Jump to content

Мишљење о САД

Оцени ову тему

Препоручена порука

Како и свуда у нашој јавности, тако и овде на нашем Форуму, често смо у прилици да коментаришемо дешавања на светској политичкој сцени... Америку и њену улогу као тзв. "светског полицајца", до сада смо "апсолвирали" на "тма" тема...

Свега поменутог, а и још много више смо сведоци свакодневно. Било да добијамо информације "на тацни", било пак да до њих долазимо зато што нас оне интересују... 

Моје питање гласи (али морате да замислите ситуацију :) )

eagle.jpg

Да је којим случајем опстала стара Југославија или не-није битно, али  да је до разлаза дошло на миран начин, дакле без ратова у Хрватској и БиХ, те НАТО агресије, а да са друге стране САД и НАТО и даље по свету раде ово што раде на овакав начин дакле. Питање гласи, да ли би вас интересовала данас улога Америке као "светског полицајца"?

Значи, замислимо да живимо у слободној и демократској Србији, земљи у којој је незапосленост на веома ниском нивоу, у којој привреда ради, у којој млади не напуштају земљу...Нисмо део никаквих државних и војно-политичких уговора. Попут Швајцарске... Наравно, бомбардовања никада није било и са САД и даље гајимо односе у најбољој традицији Савезника из два Светска рата... А Америка и даље "чини чуда" по Блиском Истоку и Украјини нпр....

Како би се поставили? Да ли би вас интересовало шта то САД "прчка" у Украјини и у земљама "златног полумесеца" или би гледали "своја посла" и САД и даље сматрали "Земљом слободних и домом храбрих"?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 301
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Надам се да ми нећете замјерити што ћу да одлутам од теме...   Ма, Руси стари окупатори. :bleh: А ми вазда били слободарски народ, не трпимо окове и ланце.   Ја јуче проведох добар дио дана са Рус

И јесу... И такоооо... (гласом Радашина... док Морава тече..)   А она-постала ти "колега"... Знаш јој матер, оца... Али, она инсистира да знаш ЊУ!     потпоручник авијације Ања Крнета, пилот хе

Mene nesto nikada Amerika nije privlacila ni u kakvom smislu. A pogotovo je ne smatram zemljom slobodnih i hrabrih, niti nekom utopijom.... Vise sam tip za Englesku....zaboga, ja sam dama a ne starle

Како и свуда у нашој јавности, тако и овде на нашем Форуму, често смо у прилици да коментаришемо дешавања на светској политичкој сцени... Америку и њену улогу као тзв. "светског полицајца", до сада смо "апсолвирали" на "тма" тема...

Свега поменутог, а и још много више смо сведоци свакодневно. Било да добијамо информације "на тацни", било пак да до њих долазимо зато што нас оне интересују... 

Моје питање гласи (али морате да замислите ситуацију :) )

eagle.jpg

Да је којим случајем опстала стара Југославија или не-није битно, али  да је до разлаза дошло на миран начин, дакле без ратова у Хрватској и БиХ, те НАТО агресије, а да са друге стране САД и НАТО и даље по свету раде ово што раде на овакав начин дакле. Питање гласи, да ли би вас интересовала данас улога Америке као "светског полицајца"?

Значи, замислимо да живимо у слободној и демократској Србији, земљи у којој је незапосленост на веома ниском нивоу, у којој привреда ради, у којој млади не напуштају земљу...Нисмо део никаквих државних и војно-политичких уговора. Попут Швајцарске... Наравно, бомбардовања никада није било и са САД и даље гајимо односе у најбољој традицији Савезника из два Светска рата... А Америка и даље "чини чуда" по Блиском Истоку и Украјини нпр....

Како би се поставили? Да ли би вас интересовало шта то САД "прчка" у Украјини и у земљама "златног полумесеца" или би гледали "своја посла" и САД и даље сматрали "Земљом слободних и домом храбрих"

meni je na to pitanje zivot odgovorio kad sam imao 10 godina, kada su amerikanci napali kuvajt, kao klinjo sam znao da je to nepravda, bez obzira sto sam volio mnogo toga americkog, bio sam savrseno svjestan da to sto rade nema veze sa pravdom, dobrotom i slicno, sto su meni inace svetinje....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

meni je na to pitanje zivot odgovorio kad sam imao 10 godina, kada su amerikanci napali kuvajt, kao klinjo sam znao da je to nepravda, bez obzira sto sam volio mnogo toga americkog, bio sam savrseno svjestan da to sto rade nema veze sa pravdom, dobrotom i slicno, sto su meni inace svetinje....

Иако је тадашња Југославија у кувајтском сукобу била на страни Колације!? Био си врло напредан дечкоња и са изграђеним ставом за правду... И са 10 година си се занимао за дешавања на светској сцени!? Свака част!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja sam nekako ranije jos udario jasnu razliku izmedju spoljne politike SAD-a i njihovog unutrasnjeg uredjenja.

Tako da, kada govorim o Americi, uglavnom se, valjda po inerciji orijentisem na unutrasnji sistem o kome se ovde (msm na nasim prostorima) malo prica, a koji mi se, prema onome sto sam cuo od ljudi koji si bili tamo, jako svidja.

Fasciniram se raznolikoscu te zemlje, njihovoj multikulturalnosti, samim sistemom u kojem oni zive. Nesto sto bih svakako ( a dace Bog uskoro) zeleo da iskusim i budem deo toga, bar na kratko.

Sto se tice njihove spoljne politike, mozda da nas nisu bombardovali i slicno i ne bih imao nista puno protiv ( da se ne lazemo), nista vise nego protiv Rusije, Nemacke itd... Ali opet, tesko je sada odvojiti tu pricu. :)

Inace, mislim da Ameri i nemaju vise sta da uzmu od nas, tako da ih i ne vidim kao neke trenutne neprijatelje, cak i mislim da ce uskoro okrenuti ledja Siptarima u potpunosti, imam tako neki osecaj.

Generalno, volim Ameriku, koncentrisem se na dobre stvari koje ona nudi a kojih ima puno i smatram da se moze sosta toga pozitvnog izvuci iz njih, za nas ovde.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Иако је тадашња Југославија у кувајтском сукобу била на страни Колације!? Био си врло напредан дечкоња и са изграђеним ставом за правду... И са 10 година си се занимао за дешавања на светској сцени!? Свака част!

pa ja ne znam sta si ti radio sa 10 godina ja sam znao sve, sa 11 sam docekao rat na kucnom pragu, ne radi se tu o pracenju neke politike, nego ta americka intervencija u iraku i otimanje kuvajta ko srbiji kosova je tad bila svjetska medijska atrakcija koju nisi mogao da obidjes na telviziji sve i da si htjeo... ne svidja mi se ovo tvoje razmisljanje nikako, ja sam ti posteno odgovorio na pitanje a ti se sprdas sa mnom, budala sam sto sam uopste i pisao u tvojoj temi, bas si bezobrazan ponekad, bezrazlozno, ajde da se neki razlog nazire pa da te covijek tolerise....

boli mene uvo za tadasnjom jugoslavijom i u kakvim je koalicijama bila, ja sam rekao sta sam ja osjecao, uz to sa mnom u razred je isla jedna sanela, koja je porijeklom iracanka, njeni roditelji su bili doseljenici iz iraka u jugoslaviju i sjecam se dobro kad je uciteljica ispitivala o iraku bas za vreme pustinjske oluje...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

pa ja ne znam sta si ti radio sa 10 godina ja sam znao sve, sa 11 sam docekao rat na kucnom pragu, ne radi se tu o pracenju neke politike, nego ta americka intervencija u iraku i otimanje kuvajta ko srbiji kosova je tad bila svjetska medijska atrakcija koju nisi mogao da obidjes na telviziji sve i da si htjeo... ne svidja mi se ovo tvoje razmisljanje nikako, ja sam ti posteno odgovorio na pitanje a ti se sprdas sa mnom, budala sam sto sam uopste i pisao u tvojoj temi, bas si bezobrazan ponekad, bezrazlozno, ajde da se neki razlog nazire pa da te covijek tolerise....

boli mene uvo za tadasnjom jugoslavijom i u kakvim je koalicijama bila, ja sam rekao sta sam ja osjecao, uz to sa mnom u razred je isla jedna sanela, koja je porijeklom iracanka, njeni roditelji su bili doseljenici iz iraka u jugoslaviju i sjecam se dobro kad je uciteljica ispitivala o iraku bas za vreme pustinjske oluje...

Ја те нисам "терао" да одговараш на "мојој" теми како кажеш. Увек можеш да ме ставиш на тзв. "игнорисање". Иначе сам се веома похвално изразио о твом моралном колективу за тај узраст... Ал` твоја ствар...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Svakom coveku koji ima savest uvek ce da smeta i bode oci svaka nepravda, bez obzira od koga dolazi, i prema kome je usmerena.

Moguce je da bi u opisanoj situaciji mi ovde samo bili vise medijski zaslepljeni, ali to je vec nesto sasvim drugo.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Svakom coveku koji ima savest uvek ce da smeta i bode oci svaka nepravda, bez obzira od koga dolazi, i prema kome je usmerena.

Moguce je da bi u opisanoj situaciji mi ovde samo bili vise medijski zaslepljeni, ali to je vec nesto sasvim drugo.

Zato ti, "sto imaju savesti", punim plucima podrzavaju svakojaku belosvetsku bagru i dktatore, samo zato sto su doticni protivnici SAD?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Da smetala bi mi, kritikujme sve lose stvari svakog pa bih i taj los aspekt amerike. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Zato ti, "sto imaju savesti", punim plucima podrzavaju svakojaku belosvetsku bagru i dktatore, samo zato sto su doticni protivnici SAD?

Nisam video tako nesto na forumu. Ako mislis na Putina, razicicemo se u stavu - on ipak nije ni bagra ni diktator.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

ja recimo kritikujem i rusku intervenciju , zapravo sovjetsku intervenciju u avganistanu, mozda ce se neko cuditi tome...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Па сасвим је нормално, да је у земљама типа Швајцарске или Норвешке, народ поприлично аполитичан и незаинтересован за било каква догађања у свету ,па и њиховог размишљања о Уса ,Русији или неком другом...

Да смо ми у њиховој позицији,тако би било и код нас,коме треба да се оптерећује ратовима и несрећама по белом свету,као и њиховим протагонистима.

Али Србија на жалост,није те среће, у својој историји није скупила више од пар десетина година мира у цугу,и готово увек су је други нападали.

Е сад,зашто изричито не волимо Уса,па из разлога што у свим тим нашим несрећама,они нам никад нису били наклоњени, а да не кажем ,да су били и конкретни зликовци!

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Dok sam bio klinac meni je misljenje bilo kao kod sve ostale dece - negativno. Amerika se pljuvala za bombardovanje, nepravdu, nevolje, to se onda prosirilo na teorije zavera i slicno.  Medjutim, kada sam opisao faks to polako nestaje. Sada imam nesto pozitivnije stav prema istoj, recimo dopada mi se njen politicki i ekonomski sistem, voleo bih da ga detaljnije proucim, onda ta neka teznja ka slobodi, citava njihova naucna dostignuca i razvoj. Tu su filmovi i muzika koji dominiraju.

Jedino sto mi smeta jeste ta spoljna politika, ucestvovanje u NATO bombardovanju, licemerje prisutno u mnogim aspektima, glumljenje svetskog policajca, sto je jedan bas ruzan deo iste pocevsi od I sv. rata kada kao da im se osladilo ratovanje i mesanje u svetska desavanja. Ali to razumem, to je sve igra moci. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Gadafi, Asad, Čaves, Maduro, Kastro...

Ne secam se da ih je iko dizao u nebesa, prosto su ljudi (koji su ih podrzali) stali na njihovu stranu u datom momentu, i to zato jer znaju kako je biti na takvoj strani kad ti ameri & sateliti dodju za vrat, mi smo to ovde barem dobro osetili...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...