Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Жељко

Свети Архијерејски Сабор 2015. године

Оцени ову тему

Recommended Posts

Како објаснити овај саборски преокрет?

Дело Духа Светога у Цркви или Ција, брале, Ција...

Мени, ипак личи на прави живи сабор архијереја и коначан уплив Духа Светога у коначну одлуку за склањање са трона онога ко не зна шта је Црква! (штрајк глађу и сличне глупости...) 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Meni licno je svejedno, zanima me Crkva, a ne crkvena administracija, previranja episkopa, njihove smene, titule, zvanja, manipulacije, intrige, crkveni rijaliti, teznje ka moci, tronu i kinti.

Ја овде видим да је проблем да колико год нас занимала Црква а не адмнистрација, и колико год ми разликовали та два појма, многим људима (који су циљна група Цркве, јер мисија Цркве је да их привуче- све оне који нису тренутну у њој, а нарочито оне који имају незадовољену духовну жеђ, чежњу за Богом) Црква је = црквена администрација и понашање црквене администрације је нешто што директно утиче на то да ли ће неко ко је тренутно ван Цркве бити привучен њој или одбијен од ње. На кога ће пасти одговорност за све оне људе који су гледајући понашање црквене администрације, а не знајући (јер их нико није томе (на)учио) да Црква није једнако црквена администрација, одлучили да своје духовне потребе и свој однос са Богом задовољавају и граде индивудално, ван Цркве... Утолико мислим да треба да нас занима шта црквена администрација ради, не јер то утиче на нашлични став о Цркви већ јер морамо бити забринути за све оне који су потенцијални чланови, а који су одбијени од Цркве, поступцима њеног административног дела...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest

Саопштење за јавност 23. мај 2015. године

23. Мај 2015 - 11:36

Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве на данашњој седници донео је своју коначну одлуку којом је Његово Преосвештенство Епископа Филарета трајно разрешио управљања Епархијом милешевском.

Епархијом милешевском администрира Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије.

Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mislim da je vreme da se otvori jedna lepljiva tema koja će da stoji narednih 6-7 meseci, a koja bi imala radni naslov: "Aktuelna svrgavanja u SPC u periodu Duhovi 2015-Božić 2016. Trebaće... :)))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Начуо сам од поузданог човека, мада знам да ово звучи блицовски, е. Никанор је следећи.

Наводно, нису се плашили е. Георгија или Филарета у смислу одласка код Артемија,

али да е. Никанор стално прети да ће отићи ако се овако настави.

Но са " хиротонијом" је Артемије заувек затворио врата, макар за собом и колегом Његованом.

Али ако е. Никанор и даље прети Артемијем, онда је неверујући човек.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@@Марио Токовић,

Nije u redu da episkopu Nikanoru imputirate takve sulude stvari. On je veci i bolji covek od vas i mene zajedno, a vi klevecete. Stvarno nije u redu.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@@Марио Токовић,

Nije u redu da episkopu Nikanoru imputirate takve sulude stvari. On je veci i bolji covek od vas i mene zajedno, a vi klevecete. Stvarno nije u redu.

zašto onda pokojni Patrijarh Pavle nikako nije dozvolio da on postane Episkop Žički, već ga je rotirao sa pokojnim Episkopom Hrizostomom. Time je sve nas, koji smo se tada nalazili u Eparhiji Žičkoj spasio velike bede...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ovaj Mario je toliko mracan tip da ja nemam reci,znaci popljuvao je svakoga ko se makar ne ceslja po njegovom nacinu razmisljanja,neverovatno.

Sto se ep.Nikanora tice nije slucajno nista od toga,liste za odstrel postoje,politicki i drugi neposlusnici se lisavaju i to je to,medjutim spocitavati kao eto nije slucajno sto je episkopu Nikanoru izmakla onomad titula episkopa ovde ili onde,vec ga neko postavio na drugo mesto,kao hehe e da znate ko je taj i kakav je,pa da li ste bre vi ljudi normalni,majko mila. E a pritom ep.Nikanor upravlja sa tri eparhije do postavljenja u banatsku eparhiju(Australija,Amerika,Novi Zeland...) koja je ostala upraznjena i sad neki dokon lik se seca toga i dodje da nam kaze da niiiiiije nikako slucajno sto ga je patrijarh Pavle izostavio tada da vodi Zicku eparhiju.

Evo i ja isto mislim da nije uopste cudno sto patrijarh Irinej nije postavio u Zicku eparhiju posle upokojenja ep.Hrizostoma, ep.Grigorija npr,ej nije nimalo cudno,pa se vi zapitajte ko je i sta je ep.Grigorije kad nije postavljen tu.

Dajte bre ljudi.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ovaj Mario je toliko mracan tip da ja nemam reci,znaci popljuvao je svakoga ko se makar ne ceslja po njegovom nacinu razmisljanja,neverovatno.

Sto se ep.Nikanora tice nije slucajno nista od toga,liste za odstrel postoje,politicki i drugi neposlusnici se lisavaju i to je to,medjutim spocitavati kao eto nije slucajno sto je episkopu Nikanoru izmakla onomad titula episkopa ovde ili onde,vec ga neko postavio na drugo mesto,kao hehe e da znate ko je taj i kakav je,pa da li ste bre vi ljudi normalni,majko mila. E a pritom ep.Nikanor upravlja sa tri eparhije do postavljenja u banatsku eparhiju(Australija,Amerika,Novi Zeland...) koja je ostala upraznjena i sad neki dokon lik se seca toga i dodje da nam kaze da niiiiiije nikako slucajno sto ga je patrijarh Pavle izostavio tada da vodi Zicku eparhiju.

Evo i ja isto mislim da nije uopste cudno sto patrijarh Irinej nije postavio u Zicku eparhiju posle upokojenja ep.Hrizostoma, ep.Grigorija npr,ej nije nimalo cudno,pa se vi zapitajte ko je i sta je ep.Grigorije kad nije postavljen tu.

Dajte bre ljudi.

Пријатељу, нисам мрачан тип но слабовид. Имам -13 диоптрију, можда отуда толико магле.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Поздрав из Краљева добри народе Српски и остали ;) помно сам пратио рад сабора и вести које пристижу... Мислим да су еп. Филарет и еп. Георгије су добили шта су заслужили... Код нас у жичкој епархији се слажемо са поступцима СА Сабора према ова два епископа...а што се тиче нагађања о владици Никанору то је далеко од истине...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја овде видим да је проблем да колико год нас занимала Црква а не адмнистрација, и колико год ми разликовали та два појма, многим људима (који су циљна група Цркве, јер мисија Цркве је да их привуче- све оне који нису тренутну у њој, а нарочито оне који имају незадовољену духовну жеђ, чежњу за Богом) Црква је = црквена администрација и понашање црквене администрације је нешто што директно утиче на то да ли ће неко ко је тренутно ван Цркве бити привучен њој или одбијен од ње. На кога ће пасти одговорност за све оне људе који су гледајући понашање црквене администрације, а не знајући (јер их нико није томе (на)учио) да Црква није једнако црквена администрација, одлучили да своје духовне потребе и свој однос са Богом задовољавају и граде индивудално, ван Цркве... Утолико мислим да треба да нас занима шта црквена администрација ради, не јер то утиче на нашлични став о Цркви већ јер морамо бити забринути за све оне који су потенцијални чланови, а који су одбијени од Цркве, поступцима њеног административног дела...

Verujem da se ni ne moze nauciti sta je Crkva, ili je covek oseca ili ne, tako da onaj ko trazi Crkvu nalazi je, ko trazi zamerke administraciji nalazi ih.

Upiranje prsta u zgrnutu lovu, holesterolom zadriglog svestenika, debelguzu popadiju ili automobile sa cirkonima na farovima i dva auspuha i drugo, jesu samo izgovori za nedelanje. Iole duhovan covek, bio osvesceni hriscanin ili ne, ne zaviruje u takve stvari, niti ih koristi kao samoopravdanje za nedelanje. Iskusenja su uvek bila ista.

Uostalom, neko od otaca je i potvrdio da mnoge koje Crkva ima Bog nema i obrnuto. 

Zato treba, lepo Miroslav rece, po rasudjivanju smanjivati kintu namenjenu Administraciji (vidimo da ima vise nego dovoljno), i kanalisati novac tamo gde je zaista potreban - udovici Radi, bolesnom Peri, siromasnom Miletu, i na taj nacin pokazati hriscansko ponasanje (kada su finansije u igri). Od Crkve treba uzeti ono sto danas nudi - Svete Tajne - a administrativne poslove prepustiti Administraciji.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Biznis rukovodioci SPC doneli su odluku da smene i razrese upravljanja eparhija dvojicu Vladika zbog bluda i razvrata,politikanstva,pronevere novca,maltretiranja svestenstva i monastva, pisu danasnji mediji.

Sta reci a nezaplakati.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Npr jedna od glavnih struja u SPC danas jeste episkop Grigorije....e sad u tekstu o razvratu,politikanstvu,proneverama i ostalom ako izbrisemo ime ep.Filareta a dopisemo ep.Grigorija,da li bi se neko zacudio? Ovaj ne.

Trenutno je samo na delu odstrana nepodobnih. I fascinantno mi je kako mnogi ljudi koji sad urlicu i govore dobro je pocelo je krenulo je u smislu eto crkva se cisti iznutra,a sa druge strane nemaju nikakav problem da te "promene" pokrecu oni ciji su grehovi mozda i drasticniji nego kod nepodobnih da to jednostavno uopste i ne dovodi u pitanje.

To bi bilo ko kad bi Mladjan Dinkic ili zuti poceli da pokrecu promene na bolje u odnosu na naprednjake a radili su jednako lose stvari,ne ide jednostavno,ne ide.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...