Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Srdjan93

Да ли и "добри" атеисти иду у рај?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Помаже Бог браћо и сестре.

Да се одмах извиним уколико сам омашио подфорум или је тема била, сетио сам се овога, па ме интересују Ваша мишљења.

Дуго ме ово питање мучи,

да ли људи који су уништени од стране комунизма или једноставније, људи који нису Православне вероисповести, а током живота су помагали другима, били добри, да ли они могу бити примљени у царство небеско?

Мој отац је одгајан у комунистичкој породици, мој покојни деда је био у комунистичкој партији и наравно као и сви комунисти, ни он није признавао цркву.

Покојни деда је имао обичај и да каже "Добар комуниста је исто што и добар верник".

Тако је и мој отац васпитан, сви смо у кући религиозни, само он није, али не могу рећи ни да је тотални атеиста, јер слави Божић, Васкрс и Славу, прати календар, зна свако црвено слово кад је, кади се с нама навече, али у цркву да отиђе нема шансе, и често се шали на рачун Господа. Иначе је веома добра особа, често пута је био и преварен због тога, буквално крви би дао.

Шта кажу свете књиге на ту тему?

Са једне стране ми делује не логично да добра особа оде у пакао, а са друге стране није ни фер према онима који су се "живота" одрекли зарад истога.

Хвала.

Бог помогао брате Срђане.

Дуго ме ово питање мучи,   да ли људи који су уништени од стране комунизма или једноставније, људи који нису Православне вероисповести, а током живота су помагали другима, били добри, да ли они могу бити примљени у царство небеско?

Теоријски ако нису православне вероисповести не могу бити примљени у Царство небеско али Богу је све могуће. Можда њихову љубав према људима препозна као љубав према Њему па им то буде олакшавајућа околност, ко зна.

Имам идентичну ситуацију са својим оцем, тако да чекам стручан одговор заједно са тобом :). Разлика је само што ја имам своје мишљење у које верујем, али ме интересује " професионално" ;)

Ја могу кратко своје мишљење.

Мислим, да је можда последица постојање атеиста и неврлински живот нас верника, који дефинитивно треба да будемо светлост свету.

Нама Хришћанима, ће се судити по вери нашој и по Богочовечанским врлинама. Нама суд и осуд зависи од вере у православној заједници, ми смо сами тај пут изабрали.

Са друге стране, мислим да ако неко није из некаквих разноразних разлога имао могућност бити у Црквеној заједници, њему ће се судити по савести његовој и делима према Другом, односно према човеку.

Ваистину нам је самарићанин неверник, некад ближи и од свештеника, чему нас учи и Ново Заветна прича.

Моли се за свог оца и препусти Христу све недоумице око суда. Дакле немој се плашити Христовог суда, сложићемо се да Он боље види доброту твога оца и од тебе самог, (например). Неће Христос другачије гледати на љубав, не плаши се тога.

Наведи једном у молитви Христу, све врлине твога оца и све ствари које волиш код оца и дај Христу разлоге због чега би ти волео да се твој отац нађе у вечној заједничкој љубави Царства Божјег и не бој се.

И ја Христу помињем свога оца.

Веома интересантно мишљење и веома лепо објашњено.

Захваљујем.

Нека и остали поделе своја мишљења, или цитате из светих списа.

@ "Ниџока 1.1"

Не знам ко је беше рекао да ће га у Царству Божјем 3 изненадити: ко све јесте тамо, ко све није тамо и то што ја јесам тамо. То сам мишљење и ја прихватила као своје. Свакако да се треба и молити за ближње...а и за остале

Imas tu razna ucenja i razmisljanja kod ljudi iz crkve, zavisno na sta naidjes. Neka su takva da je lakse dobiti sedmicu na lotou nego otici u raj a neka su pak da ce se mnogo ljudi naci pod kapom ljubavi bozije, kao sto je npr razmisljao Starac Siluan. Ova druga su redja dosta ali mislim da su prva dobrim delom produkt odrzavanja neke discipline na zemlji, da se tako izrazim.
Ja tu imam neko licno misljenje, da je ljubav jedina vecna kategorija, ako govorimo o vecnom zivotu. Ne vidim poentu propadanja tolikih dusa zbog toga sto jednostavno sebe nisu videli u toj religijskoj prici, jednostavno Bog je ljubav a ljubav se ne ogranicava i ne moze propasti.

I ja imam puno ljudi iz svoje okoline koji nisu crkveni ali mislim da Bog voli svakog coveka i gleda nasa srca i da ce samo dela ljubavi ostati u vecnosti.
Ako nije tako, onda smo ga svi kolektivno ugasili :D

Inace da te psoavetujem bratski nemoj citati tekstove o raju i paklu na netu, bolje idi pitaj svog svestenika o tome sto te muci ili nekog coveka iz crkve koga mozes da pitas o tome. :)

Има и оно, коме је више дато од њега се више тражи. Тако да верујем да се рачунају околности

@@Volim_Sina_Bozjeg,

(Evo da i ja nekog nekada pohvalim.)

Odlično si napisao ovo gore stari, svaka čast! :)

@@Srdjan93,

Pridružujem se odgovoru koji je dao VSB! Posebno ovo:

Са друге стране, мислим да ако неко није из некаквих разноразних разлога имао могућност бити у Црквеној заједници, њему ће се судити по савести његовој и делима према Другом, односно према човеку.

@ "Ниџока 1.1"

Не знам ко је беше рекао да ће га у Царству Божјем 3 изненадити: ко све јесте тамо, ко све није тамо и то што ја јесам тамо. То сам мишљење и ја прихватила као своје. Свакако да се треба и молити за ближње...а и за остале

Ја се надам да ће и црни ђаво да буде у Царству ако се покаје мада не бих се усудио да се молим за њега. :)))

Ја могу кратко своје мишљење.

Мислим, да је можда последица постојање атеиста и неврлински живот нас верника, који дефинитивно треба да будемо светлост свету.

Нама Хришћанима, ће се судити по вери нашој и по Богочовечанским врлинама. Нама суд и осуд зависи од вере у православној заједници, ми смо сами тај пут изабрали.

Ваистину нам је самарићанин неверник, некад ближи и од свештеника, чему нас учи и Ново Заветна прича.

Моли се за свог оца и препусти Христу све недоумице око суда. Дакле немој се плашити Христовог суда, сложићемо се да Он боље види доброту твога оца и од тебе самог, (например). Неће Христос другачије гледати на љубав, не плаши се тога.

Наведи једном у молитви Христу, све врлине твога оца и све ствари које волиш код оца и дај Христу разлоге због чега би ти волео да се твој отац нађе у вечној заједничкој љубави Царства Божјег и не бој се.

И ја Христу помињем свога оца.

Slažem se sa ovim. Prosto, ne vidim razloga zašto sutradan čovek koji je na razne načine tragao za tim nečim (odnosno Nekim), dao sve od sebe, ali prosto eto, nije uspeo, a da, kad stane pred Hrista, ne kaže: tebe sam tražio ceo svoj život. Ako sam dao sve od sebe, onda ću na samrti imati mir, pa sve i da nisam uspeo da ostvarim neke stvari...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...