Jump to content
Srdjan93

Да ли и "добри" атеисти иду у рај?

Rate this topic

Recommended Posts

јер је свет пролазан и дубоко неправедан и несрећан... 

Takav je kakav je... ko ga je pravio taj neka ga popravlja :D

Inace ja sam mislio da Bog stvara samo lepe stvari? 

Moj atesitcki pogled na svet je  ustartu daleko pozitivniji, zato mi i ne treba nada. Ja nasuprot verujucima svet ne dozivljavam kao kaznu za okretanje ledja bogu, kao posledicu pada koja nas je odvela u smrt i propadljivost...

Za mene je svet prelep a postojanje privilegija. Onako kako gledas na zivot onakav ce ti i biti... Ja sam trenutno srecan covek bez velikih potreba ili zelja, imam sve sto mi je potrebno ali ne zato sto sam dobio sve sto sam trazio nego zato sto volim i cenim sve sto imam. radujem se zivotu kao malo  dete  i dan danas  i smilim da je ovo sto imamo priliku da zivimo od neprocenjivog znacaja...

Zasto da jedan takav zivot provedem i misljenju da je prozivod greha, raspada, smrti... i da verujem da me posle ovog "nikakvog" ceka neki velicanstveni?j

Ja vec zivim u tom raju koji vi prizljekujete, zato nemam potrebu za nekim drugim...

Ма незгодно је то. Дођеш у рај и онда те верници читаву вечност зезају што си погрешио... :)

A zamisli posle armagedona?

Kad se sretnu dva drugara. Jedan u raj dosao time sto je umro od eksplozivne dijareje a ovaj drugi time sto se uzneo pre armagedona... Zamilsi to zezanje.... i to vecno!

Takav je kakav je... ko ga je pravio taj neka ga popravlja :D

Inace ja sam mislio da Bog stvara samo lepe stvari? 

Moj atesitcki pogled na svet je  ustartu daleko pozitivniji, zato mi i ne treba nada. Ja nasuprot verujucima svet ne dozivljavam kao kaznu za okretanje ledja bogu, kao posledicu pada koja nas je odvela u smrt i propadljivost...

Za mene je svet prelep a postojanje privilegija. Onako kako gledas na zivot onakav ce ti i biti... Ja sam trenutno srecan covek bez velikih potreba ili zelja, imam sve sto mi je potrebno ali ne zato sto sam dobio sve sto sam trazio nego zato sto volim i cenim sve sto imam. radujem se zivotu kao malo  dete  i dan danas  i smilim da je ovo sto imamo priliku da zivimo od neprocenjivog znacaja...

Zasto da jedan takav zivot provedem i misljenju da je prozivod greha, raspada, smrti... i da verujem da me posle ovog "nikakvog" ceka neki velicanstveni?j

Ja vec zivim u tom raju koji vi prizljekujete, zato nemam potrebu za nekim drugim...

Не доживљавам ја овај свет као казну па да ми због тога делује несрећно, него он једноставно јесте такав, без обзира шта је разлог. Ти си срећан и ја сам срећан на личном плану, али колико има оних који су ужасно несрећни само зато што су рођени на прогрешном месту у погрешно време... Па и око нас колико има људи који никако нису скривили своју патњу... Не могу због свих њих да будем потпуно срећан све и кад бих хтео, и то не зато што сам посебно саосећајан него јер је то ствар основне пристојности у крајњој линији, с обзиром да имамо толико патње... Само кад се удубиш. А све и да није тако, да су сви релативно задовољни, сама чињеница да нешто толико сјајно и лепо и величанствено као што је постојање, прост осећај да постојиш са свим ситницама које уз то иду, има крај и да ће једног дана проћи ми не би дало да будем потпуно миран...

Пакао је заправо одсуство благодати, па сад како ће ко стећи благодат и да ли то може и мимо цркве ја стварно не знам.

Знам за ово у цркви и на то сам упућен у свом животу.

Такође сам видео многе добре људе који су без благодати и њихова реакција на светињу и на Бога је благо речено забрињавајућа, тако да чисто сумњам у њихово спасење.

Нисам сигуран ни у своје нити у спасење многих попова који су на изворишту благодати а камо ли у спасење неких који се опиру благодати.

A zamisli posle armagedona?

Kad se sretnu dva drugara. Jedan u raj dosao time sto je umro od eksplozivne dijareje a ovaj drugi time sto se uzneo pre armagedona... Zamilsi to zezanje.... i to vecno!

Ово је баш бизар који теби служи само да се спрдаш са религиозним мишљењем. А уствари је твоје непознавање духовног света и живота.

Кога брате брига после неколико иљада година на оном свету како је тамо доспео?

Људи ће веома радо заборавити и овај живот и овај свет, јер је ово овде само долина суза.

Ни једна смрт није лепа ни та од експлозивне дијареје нити оно што кажу бабе "само је лего и као да је заспо", а и армагедон и страшни суд су уствари страшна појава и нема узношења на небеса пре апокалипсе, него тек после. Дакле сви ће видети страхоте.

Пакао је заправо одсуство благодати, па сад како ће ко стећи благодат и да ли то може и мимо цркве ја стварно не знам. З

Ja znam.   :170fs799081:  

N e  m o z e .   

U dilemi sam da li da napisem neko objasnjenje.

Ostavicu to nekome ko ume da objasni neka uzvisena i sveta osecanja . Zivot bez tog smisla nema apsolutno nikakvog smisla,postaje nepodnosljivo klaustofobican i tezak...

Кога брате брига после неколико иљада година на оном свету како је тамо доспео?

Ja sam mislio da u vecnosti eshatona vreme ne postoji? 

Људи ће веома радо заборавити и овај живот и овај свет, јер је ово овде само долина суза.

Dakle radost prvog osmeha mog novorodjenceta, iskreni pogled u oku moje supruge kad mi je prvi put rekla da me voli, ono kad se cale od srece napio ko cep kad sam mu reko da ce postane deda, moja umetnost, onaj osecaj dok slusas Vivaldija...

Nas kao licnosti cine nasa iskustva i nasa secanja. Kad nam to oduzmes ostaju ljusture, roboti... ja ne znam kako vi mozete da se radujete i da iscekujete opciju koja podrazumeva da ces da zaboravis sve ovo sto ti se trenutno na ovom svetu desava?

Sto se mene tice, postujem vasu volju, ali ja NE ZELIM da zavrsim tamo. Znam, mnogi ce sad reci, ne brini, za tebe tamo mesta  i nema, ali ja zaista nikako i nikada ne zelim da se obrem na nekom mestu gde cu da zaboravim svoj zivot, ma kakvo to mesto lepo bilo. 

Ako treba negde da potpisem da to osiguram, da nema nikakve zabune, uradio bih to ovog trenutka. Jer moze da se desi da mi neko pridje posle smrt i da mi kaze "nisi verovao al si bio dobar covek, mozes i ti u raj" kako da ga odbijem? Sta da mu kazem? Hoce li postovati moju zelju ili ce mi automatski dati "ono sto mi sleduje"?

Ни једна смрт није лепа ни та од експлозивне дијареје нити оно што кажу бабе "само је лего и као да је заспо", а и армагедон и страшни суд су уствари страшна појава и нема узношења на небеса пре апокалипсе, него тек после. Дакле сви ће видети страхоте.

Kakve strahote? Borbe izmedju dobra  i zla? Pa taj sam momenat u relgiji ukida sve ono o cemu pricate kroz teologiju. Kao satro bog nece da nam se dokaze jer nas mnogo voli i nece da nam povredi slobodnu volju a onda odjednom taj isti bog na vatrenim kocijama i stotinama hiljada andjela silazi s neba da se bije sa Sotonom? WTF?

Pa cemu sluzi sva ta frka oko slobode kad se svet ioanko zavrsava sa takvim cinom ukiadnja te iste famozne slobode?

Ako ce vec da uradi takav spektakl, neka ga uradi sad, odmah... danas. neka uradi to i na zemlji nece ostati ni jedna neverna dusa niti ijedna dusa priklonjena djavolu. Pobedio bi time Sotonu ko belu lalu....

U religji nista nema smisla dok covek ne odluci svesno da zeli da veruje u sve to. Onda krecu mentalane akrobacije da se NISTA ne ospori i u SVE apsolutno veruje ma koliko nebulozno bilo... u stanju smo da predjemo nesamerljive mentalne razdaljine samo da izrelativizujemo nesto sto ce potkrepiti nase verovanje... 

I jos nesto u vezi sa armagedonom... u vasoj svetoj knjizi pise da ce bog da pobedi... ali tu knjigu ste vi sami pisali. Mozda nas sve ceka mnogo crnja sudbina nakon armagedona ako pobeda zapravo bude na strani necastivog.

A inace je pravo razocarenje da bog koji je "Ljubav" poslednju bitku vodi silom i oruzijem... totalni kolaps svega st presdtavlja pravosalvlje*.

* - a ti mi se mngo razumes u pravoslalvje (bolje ja da napisem i da predupredim skretanje s teme)

То је брате алегорија. Наравно да Бог неће водити битку силом и оружјем... Шта ти пада на памет...

Stvarno ne znam otkud mi takva ideja...

Па из Курира... :)

Istina je da jedan deo pravosalvaca kaze da ce to biti bitka drugi deo kaze da je alegorija.

Kod svestenstva i svetih otaca je stvar malo durgacija, jedan deo kaze da ce biti bitka drugi deo kaze da je alegorija...

grizli kaze da je algorija

Kordun i zeljko kazu da je bitka.

Kaludking kaze da nece biti da je ni jedno ni drugo.