Jump to content
Жељко

Чему се обрадујете?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ево једна тема да чујем чему се форумаши обрадују.

Шта им то развесели срце.

Ево ја ћу вам испричати чему сам се ја данас обрадовао.

Пошто сам већ рекао да сам еуфоричар мрачњак сад ћу мало да поткрепим ту своју поставку. 

Елем шетамо ја и поп ко и свако пролеће и светимо васкршње водице а народ сваке године све јаднији( не у смислу пара него у дуовном смислу).

Ал добро ми нисмо ни дошли да им донесемо дуовну утеху већ да им узмемо паре, јелте, на крају то и народ мисли( сем пар мени сличних које чак и ја сматрам лудима). 

Дођосмо тако у једну кућу и нека баба лежи. Поп виче нека немојте ви устајати, ето шта ћеш вируси су сада, много народа је болесно( за попа су само вируси болест остало је ко зна шта).

Вели баба није мени вирус него рак. Оперисала сам рак па ме још боли и лежим.

А баба има преко 70 лета и види се да се мучи.

И сад контам ја да баба тражи речи утехе а поп ко и сваки поп вели: Ето дајте јој нека попије мало освећене воде па да нам оздрави па да и славу дочекамо.

А видим ја баба алалила и славу и водицу, и гледа на попа ко на будалу, малте не га жали.

Велим ја баби: Што пре човек оде на онај свет то боље, веруј ми, мање се мучи, и оде чистији пред Бога.

Укућани се шокирали, а поп занемио.

Ал баба намигне, и каже: Е ти мали право кажеш, доста ми је свега више, камо среће да сам пре кренула овим путем.

И тако се ја и баба растанемо са осмехом.

А ови остали, па шта ћу им ја.

Ето то ме данас обрадовало. То што још има Хришћана.

@@Manolis,

Ovo je bezobrazluk!    :))

:koka10:

Raduje me ablendovanje u saobracaju kao znak upozorenja na opasnos'.  :hihihihi:  To mi prvo pade na pamet. I kako je neko na Vukajliji zapazio - jedina pojava u kojoj su se Srbi slozili. :)

Juce me je, konkretno, obradovao spontani izlet sa najboljim drugom do Viminacijuma. Obradovalo me je to sto ulaznica kosta 500 dinara, i ukljucuje obilazak sa strucnim vodicem koji traje puna dva sata. Nesto predivno i fascinantno. Vratila sam se u drugi vek. Ulazila u rimske grobnice, videla originalne freske iz tog perioda, ( morala sam sve da pipnem, pa cak i skelete) , zatim obilazak rekonstruisane rimske vile iz tog perioda, rimske terme...a vrhunac je potpuno ocuvan skelet mamuta kome procenjuju starost na milion godina.....( i to sam morala da pipnem) tako da sve preporuke za Viminacijum, i ako vas put navede na tu stranu obavezno svratite. Zaista vredi videti.

Inace me obraduju sitnice.

Значи ипак има радости у овој нашој Србијици!

Ma ima, naravno, samo se treba fokusirati na dobro.

Svojevremeno sam sama sebi zadala jednu mentalnu vezbu, da se svako vece pre spavanja, setim tri stvari koje su me obradovale toga dana. Ma koliko sitne bile...kasnije sam pocela da uvidjam da je takvih stvari sve vise u svakom danu... :)  

То је добра техника. Тако сам ја себе натерао да пушим цигарете.

Свако вече пред спавање сам замишљао како би то било да и ја пред друштвом запалим цигар и једно јутро почнем да палим.

:))

Дјеци. Својој, туђој..........генерално дјеци се обрадујем. Наравно, има ту још много тога чему се обрадујем, али дјеци највише :)

Радује ме што ме се непријатељи плаше, а пријатељи још више. Моћ... моћ која расте из дана у дан! Чувајте се смртници, ускоро вам стиже крај!

Мухахахахаха!

Радује ме што ме се непријатељи плаше, а пријатељи још више. Моћ... моћ која расте из дана у дан! Чувајте се смртници, ускоро вам стиже крај!

Vratite nam smajlibombardovanparadajzovima!

:fik:

Raduju me deca, proglasiše me najboljim ujkom/stricem na svetu, a ja im kažem: mislite vi da se meni uvek igra sa vama? :D
Al ne vredi, oni me još više udaviše. Sladak mi je kraj  :))) 
I ne samo ovi moji, već inače, neverovatno kako svako ima šta da ponudi čoveku i uglavnom znaju, dok se mi odrasli nekako ustežemo...
Raduje me moj zlatni retriver (Cezar se zove), debeo i krupan, a prava maza. Dok svi kučići idu vlasnicima pored noge, onako emancipovano, ovaj moj se zalaufa i uskače u bare i valja se kao prase. Nervirao sam se u početku i umesto da ga naučim da se ponaša, ja naučio da ga volim ovakvog blentavog (a i manje ću živaca da pogubim, tvrdoglav je na gazdu :D)
Raduju me ljudi koje volim, kad radostimo i nerviramo jedni druge (mada više ovo prvo :) )

Raduje me igra sa cerkom,svaki dan nova rec,svaki dan nova njena neka "fora",provala,raduje me njeno "a'de",raduje me naznaka proleca,raduje me povratak vrabaca u moje dvoriste,raduje me njihov zvuk i graju koja oznacavaju pocetak proleca,raduje me priprema za predstojecu slavu,raduju me moji blentavi kucici koji na svaki sum laju i ne daju nam mira ali i to sto su vitalni i hvala Bogu zdravi sa svojih ipak 12 godina starosti,raduje me nada,raduje me vera u bolje,raduje me predstojeci basket mecevi sa ortakom,raduje me moja licna biblioteka,raduje me sto sam uspeo da zavrsim neke sitnice,raduje me svaki dan mali milion sto sitnica sto krupnijih sitnica.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...