Jump to content

Саопштење за јавност - разрешен епископ Георгије

Оцени ову тему

Препоручена порука

Саопштење за јавност Светог Архијерејског Синода

Свети Архијерејски Синод, проучивши извештај и закључке своје Комисије (под председништвом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског г. Теодосија и са члановима: Његовим Преосвештенством Епископом западноамеричким г. Максимом, протојерејем-ставрофором др Велибором Џомићем (координатором Правног савета Епархије црногорско-приморске), протојерејем-ставрофором Ђуром Крошњаром (парохом при храму Светог Василија Острошког у Лејк Форесту, Илиној, Епархија новограчаничко-средњезападноамеричка) и г. Верославом Ђурђевићем (књиговођом из Хамилтона, Епархија канадска) формиране, сагласно Уставу Српске Православне Цркве, ради извршавања прегледа материјално-финансијског пословања у Епархији канадској и сагледавања свеукупног живота Епархије, и пастирског рада Његовог Преосвештенства Епископа канадског г. Георгија, везаног за бројне притужбе против њега од стране свештенства и народа, донео је (20. априла 2015. године) одлуку којом је Епископ канадски г. Георгије са тим датумом привремено разрешен дужности управљања Епархијом канадском до окончања покренутог канонског поступка, односно до предстојећег редовног заседања Светог Архијерејског Сабора.

У исто време, сходно прописима Устава Српске Православне Цркве Свети Архијерејски Синод је умолио Његову Светост Патријарха српског г. Иринеја да до коначне одлуке Светог Архијерејског Сабора овим поводом администрира Епархијом канадском, при чему ће му испомагати Преосвећени Епископ г. Теодосије (члан Светог Архијерејског Синода) и Преосвећени Епископ г. Максим.

из Канцеларије Светог Архијерејског Синода

Извор

Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 75
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Neverovatno koliko su pravoslavci sentimentalni. Kad episkopu skinu glavu - jao ovo je strašno, ajmo svi da se molimo za njega, on je član crkve a taj isti vladika, pop, laik... do juče vršljao i to p

Мислио сам да ова пословица гласи - кромпира никад доста (тако бар тврди дека прасе)

Na pomolu nova SPC u senci (m. Artemije, ep. Kačavenda, ep.Filaret, ep.Georgije, ep.Konstantin, "ep." Nikolaj ... i još po neko kome će otići glava uskoro) - imaju sad za ceo Sabor :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Хахаха,скоро да ће се обистинити оно пророчанство о Гаврила,о  6 владика и престоници у Крушевцу... joooj

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Шта значи "привремено разрешен"?

to je lep način da se kaže da je z...o previše... da je kraduckao pa da ga razumem, ovako...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Lepi, mozda sinod namerno stvar novu crkvu da bi se zaposlili silni svrseni studenti PBF :) ?

Haha, pa ako budu dobri poslodavci i daju dobre ponude - imaće i dosta kandidata :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Смирења и стрпљења никад доста.

Мислио сам да ова пословица гласи - кромпира никад доста (тако бар тврди дека прасе)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Meni se nesto uopste ne dopadaju ove stvari koje se odvijaju u SPC  u koje uopste nisam upucena...i nemam pojma o cemu se radi...ali nekako primecujem da crkva pocinje da se provlaci po novinama, tabloidima, te ova afera, te ona, te smenjen ovaj, te postavljen onaj....je li to svi poludese ili sta... igraju se politike...ne razumem stvarno, volela bih da mi neko objasni.....Boze pomozi  :icon_pop:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Meni se nesto uopste ne dopadaju ove stvari koje se odvijaju u SPC  u koje uopste nisam upucena...i nemam pojma o cemu se radi...ali nekako primecujem da crkva pocinje da se provlaci po novinama, tabloidima, te ova afera, te ona, te smenjen ovaj, te postavljen onaj....je li to svi poludese ili sta... igraju se politike...ne razumem stvarno, volela bih da mi neko objasni.....Boze pomozi  :icon_pop:

Играју се чике. Не обраћај пажњу.  :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...