Jump to content

Данас када постајем владика...

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Одговори 258
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Ово ни Мирашу није падало на памет... :.mislise.

Где су им сада канони? Хиротонија се не може обавити у присуству само једног епископа. Мада овде нема ниједног, јер је Артемије рашчињен. Циркус.

Најистинитија српска православна Црква или Мајке ми истинита српска православна црква.  

Постоване слике

A to je ono sto sam se pitao, je li moze samo jedan vladika da proizvede novog vladiku ili ih treba biti najmanje dvojica?

Епископ, у својству управитеља помесне Цркве, окружен свештеницима, у присуству заједнице (општине или епархије), упражњене и новоосноване, полаже руке на кандидата и предаје му власт да врши свештеничку службу, потврђујући га у служби ђакона, свештеника или епископа (у ком случају треба да буду присутна најмање два епископа).

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/recnik/H.htm

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

A to je ono sto sam se pitao, je li moze samo jedan vladika da proizvede novog vladiku ili ih treba biti najmanje dvojica?

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/recnik/H.htm

Ма што не може? Ваљда си схватио да је то крајња нужда и да "православље" зависи од њих?

Нужда закон мења :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

ala` se omladina zaigrala crkve ili zmurke,ili cega vec....bas me zanima kako ce ovo da se opravda kanonskim regulativama kojih se toliko drze....i na koje se toliko loze i pozivaju....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ово ни Мирашу није падало на памет... :.mislise.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...