Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Srdjan93

Да ли и "добри" атеисти иду у рај?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Crveni Baron, on 14 Apr 2015 - 17:20, каже: Cloud, ti se saplices precesto o zapovest "ne svedoci lazno" da bi moga da se svrstas u ekstremno dobre ljude ... Bog je ljudima dao jednostavna pravila, ima ih svega deset i ko ih se bude pridrzavao ce biti spasen bez obzira na sve ostalo...  
Treba da znas da silovanje nije zabranjeno sudeci po tim zakonima koje pominjes. 

Може ли мало објашњење? 

Имам утисак да су на овом форуму већином патетичари и верници и атеисти...

Do slicnog sam zakljucka dosao... Ja se ovde jedini radujem zivotu, svi nesto mrace i pate za vecnoscu :-D

Do slicnog sam zakljucka dosao... Ja se ovde jedini radujem zivotu, svi nesto mrace i pate za vecnoscu :-D

Ти се овде заправо одлично забављаш и мислиш да нас ложиш, а ово последње мене забавља. :)))

Dobra stvar je sto ne moram da pretpostavljam jer pricamo o religijskoj dobroti a ona je jasno definisana.

Po hriscanskim kriterijumima ja sam ekstremno dobar covek.

Po socijalnim, nemam pojma da li sam dobar covek, jel to pada na sud drugima sa kojima interagujem kroz zivot. Prema sebi sam dobar a drugi su do sad retko ulagali zalbe :D

По Хришћанским критеријумима ти не би смео сам себе да хвалиш.

Што се теме тиче ја кажем да су сложени Путеви Господњи који ми обични смртници не можемо да сватимо . То треба да препустимо Господу , а ми да се молимо за своје ближње без обзира на опредељење који они имају.

По Хришћанским критеријумима ти не би смео сам себе да хвалиш.

Pa da, samo sto ja nisam hriscanin :D

Pametan sam, multitalentovan, ekstremno zgodan (iako znaju da sam ozenjen cure me salecu redovno;) ), odlicno sam finansijski situiran (postenim radom), imam prelepu zenu (ljubav mog zivota i najbolji prijatelj) i prelep porod. Volim umetnost, kulturu, pozoriste, poeziju i muziku i bavim se svim tim sferama i to - uspesno!.

Cime jos mogu da se pohvalim.... a da, u poslednjih mesec dana se desio neki cudan splet okolnosti pa sam se prilicno proslavio u nasoj zemlji i ta slava upravo dok pricamo lagano prelazi nase granice i sitnim koracima osvaja svet (velika je verovatnoca da je 80% forumasa culo za mene i moje ime samo sto nema pojma da je to u stvari vas verni cika Klaud. :D

Jedina mi je mana sto ne verujem u Boga pa nemam kome da se zahvalim, ali srecom imam vas dobre drugare koji se cesto mole bogu, pa sam hteo da vas zamolim da me pomenete dok razgovarate sa njim, recitee mu "Dragi Boze, znas onog klauda? Ma znas bre onaj sto ima onaj grozni satanisticki anticovecni sajt, sto ne samo da ne veruje   u Tebe nego i huli na tvoje ime i ime duha svetoga gde god mu se ukaze prilika. Onaj sto vredja vernike i sprda se sa Istinom. Sto patrijarhe naziva prevarantima i lazovima a nase presvetle vladike necovecnima. E pa taj Klaud ti je porucio da ti se mnoooogo zahvaljuje za zivot koji ima i da zeli da se dogovorite da sve ostane kako je i bilo. On da nastavi sa svojim huljenjem a ti da nastavis sa lepim i kvalitetnim zivotom. Amin"

A znate sta je najveca komendija od svega? :D

Sto ja za sve to sto imam u svom zivotu, zasluzna vera... Ali ona izvorna, prava... ona  o kojoj je govrio Hristos, ne ova kou vi danas masakrirate formalnoscu i koju ste ojadili i oslabili ljudskim slabostima  i nesavrsensotvm sto niste smeli da dozvolite sa necim sto ima potpis "Zivoga Boga"

:D

<3

ko to kaže i šta podrazumevaš pod terminom blagodat?

Kad ovako procitas ovo sto pise Zeljko, ispada Bog kao nekakav diskriminator pa nekom daje a nekom ne daje, kako mu padne na pamet. 

Po meni, ta blagodat je ljubav i Bog nas sve njome obasipa. Medjutim, mi stvaramo oko sebe nekakav oklop i zatvaramo se u njega, pa onda ta blagodat ne dopire do nas. Kad sto Sunce sija za svakog i svakog obasjava, tako radi i Bog. E sad neko moze da bude napolje i uziva na Suncu, a neko moze da se zavuce u kucu, navuce roletne i zanima se sam sa sobom. 

Ovo se potpuno slaze sa Bogom koji je aktivan, dakle koji pruza ljubav svakom aktivno, jer ljubav ne moze biti pasivna. Ako bismo rekli da Bog samo daje blagodat onom ko trazi od Njega, onda ispada nekako pasivan i ceka da se mi javimo, da okrenemo broj i da ga pozovemo i onda On zbog toga nama salje PostExpresom blagodat. Po meni, On nas zove i salje kurire sa blagodacu, ali mi odbijamo. 

Pa da, samo sto ja nisam hriscanin :D

Ствар је у томе што многи хришћанство виде погрешно као неку "странку" где треба да прихватиш неке "ставове" да би био "члан". И зато нису хришћани.

Кад би тако видео хришћанство не би био ни ја.

Ствар је у томе што многи хришћанство виде погрешно као неку "странку" где треба да прихватиш неке "ставове" да би био "члан". И зато нису хришћани.

А зашто онда човек његовог капацитета тако гледа? 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...