Jump to content

Препоручена порука

• Одговори 177
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Poginuli policajci:  

Помолимо се Господу Сведржидељу за народ Македоније,нека би Благи Господ дао разум и смирење свима и помогао да се избегне још једно крвопролиће!

Teško da bi se oni odlučili na ovako nešto bez direktne podrške nekoga sa Zapada - to je ono najopasnije u celoj priči.  

Уколико дође до "увлачења" МА у сукоб, нажалост, зракопловна компонента је више него девастирана. Јуришни Су-25 и хеликоптери Ми-24 су ван ресурса тако да од удара по терористима из ваздуха-нема ништа...

Pa moguće je da NATO i USA pošalju zato gomilui vojnih dronova http://goo.gl/oNiEYx a to na Makedonce, ako se budu previše energično branili šiptarskoj najezdi. Kad su zbombardovali Srbe jer su se prema njima i za njihov pojam previše energično branili na KiM to onda nije isključeno ni u ovom slučaju. A budu zbombardovani Makedonci a ne Šiptari. Ako se budu "previše energično" branili.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Тек ће се видети какву свињарију су С.А.Д. направиле на Балкану.

Европа, наравно, кукавички лиже америчку чизму и понаша се као да су балкански народи нека далека, дивља племена.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Европа, наравно, кукавички лиже америчку чизму и понаша се као да су балкански народи нека далека, дивља племена.

Hominobalkanoidi ili balkanohominidi - to smo mi za njih, tako nas vide oni iz Brisela, Berlina i Pariza:

https://www.google.cz/search?q=hominids+comic&num=100&lr=lang_sr&newwindow=1&hl=cs&tbs=lr:lang_1sr&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=t1VOVcC6BsuLsAGCm4GQCg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=960&bih=682#imgrc=_

Hominids1-672x372.jpg

hominids_fullsize.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Због прегледности, актуелну ситуацију у Куманову ћемо коментарисати овде.

Evakuacija-t.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Makedonci su bez Srba gotovi.Pojesce ih Albanci sa jedne strane,a sa druge Bugari i Grci.Njima je jedino resenje da udju u satav obnovljene Srpske imperije.Ionako su svi Srbi,odnosno vestacna nacija stvorena iz Srpskog bioloskog tkiva.

Apsurd nase drzave je sto pustaju Siptare da ulaze iz Makedonije na teritoriju Srbije.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Ionako su svi Srbi

Иако ми није блиска теза о некаквој "зацртаности и непорменљивости" националног идентитета, истина је да су данашњи Македонци (са изузетком, тек делимично, северног подручја данашње Републике Македоније, где је постојала мешавине српског и бугарског утицаја) заправо били Бугари, све до Балканских ратова када је отпочела "србизација" овог становништва. Иако је било интелектуалаца који су били поборници македонске националне идеје и пре четрдесетих година 20. века, македонску нацију су осмислили комунисти у току Другог светског рата, а идеја је била широко прихваћена од стране македонског становништва (у Вардарској, Пиринској и Егејској Македонији), а које је до тада имало, несумњиво, бугарску националну свест. Свакако, због израженог "регионалног" македонског идентитета и офанзивно асимилаторске политике суседних нација, бугарска нацинална свест Македонаца је била ровита и подложна "преобликовању".  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Иако ми није блиска теза о некаквој "зацртаности и непорменљивости" националног идентитета, истина је да су данашњи Македонци (са изузетком, тек делимично, северног подручја данашње Републике Македоније, где је постојала мешавине српског и бугарског утицаја) заправо били Бугари, све до Балканских ратова када је отпочела "србизација" овог становништва. Иако је било интелектуалаца који су били поборници македонске националне идеје и пре четрдесетих година 20. века, македонску нацију су осмислили комунисти у току Другог светског рата, а идеја је била широко прихваћена од стране македонског становништва (у Вардарској, Пиринској и Егејској Македонији), а које је до тада имало, несумњиво, бугарску националну свест. Свакако, због израженог "регионалног" македонског идентитета и офанзивно асимилаторске политике суседних нација, бугарска нацинална свест Македонаца је била ровита и подложна "преобликовању".  

Za tu nacionalnu svijest nisam tako upućen ali što se tiče lingvističke strane gledišta prema nekim tim zakonima i mjerilima komparativne lingvistike mi makedonski jezik faktički na golo, bez ogledanja na istoriju, politiku itd. uvijek izlazi više kao jasni dijalekat bugarskog a ne baš mnogo srpskog, no, sad je to politički novotvar, jezik - slično kao što su jezicima i crnogorski i bosanski.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Možda bude zanimljivo pročitati ovaj kratki post koji sam postavio kao sažetak i uvod u jedan članak o tom kako tu situaciju na Evroatlantskom kulturnom ili civilizacijskom prostoru tj. EU, Evropu i USA, Kanadu, Australiju, Novi Zeland vide Kinezi:

https://www.pouke.org/forum/topic/38625-zanimljiva-videa-i-članci-na-češkom-iili-slovačkom/?p=1288845

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Osmorica mrtvih policajaca, za sada. Mnogo teško ranjenih. Sukobi uveliko traju ceo dan. Albanci se probijaju prema centru grada. Imaju veliku podršku stanovništva. Policija uopšte ne može da se izbori sa njima, imaju značajne gubitke. Izvor su moja familija i poznanici iz Republike Makedonije i samog Kumanova, dakle sa lica mesta.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Јесте и ја сам се сад чула са мојима,осморица мртвих,много повређених..Стање је крајње драматично.

А запад и даље чути колико видим и пратим све могуће новине!?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Osmorica mrtvih policajaca, za sada. Mnogo teško ranjenih. Sukobi uveliko traju ceo dan. Albanci se probijaju prema centru grada. Imaju veliku podršku stanovništva. Policija uopšte ne može da se izbori sa njima, imaju značajne gubitke. Izvor su moja familija i poznanici iz Republike Makedonije i samog Kumanova, dakle sa lica mesta.

Језиво...могу ли људи да изађу из града?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Јесте и ја сам се сад чула са мојима,осморица мртвих,много повређених..Стање је крајње драматично.

А запад и даље чути колико видим и пратим све могуће новине!?

Не ћуте више. Али стављају реч терористи под знаке навода.

http://www.bbc.com/news/world-europe-32674121

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...