Jump to content
Човек Жоја

Безбедност саобраћаја

Recommended Posts

E, da, zaboravih najgore - ludaci koji pretiču na krivinama i usponima (normalno uvek preko pune linije). Takvima bih uzeo dozvolu momentalno. Par puta sam gledao kako su za dlaku izbegli da poginu jer su mislili da mogu brzo da preteknu nekoga i da se vrate u svoju traku...

E, da, zaboravih najgore - ludaci koji pretiču na krivinama i usponima (normalno uvek preko pune linije). Takvima bih uzeo dozvolu momentalno. Par puta sam gledao kako su za dlaku izbegli da poginu jer su mislili da mogu brzo da preteknu nekoga i da se vrate u svoju traku...

И онда полицајац иза кривине заустави оног у југу што је претечен: "А немаш прслук, је ли?! 3000 динара!"

Један од највећих проблема, по мени је, што већина возача није научила да "комуницира", односно нису научили да користе ретровизор, мигавце....

И онда полицајац иза кривине заустави оног у југу што је претечен: "А немаш прслук, је ли?! 3000 динара!"

To je taj rad  :ani_biggrin:

Vozi svoju voznju, ne dozvoli da ti iko namece brzinu.

или што би мој стриц рекао: "Ја знам која је будала са ове стране, али не знам која је са друге" :) 

Још једна честа опасност на нашим путевима...

252432_roleri-foto01-blic-vesna-lalic_hf

Mora dobra kilometraza da se prevali da se to konzumira samo kao okrepljenje, a da se ne izgubi ritam disanja. Zato i visim po forumu, da nadjem recept verujucih za kontrolu parasimpatickog sistema.

Да ли би хтела да поделиш то искуство са нама, да нам укратко опишеш ситуацију?...наравно ако ти није мучно присећати се. Извини на индискрецији.

Укратко, дечко од 19 год је налетео на мене у пуној брзини и шта је све могло да буде на крају сам супер прошла. Са фрактуром једног дела тела. :))) Коју ми, узгред, у Ургентном, нису ни констатовали, иако им је било сумњиво и више пута су ме снимали. У њих сам баш разочарана, изузетно су непрофесионални. Морала сам да идем код приватног лекара. Иначе, млади господин је прво побегао са лица места, да би се убрзо вратио и одвезао ме до амбуланте. Жалио се да има срчане проблеме и да ће доживети инфаркт због тога шта је урадио. Било је на граници да ја њега још тешим. :)))

Потпуно се слажем са овим што сте навели, а посебно ми смета ово што каже Гениус паркирање у десним тракама, тротоарима или у зони раскрсница када је смањена прегледност и возача и пешака. Све ово је последица лоше обуке возача (односно рада ауто школа које гледају само паре да узму) као и слаба едукација свих учесника у саобраћају... Када на то додате наш менталитет и културу понашања људи добијете ово што сваки дан гледате на улицама  :)

Ово што drvce каже за однос према бициклистима је тачно од речи до речи.

Након сваке вожње бицикла бивам убеђен да сам нижа раса и да по природи не заслужујем да делим пут са господом што вози оне металне кутије. После имам разне проблеме, нпр. не могу да једем са људима за столом, боље се осећам ако седнем испод и чекам као куче да ми баце неку коску и тако то, шта већ ми кучићи једемо.

Iz saobracaja, a da bi se povecala bezbednost, trebalo bi iskljuciti zene, pesake, bicikliste, poljoprivredna vozila i uvesti obavezno konzumiranje prepecenice pre sedanja u vozilo ... I naravno ostro kaznjavati one koji se sporo krecu ...

@,

Какав нови закон о безбедности? Да ли си упућен можда?

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/551575/Protest-auto-skola-u-centru-Beograda

Није нови закон већ измене и допуне постојећег. Кад је закон донешен то је било једно компромисно решење између предлога закона који је поднела струка, да тако кажем, и МУП-а као филтера који држи тапију на област безбедности саобраћаја. Закон је, кад је реч раду ауто-школа, ригорозан (барем умајући у виду ранији), но, како смо ми Срби пословично у трипу да је 2+2=5 то су се та новоустановљена правила офрље примењивала а МУП и АБС су снисходили ауто-школама у испуњењу критеријума за рад, јер да су закон и правилници стриктно примењени уследила би сеча АШ. И онда се то отаљавало годину за годином, постепено и лабаво се у систем уводила нова правила, излазило се у сусрет АШ, све док негде крајем 2013. није драстичније пресечено. Зашто? Па зато што су АШ мислиле да "од тога нема ништа и да је све то само на папиру" па су наставили по старом, мували, пеглали папире и документацију, непотизам итд. и наравно, то је једном морало да се прекине. Зато сада већина школа не испуњава услове да се бави тим послом, па се зато и буне.

Ово ти је у принципу општа слика. Шта је сада конкретно у питању, тј. које су тачно измене правилника у питању овог пута, не знам, али суштина приче је иста.

@,

Конкретно, везано за ауто школе, чула сам да хоће да уведу камере у свако возило, и у сваку учионицу у којој се  полажу тестови, те да ће обука поскупети на неких 110.000.-

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...