Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Zoran Đurović

КАСАБА РАСКОЛ: ЛАЗИЋ-ЂУРОВИЋ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ово је сјајно, нешто најбоље што сам прочитао у 2015. години; браво Аво! Честитке! :)

Цркве, и једна и друга, чак и дан данас у многих својих представника, мисле да треба да „победе“. Да се они други врате у „тор“. Не, црква мора да има мир у љубави и истини. Свакодневне политике и интереси да не улазе.

facenew22222222  8086.gif  

Само што Аву туга хвата што мора да пише на ове тужне теме. Насликао је Ава пре неку годину слику: Тужна је душа моја до смрти (Tristis est anima mea usque ad mortem: http://www.zorandjurovic.com/od2002/slike/index.html).Држао сам неко предавање у Љубљани. Кад сам се вратио, мој најмлађи син је узео и показао како је нацртао по тој мојој слици своју. Нешто га је вукло. Од хиљаду ствари које имамо, он је узео да нацрта то. То је Ава.   

Насликао је Ава пре неку годину слику: Тужна је душа моја до смрти (Tristis est anima mea usque ad mortem: http://www.zorandjur...ke/index.html).

404 - File or directory not found. The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

404 - File or directory not found. The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Избриши затворену заграду и тачку.  И тачка. :)

http://www.zorandjurovic.com/od2002/slike/index.html

Иначе, баш писмена (и помало гордељива) Авина исповест... Да не знамо за Авино црногорско поријекло, ласно би се из овога текста дало закључити. :)

Guest

Пратећи рад сајта Стање ствари, као да сам предосећао да ће се овако нешто десити. Верујем да је о. Зорану посебно тешко и да је жалостан када један његов пријатељ (како га и сам назива у тексту) гледа као лажног пријатеља, вука у јагњећој кожи. Нема искрености, самим тим нема ни љубави.

Мени је  проф. Зоран Ђуровић много помогао у разним недоумицама, утврдио ме што директно што индиректно. Читајући све ово, а знајући да је све што је написао жива истина, лично сматрам да једино и треба да настави овим путем. И то ће сигурно бити пут страдања, мука и невоља. Али авва је на то навикао. Он је ојачао у томе, Бог ја је учврстио, оснажио. Није он за мене обичан поп. Он је управо онакав због којих и јесам у Цркви. 

nemoj mlogo da falimo Avu da se ne pogordi :D salim se :) ako mu je Bog odredio ovaj krst on ce znati da ga nosi u to ne sumnjam :) Velika podrska od mene Avo  8086.gif

Аво, гледе ове искрености које сте нас удостојили а на којој сам лично неизмерно захвалан, имам и једно питање на које не мора да се одговори детаљно, заправо не мора уопште ако нема воље, ал' ето, опет да питам. Је ли било и неких пара због којих је пукла тиква, тј. да ли и у том зецу, поред осталих у тексту наведених зверки и дивљачи, лежи грм лишавања пара "пријатељства"? Праштајте на индискрецији.

Имаш брате пп па питај човека.Што би морао он и поред свега и још више да се "изува"?

Свашта.Баш неумесно питање.

Аво, гледе ове искрености које сте нас удостојили а на којој сам лично неизмерно захвалан, имам и једно питање на које не мора да се одговори детаљно, заправо не мора уопште ако нема воље, ал' ето, опет да питам. Је ли било и неких пара због којих је пукла тиква, тј. да ли и у том зецу, поред осталих у тексту наведених зверки и дивљачи, лежи грм лишавања пара "пријатељства"? Праштајте на индискрецији.

Не, у суштини није било пара. Ава је довукао паре и људе на сајт, али то никада није био проблем. И уплате су ишле преко Авине картице, и никада за то ништа нисам узео. Сада Лазић, како је одлепио, поче да прича о некаквим парама. Провуче кроз блато и моју пријатељицу, Секу Алексић, која је и ваш донатор. Сека је помогла Поуке и Стање ствари зато што је Авина пријатељица. Овај сада пљуну Аву и због тога. Такође је испљувао и А. Живковића, који све може да буде подозреван, само не као језуита, а који је такође довео пријатеље на СС.

Можемо ми да причамо што год хоћемо, али како вели Рамбо Амадеус, нема ништа док Пјевач не узме гитару у руке и стави ногу на звучник! Све су тралалајке. Треба Ава. Кад га не би било, ваљало би га измислити!

Када, као научник, гледам са стране, видим да је Ава дар Божији Српској цркви. Као што су 3 А и 3 Иринеја. Ух, као да причам перверзне ствари. Нико жив да се не снађе у овоме. Само да се елаборира тема о смирењу као главној Авиној врлини, смирењу које иде 3 километра испред Аве, а онда се он појави:))))

Дакле, немају везе паре, Лазић је у томе после пропливао, гледа свет кроз новце. Ово никоме није никакву материјалну корист донело, јер Ава наслика за 3 дана једну ствар и она му донесе паре за 3 месечне српске просечне плате. Ко прати сада СС види само један делиријум. Тужна декомпензација особе која је била мој најбољи пријатељ. Надам се васкрсењу.   

Ето баш ћу тебе да питам да ли, шта и како смем аву да питам. Ако хоће он ће да одговори, ако неће - неће, баш онако како сам напис'о. А ако хоће може да ми одговори на пп и да ја ето знам а да други (посебно ти) не знају и да испадне као да није хтео да одговори. И шта ту који андрак адвокатишеш. Јесам ли те помињао, јес' цитирана где? Шта се мешаш?  Имам да питам оно што ја хоћу да питам. Ти ћеш да ми кажеш да л' је неумесно ил' није. Неумесно је сестро слатка то што ти мене узимаш у уста без да знам да уопште и постојиш.

@@Zoran Đurović,

Хвала на одговору!   :bendoff:

Добро де...не се узрујаваш :) Пииии....колко љутње!

:0222_shocked:

Јесте да си кренуо од Кулина Бана али вриједило је прочитати. Браво Аво!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...