то да направи пометњу, сине!!

– Ја заиста не желим у томе да учествујем!!

– Радуле! Радуле, где ћеш!? Врћај се вамо!! Е сад ћеш видети… Хало? Топ Шоп? Да ли сте заинтересовани за термин на Гламур теливизији? Да, иде ли још онај блок о гљивицама на стопалима? Јесте, одлично, укидам једну досадну емисију, па би ми требало што више крупних кадрова гљивица.

Ову пригодну сатиру за Војвођанске новине написао Марко Радаковић

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Create New...