Jump to content
Жељко

Свети Архијерејски Сабор 2015. године

Оцени ову тему

Recommended Posts

има ли цркве, ове наше СПЦ, и њених верника, и ван Београда?

Па наравно да има; замисли, има чак и једна епархија у СПЦ која туче и Бг по заради лове!

П.С.

Али манимо се спамовања, оћете да чујете неки трач са САбора, м? :D

Милоше,Артемије се свесно и разумно оделио од Тела Христовог и основао секту.Да је остао у Шишатовцу и смирио се и дан данас би био Епископ.Просто је.

Necu i ovde o Artemiju da ne otvaram sad tu pricu...ali mislim iskreno na konto ove price o svecama i o tome da svece donose toliki novac SPC,da ipak dosta zivis u oblacima :) sto i nije tako lose.

Има једна епархија са свега четири манастира! Па живи и опстаје.

Замислите ви то!

Дај брате, изгоро, пратим тему чекам ко озебо Сунце да чујем нешто мрсно и нико ништа :D
Za pocetak, ko je insajder koji inofrmise Zeljku Jevtic vec godinama :)

Haha, nemam pojma, stvarno :)

Za sada samo znam da će biti neprijatnih iznenađenja za sve one koju su očekivali ili se nadali da će SPC očistiti i provejati svoje redove. U odnosu na prošli Sabor, poražena ekipa sada ima prednost i želi da se sveti.

Drugim rečima, mislim da će ovi optuženi episkopi spasiti glavu .... za sada.

Za sada samo znam da će biti neprijatnih iznenađenja za sve one koju su očekivali ili se nadali da će SPC očistiti i provejati svoje redove. U odnosu na prošli Sabor, poražena ekipa sada ima prednost i želi da se sveti.

Otkud to da je na celu porazene strane sada episkop Irinej Backi?

П.С.

Али манимо се спамовања, оћете да чујете неки трач са САбора, м? :D

Ako mislis na onaj fajt izmedju Filareta i NN vladike dole na ulazu kod portirnice, za to vec znamo!

Kada ne umes da prepoznas pedagosku metodu. Dokusurice te zavist, nesmireni.

Da, i meni se čini da je tako! moram da pitam nekog da mi nabavi poseban akatist za smirenje :)

Ako mislis na onaj fajt izmedju Filareta i NN vladike dole na ulazu kod portirnice, za to vec znamo!

Ma da, ti fajtovi više i nisu zanimljivi. Meni je zanimljivo drugo, ono što sam napisao na jednoj od tema ovde: čim je sinod najavio posetu u jednu čuvenu eparhiju na severu Srbije, episkop te eparhije je zauzeo čudan stav po pitanju već posećenih i ukorenih eparhija i episkopa. Naravno, lično gajim veliki pijetet prema ovom narečenom episkopu, zato me čudi njegova reakcija.

Хахаха ... свеће и прилози :))

Само Архиепископија Београдска има 2385792847509843750938475 квадратних метара у строгом центру Бга које издаје по папреним ценама.

А да не причамо да свака епархија има по неколико својих фирми, хотела, имања, фарми, винарија и триста чуда.

Тешко да се 140 милиона евра годишње (чисто, без пореза) може сакупити од свећа и прилога.

E па то не знам лепотанче наше,ти си тамо у жижи па знаш све :)

Ја сам у оној причи,пазар био 30000 дин јеееееее!!!

:good2:

Изгледа да лоши момци остају лоши момци и остају на позицијама.Авај гадости и млакости!!!

:cmizdrenje:

Јел има негде та најава да и ми ништи духом то видимо? :)

To je bilo samo interno za sada; ali videćemo, možda bude i javno!

Изгледа да лоши момци остају лоши момци и остају на позицијама.Авај гадости и млакости!!!

Ja sam se iznenadio da to vodi baš taj episkop; do ovog Sabora, on je važio za nekog kome je stalo do Crkve po cenu ličnih prijateljstava i ostalog, a kamoli zbog nekog novca.

Ali ovo sada je prelazak na mračnu stranu. Gde će se sve završiti ostaje da čekamo i vidimo ...

Како јавља ЖРУЛЛЗ.нет Амфилохије је стигао на сабор својом подморницом којом је претходно био на крстарењу по Црном Мору заједно са Руском флотом па је уз Дунаво допутовао у БГ. Окружен руским специјалцима ушао је у зграду патријаршије при чему су руски специјалци изгазили мале циганчиће који су ту покушавали мирно и достојанствено да просе.

После првог дана заседања руски специјалци су позвали свој специјални тим из Москве који је детаљно прегледао зграду патријаршије и установио да  је зграда препуна прислушних уређаја, нећете веровати руске производње из 1950-е. Специјалци из Москве( града не хотела) су се потом дали на уклањање ових прислушкивача.

Потом је наш извор јавио да убудуће неће више моћи достављати информације ни нама ни Блицу, као ни осталим медијима за смешно мале паре од пар иљада евра по тексту.

Према нашим сазнањима Блиц је наставио да пише серијал текстова по свој прилици покушавајући да конструише шта се потом дешавало у  згради патријаршије. Но по тврдњама нашег извора блиског зидовима патријаршије правих информација убудуће више неће нико имати.

Наш извор се одмах оградио од писања Блица, АЛО и Курира тврдећи да информације које они пласирају нису његове већ најобичнија конструкција доконих новинара на паузи за доручак уз празан бурек.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...