Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Жељко

Свети Архијерејски Сабор 2015. године

Оцени ову тему

Recommended Posts

Сарказам и цинизам нису докази. Заборављате да је до пре пар година било незамисливо да се ИКО од епископа артемијевско-никаноровског кова макар и помене као проблем. Јер је свако помињање имена Артемије, Никанор и и и било напад на Цркву и самога Бога. И требало је много стрпљења и снаге да се отпочнe уклањање неуклоњивих и незаменљивих. Јер тек када се уклоне они који задржавају раст и раскривање Цркве као Тајне Царства, када се уклоне они који док расту Логоса "смањују" и народ обмањују, можемо се надати да средиште вере постане само Царство. Док се не уклоне ти који задржавају средиште Цркве ће бити форма, традиција, српство, незнање, примитивизам, одбрана светосавља, православља итд итт. Али почело је и назад се не може. Или ће победити јединство вере и љубави или себичност и сујета. Ја сам на страни Патријарха и Митрополита, безусловно. А није да носу имали и велике и мале промашаје у животу. Али Бог не гледа на лице но на срце.

pazi da te ne čuje nadležni Episkop... :)))

Вест из Политике:

"На предлог патријарха Иринеја владика Филарет остаје епископ у Епархији милешевској, што су сви епископи прихватли акламацијом, саопштено је „Политици” из врха Српске православне цркве. Филарет ће ,до следећег пролећног засадања Сабора, остати на челу те епархије. Ова одлука може се сматрати компромисом имајући у виду да је на Сабору разрешен епископ канадски Георгије. Тако су при крају Сабора помирене две струје владика  СПЦ, од којих је једна била за разрешење оба епископа а друга за  њихово правично суђење".

Добар овај ријалити, треба неко време да по'ваташ ликове - ко је с ким, ко против кога, ал' занимљиво кад се уходаш.

Надам се да ће од следеће сезоне бити омогућено публици да гласа.

Ne znam, za mene je ovo samo još jedan dokaz da episkopi žive u balonu, totalno van sveta.

Dok oni dve nedelje (sic!) raspravljaju o dvojici omatorelih deka, koji će uskoro Gospodu na istinu, nijedno suštinsko i praktično pitanje vezano za crkvu se ne rešava.

Sve stoji, život prolazi. Beogradu fale najmanje 100 i kusur sveštenika. Dobar deo sveštensva sastavlja kraj sa krajem po Srbijici. Narod nema pojma o veri. Crkve sve praznije.

Veroučitelji sa porodicama trunu u nekim šupama. Bože sačuvaj, strašno!

Guest

Мислим да је безвезно да они који су одговорни за информације из Цркве не дају никаква саопштења, већ се у медијима спекулише и нагађа о веома значајним и битним стварима за Цркву.

Не живимо више у 19. веку. Информације данас брзо путују, уз то, хвала Богу да се људе тиче шта се дешава у Цркви. То значи да је Црква жива. верујем да је то многим нашим владикама веома значајно.

Уф,замало да се Сабор претвори у индијску серију.

У овим серијама треба пола сата да неко пита - како си?

А следећих пола сата иде на одговор - забринут сам..

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...