Jump to content
Лазар Нешић

ЖРУ теолози - социопате, психопате и мрачњаци!?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Повод за отварење теме је конкретно данашњи статус на форуму: Каже ми друг - јеси приметио да су на поукама сви теолози осим Нишизаве социопате?

Као и коментари чланова форума на истом статусу: Ја сам приметио да је већина теолога укључујући и Нишизаву изразито песимистична . Неисцрпан извор мрачења.

Али ова тема може да се промисли и генерално.

За почетак, ево неке опште дефиниције из речника:

Opis psihopata ili sociopata:

1.napasni i arogantni prema žrtvama, a prema ostalima dragi i ljubazni

2.hladni i proračunati

3.dobri su glumci, za njih ne vrede zakoni i moralne norme

4.često ih se može uhvatiti u nekim kriminalnim aktivnostima

5.oni koji ih otkriju, odmah postaju njihove žrtve i sva svoja (ne)dela prebacuju na njih

6.ne pokazuju empatiju, sažaljenje i krivicu.

Да ли су ЖРУ теолози заиста социопате и психопате? Мрачњаци? Песимисти?

Како ви то видите драги форумаши?

Како помоћи и има ли лека за младе/старе теологе ЖРУ форума који болују од наведеног?

Ја морам да те питам лепи : Да ли ти себе сматраш таквим или не ?

И теолози су људи као и сви остали и апсолутно се не слажем са овим што си написао . Мени би било драже да још више теолога има на овом форуму .

Ја морам да те питам лепи : Да ли ти себе сматраш таквим или не ?

Пааа ... препознајем се макар у једној тачки из горње дефиниције. Мислим да онда јесам.

Не кажем за остале. Мислим да је свако генерализовање претерано. Али можда су људи који тако уопштено мисле о теолозима у праву. Да видимо ...

bice da nisu pesimisticni,nego da su se vremenom otreznili,da realno gledaju na stvari,zato sto godinama slusaju i prica im se jedno,a na praksi vide nesto sasvim suprotno i drugacije.Ne gledaju na Crkvu zmureci.Bice da su takvi ljudi jedino dobro koje moze da bude zalog za neke bolje stvari sutra,ukoliko kad ulete u sedlo ne krenu putevima Otaca svojih...potpisnik ovih redova je zavrsio doticni faks i bogosloviju u svoje vreme...pa mozda i nije kompetentan da dà komentar jer je i sam prema gornjem opisu mracnjak...lol  :)))

potpisnik ovih redova je zavrsio doticni faks i bogosloviju u svoje vreme...pa mozda i nije kompetentan da dà komentar jer je i sam prema gornjem opisu mracnjak...lol :)))

Provaljen si, nemaš više pravo da se javiš... :D

Теолози су суперишка, мајке ми! И сви други на сајту, лепота знаш како! И ово је један добар сајт, и драго ми је да долазим овде и дајем свој допринос! САмо се надам да ово моје писмо неће завршити у некој корпи.

Много вас љубим и волим све и останите ми тако хупер као до сад!

Meni bas nije jasno kako su to mracnjaci? Nesto nisam primetio da ovde neko mraci i siri pesimizam, da li zato sto sam sa teolozima diskutovao samo oko teoloskih stvari jel te ili ce biti da je lik koji je rekao ovo sklon teskim generalizacijama. 

Jel ima neki konkretan primer tog mracnjastva, ne mislim na forumasa, da sad ne prozivamo, nego sta su to ti ovdasnji teolozi mracili i kako su to sociopate/psihopate? Primer tipa: vidjao sam da je neko napisao bla bla. 

Jel ima neki konkretan primer tog mracnjastva, ne mislim na forumasa, da sad ne prozivamo, nego sta su to ti ovdasnji teolozi mracili i kako su to sociopate/psihopate?

Pa to; ja bih rekao da je u pitanju ipak krajnje generalizovanje; mada, možda se još poneko (osim mene - to smo već utvrdili!) prepozna u navedenim tačkama :)

Да се јављамо? Песимистичан оптимиста. Дакле - подвојена личност, психопата. ;)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...