Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Милан Ракић

Biti gej u Srpskoj pravoslavnoj crkvi

Recommended Posts

Može li neko da prepriča časkom šta se ovde priča?

Изгледа да се промовише Њу Ејџ Истинска Српска Православна Црква у егзилу. 

Потресна сведочења. Моја аутохомофобија је, примерице,  била последица гордости и самољубља. 

Evo zanimljivih detalja (meni prilicno neverovatnih)

Pre dve godine sam se čak i povatao sa likom na jednoj gej žurci u beogradskom klubu za koga sam shvatio da je monah.

Monah u klubu na gej zurci :)

Mladi iguman je premešten u manastir stotinak kilometara dalje od Požarevca. Sudeći po njenoj priči, tamo su se do te mere intenzivirale orgije među monaštvom da se pročulo po celom selu, pa je nadležni vladika taj problem gurnuo pod tepih alokacijom bratstva u nekoliko smerova. Bilo je ljudi koji nisu odbili masažu...

Culo se po celom svetu, u kom je ovo veku bilo? Cudno da to nije ovde razglabano :)

Начин на који је овај блог са Б92 написан звучи толико аутентично, да или је истинит или се неко обзиљно и професионално труди да прикаже СПЦ у одређеном светлу.

Како год било, са једне стране, све и да је све ово измишљотина, чињеница је да постоји много људи који пролазе кроз велика искушења зато што су растрзани између нагона и жеље да буду у Цркви. Тешко је и хетеро људима понекад, поготово млађима, да ускладе природу и веру, а како је тек онима који знају да тежња за љубављу према партнеру никад неће моћи да се усагласи са оним у шта верују, за разлику од хетеро људи... Треба имати много разумевања за људе у таквим ситуацијама, обавеза је да се много трудимо око њих.

Са друге стране, у последњих неколико дана текстови о цркви излазе као из фабрике... Није лако поверовати да је баш случајно тако...

Ja se slazem sa Srdjanom, cak i da je tako kao sto pise, to je sasvim ocekivana i normalna pojava, koja nastaje kada covek pokusava da potisne sebe zarad nekih visih ciljeva.

E sad, pitanje je samo kako crkva zvanicno (ili bar vidjeniji ljudi iz nje) gleda na ovu pojavu.

Sve u svemu, iscudjavam se ljudima koji se iscudjavaju ovakvim pricama.

Мени је у целој причи најзанимљивије колико су нам неки форумаши и форумашице гадљиви. Као да живе под стакленим звоном. Какви сте ви то 'ришћани кад нисте слободни од гадљивости? :)

Imamo opet dve priče ovde.

Jedna je da naravno postoje i gej vernici, jedno zapravo ne isključuje drugo.

A druga stavka je da su ovo očito fabrikovane priče koje bi pojavu homoseksualnosti medju vernicima predstavili kao masovnu, kako bi se istaklo licemerje SPC. Uspelo im je u katoličkoj crkvi, pa zašto menjati recept? Kome, pitaće neko. Stranim obaveštajnim službama koje vode rat protiv naše zemlje. Zašto? Zato što je SPC faktor stabilnosti zemlje a oni imaju materijalne interese.

A ti Rakiću teo da uzburkaš forumske vode?

Па била ми намера да будем искрен, ал` очито братија и сестре форумске "знају за јадац" :)))

Па била ми намера да будем искрен, ал` очито братија и сестре форумске "знају за јадац" :)))

Зар није данас Марковдан? Људи кркају гуду и јагу. Не може се о гејевима расправљати празног стомака. :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...