Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Александар С

Софтвер - програми за свештенике?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Поштовани чланови форума, 

Постоје ли на интернету, или можда неко има на свом рачунару па може да пошаље, програме који би користили свештеници у својим канцеларијама и који би олакшали неке административне послове?

1 - програм за крштенице -  упишу се сви подаци, и када се одштампају на онај формулар, све дође тамо гдје му је мјесто.

2 - програм за евиденцију парохијана - некакава база података, нешто као дигитални домовник, гдје би се уносили подаци парохијана, адресе, бројеви телефона, коју славу славе, ко је крштен, ко није и тако нешто у том смислу... А онда би постојала претрага и тако... 

imaju takvi programi za kancelarijske poslove, mislim da cak ima i domacih programa te namijene, ne znam konkretno da kazem koji tacno, ali moze se pronaci na netu guglanjem...

takodjer je moguce koristiti i microsof office paket u te svrhe

А зашто лепо епархија или црква не плати људе којима је то посао и да направе програме који би им олакшали посао?

Програм за крштенице мора посебно да буде урађен за ту намену да би се складиштили подаци и да би се штампало да све буде на свом месту.

А зашто лепо епархија или црква не плати људе којима је то посао и да направе програме који би им олакшали посао?

Програм за крштенице мора посебно да буде урађен за ту намену да би се складиштили подаци и да би се штампало да све буде на свом месту.

ne mora, vec kod ms worda imas pametne templejte, a i sjajnu integraciju sa excelom, konkretnije u excelu mozes da vodis komplet bazu podataka a u wordu da imas izlazne podatke za stampu koji su linkovani iz excela....

krstenice se ionako ne printaju kompletne, vec samo podatci u njima, dizajn je odradila stamparija, ali cak i da nije, nije nikakv problem i kompletan dizajn implementirati

ne mora, vec kod ms worda imas pametne templejte, a i sjajnu integraciju sa excelom, konkretnije u excelu mozes da vodis komplet bazu podataka a u wordu da imas izlazne podatke za stampu koji su linkovani iz excela

Нека одраде тако или ти пробај да одрадиш у ворду. Да је тако, сви би имали одрађено.

Не причам напамет, пошто сам имам одрађен програм за крштенице и озбиљно је одрађен. Урађен је као крштеница и само убацујеш податке на њихово место, има базу, претрагу и када се штампа све је на свом месту. База исто треба да буде велика, пошто се носе подаци од најмање 50 година у назад и да има добар одзив на претрагу. Мислим, може да се одради само за штампу да имаш темплејт, за једнократну употребу, али комплетан програм да буде са базом не може.

Нека одраде тако или ти пробај да одрадиш у ворду. Да је тако, сви би имали одрађено.

Не причам напамет, пошто сам имам одрађен програм за крштенице и озбиљно је одрађен. Урађен је као крштеница и само убацујеш податке на њихово место, има базу, претрагу и када се штампа све је на свом месту. База исто треба да буде велика, пошто се носе подаци од најмање 50 година у назад и да има добар одзив на претрагу. Мислим, може да се одради само за штампу да имаш темплејт, за једнократну употребу, али комплетан програм да буде са базом не може.

pa daj nam onda reci o kom se programu radi i gdje se moze nabaviti, ti imas kancelarijske programe raznih namjena, u mnogima se koriste forme sa kojih templejt uzima podatke, znaci sve je dinamicno, ja bi znao to da uradim u internet formatu,a ima ovdje par ljudi koji bi to mogli da urade i kao  desktop aplikaciju, eto im prilike da ucine dobro dijelo u slobodno vreme

pa daj nam onda reci o kom se programu radi i gdje se moze nabaviti

Програм је направљен за ту намену, тј за крштенице, а програм се плаћа, нема да се скине на нету.

А за набавку на пп :)

Програм је направљен за ту намену, тј за крштенице, а програм се плаћа, нема да се скине на нету.

А за набавку на пп :)

a daj brate sto si taki, ocu ja da krstim ljude, jel ti to meni branis da ja hrista slavim

a daj brate sto si taki, ocu ja da krstim ljude, jel ti to meni branis da ja hrista slavim

А не, нисмо се разумели, ја не рукополажем људе, то се обрати неком епископу :D

Ипак дакле треба да још мало дубље уђемо у 21. вијек, па да се неко сјети да направи нешто што би свима (мислим на свештенике) било од користи... Очигледно да технологија још увијек не живи (пуним плућима) у парохијским канцеларијама... :)

PS - мени лично није ни потребна, него сам мислио неким другарима свештеницима да олакшам... 

Ипак дакле треба да још мало дубље уђемо у 21. вијек, па да се неко сјети да направи нешто што би свима (мислим на свештенике) било од користи... Очигледно да технологија још увијек не живи (пуним плућима) у парохијским канцеларијама... :)

PS - мени лично није ни потребна, него сам мислио неким другарима свештеницима да олакшам... 

Ови у Цркви доста каскају за неким стварима. Мени никада неће бити јасно зашто се на Сабору не договоре да имају централизовану базу, где би им људи којима је то професија направили све те програме, обрасце, молбе... Да сваки свештеник може да приступи и скине шта му је потребно.

Црква има сигурно програмере које плаћа, па када их већ плаћају, могу да им одраде много корисних ствари.

Ево да се и моја маленкост придружи, мада са великим закашњењем. У ворду сам нешто направио за принтање крштенице!

Крштеница завршна.docx

Прије штампања треба обрисати текст постепено и уносити нови. Нпр. гдје пише 1.Година месец дан и време рођења, то треба обрисати и уписати 1994. март, 31...
Ја кад сам тестирао одговарало је на мјесту.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...