Jump to content

Nakon pricesca vernici ostali da sacekaju kraj Liturgije.

Препоручена порука

I gde su jucerasnji izvestaji...? Jel' verni narod ostao da saceka kraj Liturgije kao sto treba i dolici? 

Прости мени грешном  :)))

Још да поднесем извештај следећи пут када се будем причешћивао даће Бог :)

Црква је била испуњена, драго ми је када видим тај народ, мало их је изашло након причешћа. Углавном већина остаје до краја као што сам навео у некој предходној поруци.

Подели на овим сајтовима

Причешће, молитве на крају литургије, дијели се нафора и онда се напушта храм. Тако је код нас у Ерцеговини. И буде народ пажљив до краја.

Подели на овим сајтовима

Народ, онај који није црквен, по некој традицији, долази прве седмице поста, да се причести, јер се ваља (као да се тиме обавља нека грађанска дужност, шта ли) и пошто "узму" или "добију" оно по шта су дошли (већина их није ни свесна Светиње коју примају) иду даље, да не дангубе.

Подели на овим сајтовима

У мојој парохији скоро сви остају до краја, понекад се број и повећа.

Сваке недеље настављамо литургију после Литургије, тј. заједничком трпезом: Агапе.

Четири или пет породица тог дана доноси храну за све, и будући да је све бесплатно понекад се појаве и неки гладни који нису верујући па и њих нахранимо...

На моју породицу једанпут мјесечно је ред да учествује у припреми хране за Агапе, служења других и, наравно, прања посуђа и поспремања трпезарије, после заједничке трпезе.

Диван обичај, који нам додатно помаже да се још више упознамо, зближимо и заволимо...

Подели на овим сајтовима

• 7 months later...

У Вршцу се након сваке литургије организује мало послужење. Верници се окупљају у сали која служи за ту намену и налази се у самој порти. Вино, ракија и кафа су стални пратиоци ових окупљања, а понекад се послужи и храна. Све у зависности да ли је неко од верника припремио неко пециво, колаче и слично.

Схватам значај тог дружења али понекад ме убију у појам људи који у цркву долазе чисто ради хобија. И када видим да та екипа доминира ја после нафоре само продужим кући.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...