Jump to content
Човек Жоја

Безбедност саобраћаја

Recommended Posts

a sta ti je to zabranjeno-nikad ?

Немој никад радити оно што је у саобраћају забрањено. Прост пример, узми неки саобраћајни знак забране или ограничења. Немој поступати супротно наредби коју знак саопштава.

a to, pa dobro, to uvek postujem, ja mislila da ima veze sa preticanjem

Па има везе и са претицањем. :) Мислим, не у конкретном случају, већ ако је знаком забрањено претицање или постоји неиспрекидана бела линија. Нема мудрости, све онако како кажу правила саобраћаја.  :)

znas sta, sve je to lepo, i pravila, i treba ih postovati, ali brate mili policija ne radi svoj posao

kod nas  nikad reda nece biti jer su vecina u saobracaju bahati divljaci a policija manje/vise korumpirana

a kazne jako male

evo jedan od mnogo primera iz mog vozackog staza:

vozim za Republiku Srpsku, i jedno 5km pre granice zalepi mi se jedan besni ogromni dzip, gura me a ja vozim 60

kao sto je dozvoljeno, a on zuri ali ne moze da me pretekne jer konstantno dolaze auta iz suprotnog smera

i sad frajer krene da me pretice u krivini na punoj liniji, a meni sa desne strane brdo, znaci nemam gde

u tom trenutku sam ja najvise u opasnosti jer onaj sto dolazi iz suprotnog smera, kad mu ovaj dzip predje na njegovu traku

ce automatski i od straha skrenuti na moju traku, jer sigurno nece levo u provaliju

i sad ulece tip u krivinu(blaga krivina ali ne vidi se dovoljno) sa 80km na sat(imam dash cam snimala sam) i za dlaku da ne udari

auto koji mu je dolazio iz suprotnog smera, i uleti meni ispred, gde sam ja naglo morala da zakocim da me ne bi zakucao u brdo sa desne strane

naravno, kamera je sve snimila, stizemo mi na granicni prelaz, ovaj sa dzipom ispred mene, predje on granu prvi i krene prema bosanskom prelazu

ja na nasoj granici kazem granicnom policajcu: ovaj ispred me je preticao 80km u krivini na punoj liniji i zamalo me nije zakucao u brdo

a policajac meni: pa dobro gospodjice kako cemo mi to dokazati? Imam kameru u autu, snimila sam, rekoh

kad ja to rekoh on malo zacuta, pa onda rece: ehh pa da smo mi u EU to sa kamerom bi vazilo, a ovako nista

znaci lenji su!! nece da rede svoj posao

znas sta, sve je to lepo, i pravila, i treba ih postovati, ali brate mili policija ne radi svoj posao kod nas  nikad reda nece biti jer su vecina u saobracaju bahati divljaci a policija manje/vise korumpirana a kazne jako male

А шта ће теби полиција да би се ти одговорно и безбедно понашала у саобраћају?

Људи имају потпуно погрешну перцепцију тражећи од полиције да она ту сад нешто ради. Шта полиција може да уради? Да контролише. У реду, али да ли полиција може да стоји по васцели дан на свакој раскрсници, у свакој улици, на сваком путу, на сваком ћошку? Не може.

Друго, репресалије нису решење. Кад дође до кажњавања тада је већ касно, штета је већ учињена, ауто скршен (у најбољем случају само то), људи повређени, а у најгорем погинули. И шта тад значи казна. Казниће онога ко је крив, склонити га са улице да не учествује у саобраћају, у случају незгоде оштећени ће добити неку надокнаду и сатисфакцију, и...? А то да ће ригорозна казна утицати на друге,мислим, то нема везе са мозгом, то су глупости и нека уврежена мишљења, прекршајне пријаве пљуште на све стране па опет људи раде на путу шта они хоће. А не можемо ни све у затвор, требало би бар пола Србије позатварати. Или, казна за појас 5000 дин. а бар 20-30% људи се не веже (истраживања кажу око 30ак посто). Зашто? Па зато што им не допире до мозга да се не вежу због полиције, да не би били кажњени, него због себе и оних у возилу. Људи су неодговорни према туђем животу, то је проблем. Неодговорни су пре свега према свом па онда разуме се и према туђем. Као у овом примеру што си навела.

vozim za Republiku Srpsku, i jedno 5km pre granice zalepi mi se jedan besni ogromni dzip, gura me a ja vozim 60 kao sto je dozvoljeno, a on zuri ali ne moze da me pretekne jer konstantno dolaze auta iz suprotnog smera i sad frajer krene da me pretice u krivini na punoj liniji, a meni sa desne strane brdo, znaci nemam gde u tom trenutku sam ja najvise u opasnosti jer onaj sto dolazi iz suprotnog smera, kad mu ovaj dzip predje na njegovu traku ce automatski i od straha skrenuti na moju traku, jer sigurno nece levo u provaliju i sad ulece tip u krivinu(blaga krivina ali ne vidi se dovoljno) sa 80km na sat(imam dash cam snimala sam) i za dlaku da ne udari auto koji mu je dolazio iz suprotnog smera, i uleti meni ispred, gde sam ja naglo morala da zakocim da me ne bi zakucao u brdo sa desne strane

Ето, ово ти је пример за примену дефанзивне вожње, кад видиш да неко крши правила ти можеш да очекујеш да ће испасти неки џумбус, имаш основа да донесеш такав закључак. Видиш, ја бих првом приликом, чим се укаже простор, успорио, скренуо мало удесно и пустио га да ме претекне. И што се пре одлучиш да то урадиш то боље. Сачуваш и себи и будали главу. 

naravno, kamera je sve snimila, stizemo mi na granicni prelaz, ovaj sa dzipom ispred mene, predje on granu prvi i krene prema bosanskom prelazu ja na nasoj granici kazem granicnom policajcu: ovaj ispred me je preticao 80km u krivini na punoj liniji i zamalo me nije zakucao u brdo a policajac meni: pa dobro gospodjice kako cemo mi to dokazati? Imam kameru u autu, snimila sam, rekoh kad ja to rekoh on malo zacuta, pa onda rece: ehh pa da smo mi u EU to sa kamerom bi vazilo, a ovako nista znaci lenji su!! nece da rede svoj posao

Што се овога тиче, колико знам видео надзор код нас "важи", не знам само кад си имала ту ситуацију. Елем, како год, и да је пристао полицајац да преузме тај снимак, и да је тај бахати процесуиран, то не значи ништа. То заправо значи да би само он био склоњен са улице (а и то је упитно имајући у виду корупцију), за то нико не би чуо осим њему најужег круга људи, и то никако не би спречило друге да се понашају исто тако бахато као и он.

u saobracaju najvise nadrljaju oni koji postuju pravila tj. nevini ljudi

meni policija ne treba, vec treba da radi svoj posao,da budu na ulici, po drumovima, gde su radovi,

gde su opasne krivine itd. a ne da sede po kancelarijama

na drumu je dzungla a ne bezbedna voznja

kad vidim danasnje policajce sa stomacima do zuba, kako ce takav da pojuri lopova, ima da izdahne posle 50m

o parkiranju mogu samo da mastam . Ne zna se da l je smesno ili zalosno .

Направиш лепо себи полигон у дворишту, узмеш неке врљике и старе гуме, послажеш ко на полигону и веџбај Боле :)

Направиш лепо себи полигон у дворишту, узмеш неке врљике и старе гуме, послажеш ко на полигону и веџбај Боле :)

Meni se i ovako cude komsije ... :)))

Meni se i ovako cude komsije ... :))) Ali vidis , nije ni to losa ideja , poce ce mozda i da se krste ...

Случај "Кантримен", симулација вештака Стојана Стојановића.

https://www.youtube.com/watch?v=1N3P36DnQ2k

https://www.youtube.com/watch?v=9BxffNPI5EE

https://www.youtube.com/watch?v=shsL3L85-ag

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...