Jump to content
Zoran Đurović

КАСАБА РАСКОЛ: ЛАЗИЋ-ЂУРОВИЋ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Интересантно је то како се многи борци за веру не баве теологијом. Бојим се да је по среди чорба за веру.

Ниси све најбоље разумео. И стварно, као да читаш само информер.

A sta to nisam najbolje razumeo? 

Meni je fascinantno da jednom svesteniku niko ne odgovara,apsolutno niko. Protiv je i Artemiju i ep.Atanasiju i mitropolitu Amfilohiju i studentima Bogoslovije i ekumenisti ep Ignjatiju i zilotima i najboljim prijateljima i kome sve ne.

Ja do sad nisam cuo od oca Zorana nijednu da kazem pozitivnu licnost u njegovom zivotu unutar SPC,dakle svi ne valjaju,naravno osim jednog. Doduse rekao je jednom da ga je episkop Nikanor lepo primio u eparhiju i to je sve bilo.

I pritom ne kontam to kolektivno odusevljenje pisanijama oca Zorana,kao sto i ne kontam bas da osim sto ima napisan tekst o svakome ko je verovatno prosao pored njega naravno negativan,ne kontam ni to isticanje ja sam pomagao sajt,ja sam zamolio Seku da pomogne zru,ja zaradim toliko...ne kontam.

Ne kontam ni to da se supruga oca Zorana zaputi u patrijarsiju da ocita bukvicu mitropolitu da je sve u crkvu svoje zaposlio a njenu ljubav nije,jerbo svi koji su zavrsili bogosloviju su udomljeni samo eto otac Zoran nije,naravno.

Covek ima ocigledan problem sa samim sobom,nazalost,sa svojom sujetom i ogromnom gordoscu,a vi to samo hranite vasim komentarima o najboljoj stvari ikada procitanoj,a ja cu da nastavim da citam informer.

Otac od miloste Ava Zoran ce nas spasti i od Artemije i od ekumenista i od zilota i od crkvene hijerarhije i od svih i svega pa i njegovih najboljih prijatelja.

Prastaj oco Zorane,ali vas ne razumem...da ste mladji 20tak godina i da niste mantijas i covek koji treba da pronese Hristovu istinu za razumevanje bi bilo mnogo lakse,ovako tesko.

Treba covek da nadje nacin da se iznese nekako sa ambivalentnim osecanjima i izbegne ako je moguce crno-beli svet. U protivnom, pretezno ce biti tuzan i razocaran. Covek je prosto nesavrseno bice i ljubav prema nekome mora da koegzistira bilo povremeno ili konstantno i sa nekim negativnim emocijama prema tom nekom i to je realnost. Zreo covek i hrabar covek ne bi trebao te emocije da negira ili da ih potiskuje ali ni da dozvoli da ga oslepe i zavedu u crno-beli svet. Kako im naci "pravu meru"? Pa tako sto cemo se svakodnevno sa njima suocavati, analizirati ih, komentarisati sa osobama kojih se ticu  ali ne zaboravljati i ono zbog cega su nam toliko vazne, zasto nas toliko"pogadjaju" a to je upravo ljubav prema tome drugome i strah da je negativne emocije ne ugroze ili ne daj Boze potru. 

P.S. Ovo ja na temu iz zenskog ugla. Ako smatrate da je previse "off", frljuknite negde u razbibrigu :)

И ми сити, и Језуити на броју

Језуити на пиву са авом.

Тачка два: Са авом се може пити пиво (да ли је могуће да морам да допишем ћаскање) али кад се ради о теолошким темама, како сам ава каже, нема пивце за живце.

Сви дочекоше оваквог аву и то ја волим.

Дакле, теолошке "аргументе" које сам досад чуо против аве, мене фасцинирају. Добро се зна, да у догматици нема набрајања са ким си расправљао, него постоји само и искључиво догмат, Божје откровење.

Хоћу коначно, да чујем теолошку расправу и аргументацију. Све остало је жалост и туга етикетирања, навијања и набијања.

Замисли човече ми овде гледамо личне расправе и то је једина аргументација, да је ава и ван Христа.

Ма хајте молим вас.......

Аво, поново и изново ти желим мир и пиши нам о Богопознању, за које си јарко желео и потрудио се, да не буде твоје сопствено незнање.

.... 

При том мнозина форумаша виче осана ави попу а не знају ни што то вичу.

Зашто ви, који сте ти, мени који сам Ви, кажете ти, кад ја вама који сте ти, кажем Ви? Па ја рецимо приметим како госн. Đurović поприлично инсистира на том ава, или бар воли често о себи да говори у трећем лицу једнине. Не улазећи у теолошку етимологију саме речи...

- Kod takvog načina govora, koji svakako nije uobičajen, moramo razlučiti dvije stvari. Osobe koje o sebi govore u trećem licu žele kod drugih ljudi postići veće poštovanje. One govore o sebi kao o općim velikim vrijednostima, smatraju se ljudima koji vrijede više, ali je ironično da su zapravo vrlo nesigurni u sebe. Možda i najvažnija komponenta jest odgovornost od koje takvi ljudi bježe. Kada o sebi govore u trećem licu oni se stavljaju izvan svake odgovornosti. To su ljudi kojima manjka samopoštovanja, jer čovjek koji drži do sebe ne bježi od odgovornosti.

Kada dvoje ljudi razgovara na uobičajen način, oni su spremni primiti i pohvalu i kritiku, međutim osobe koje o sebi govore u trećem licu znaju i žele čuti samo pohvale. Oni nisu dovoljno jaki da podnesu kritike. Takvi ljudi nisu spremni na promjene i na preuzimanje odgovornosti. Da sumiramo, riječ je o narcisoidnim osobama koje imaju strah od kritike i odgovornosti - pojašnjava doktor Gruden za portal Dnevno.hr. http://www.istarski.hr/node/8477

Treba covek da nadje nacin da se iznese nekako sa ambivalentnim osecanjima i izbegne ako je moguce crno-beli svet. U protivnom, pretezno ce biti tuzan i razocaran. Covek je prosto nesavrseno bice i ljubav prema nekome mora da koegzistira bilo povremeno ili konstantno i sa nekim negativnim emocijama prema tom nekom i to je realnost. Zreo covek i hrabar covek ne bi trebao te emocije da negira ili da ih potiskuje ali ni da dozvoli da ga oslepe i zavedu u crno-beli svet. Kako im naci "pravu meru"? Pa tako sto cemo se svakodnevno sa njima suocavati, analizirati ih, komentarisati sa osobama kojih se ticu  ali ne zaboravljati i ono zbog cega su nam toliko vazne, zasto nas toliko"pogadjaju" a to je upravo ljubav prema tome drugome i strah da je negativne emocije ne ugroze ili ne daj Boze potru. 

P.S. Ovo ja na temu iz zenskog ugla. Ako smatrate da je previse "off", frljuknite negde u razbibrigu :)

Sad citam post i videh da sam propustila mozda najvaznije pa da dodam... Dakle, ovo gore napisano se takodje odnosi i na odnos prema samome sebi. Vazno je da covek nauci da se nosi i sa negativnim emocijama koje ima prema sebi ili svojim slabostima i da pokusa da izbegne opet tu crno-belu prizmu kroz koju ce se posmatrati. To je jako zdravo i korisno mislim.

Na kraju krajeva, kada se osvrnemo na svima nama poznate i bliske velikane poput Dostojevskog ili Njegosa ili Andrica ili Marka Miljanova (posto su i njega pominjali u komentarima koje upravo procitah a vezano za prepisku +Atanasija i g. Djurovica) lako cemo shvatiti da oni nisu veliki ni zato sto su bili kockari ili epilepticari ili skrtice i namcori ili zato sto su imali niske turskih glava ispred dvora ili naucili pisati tek u 50-oj itd itd... Ne, oni su nam bliski i dragi zbog njihovog stvaralastva koje je nepresusan izvor inspiracije, saznanja i lepote za pokolenja iza njih. To je ono sto je vazno, lepo i to je ono sto ih je ucinilo besmrtnim-lepota koja se uzvisila daleko iznad njihovih ovozemaljskih, ljudskih slabosti i nesavrsenosti. 

ili zato sto su imali niske turskih glava ispred dvora

Мислим да је за потребе низања турских глава у Цетињу озидана Кула сабља, тако да нису складиштене ни испред, а ни близу двора. Наравно, то је све рађено да их сами колекционари не би носили својим кућама, већ...

".. ja svodim nebo na zemlju"

:1304348s94os9382e:

Пријатељу, до сада нико није избегао личне увреде и квалификације према о.Зорану, па је тако човек принуђен, да сам каже ко је и шта је.

Ти ако не видиш то, нема везе, изгледа да је о.Зоран рачунао и на такве кад је кренуо да чисти своју личност од туђих доживљаја њега самога, што је један напоран али надасве храбар потез.

Ми ипак и себе имамо, сводећи,односно водећи рачуна о небу и земљи.

Чуш , ћути и трпи, јер ти је ауторитет рекао ко си ти уствари... мда.. Права папалогија.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...