Jump to content

Nakon pricesca vernici ostali da sacekaju kraj Liturgije.

Препоручена порука

Eto.... joooj

Ozbiljno. Prvi put sad cujem da postoji kraj liturgije posle pricesca :D

Ovako dolazim kad hocu i odlazim kad hocu od malih nogu, tako sam navikao, a i ne volim dugo stajanje, 2 puta mi pao mrak na oci pa sam poceo da izbegavam duze ostajanje na liturgijama. 

Подели на овим сајтовима

Bole noge onda :D

Inace, ja obicno uletim na pola liturgije, cekam i posle adios. Nisam ni znao da ima kraj liturgije posle pricesca.  

Да ја нисам своје прве Литургије 'пресецао' са по две паузе за цигаре,

сад бих ти свашта рекао!

Овако ...  :0205_whistling:

Подели на овим сајтовима

Ja se danas nasukah, dosao pred kraj jutrenja i zajedno sa liturgijom 3 sata. Mislio sam da ce mi ledja puci. Mora se poraditi na kondiciji izgleda :)

Ma ja znam ponekad danima da stojim na nogama, pogotovo ako idem na faks pa putujem po sat-sati i po sve vreme stojeci, pa se isto tako vracam, tako da mi to bas predstavlja problem. Al ajd dugo stajanje, nego sto se meni i busu i crkvi znalo desavati da me vata vrtoglavica, da hocu da padnem u nesves', pocne stomak da me muci i sve vezano za to, pa izbegavam duze stajanje. Volim da sjedim ko Crnogorac :D Svako jutro cim ustanem prvo sto uradim jeste da sjednem. 

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Ajd' sad nek se jave svi koji nisu znali da se Liturgija ne zavrsava pricescem... :)  Necu im nista... :)))

Ne, ozbiljno, shvatila sam da to vecina vernika ne zna. Nije sramota ne znati, sramota je ne hteti znati. Sad kad znate, nemate opravdanje.  8086.gif

Подели на овим сајтовима

Ajd' sad nek se jave svi koji nisu znali da se Liturgija ne zavrsava pricescem... :)  Necu im nista... :)))

Ne, ozbiljno, shvatila sam da to vecina vernika ne zna. Nije sramota ne znati, sramota je ne hteti znati. Sad kad znate, nemate opravdanje.  8086.gif

Sto, zar bi moralo da se ceka? 

Подели на овим сајтовима

Најјачи су будимје...

Ко не зна, то су они што су навикли да је причешће после завршене Литургије, па долазе на "Будимја Господње". :)))

Мада, код нас такви долазе мимо поста не због причешћа него због каснијег дружења, наравно уз кафицу и чашицу... Кад сви крену пут врата да их виде да су колико-толико били...  :945729:

Подели на овим сајтовима

Nisam tamo bio.

Inace, mogu vam reci da sam iz price sa ove teme a i ovako zapazio da su ove nedelje crkve bile pune ljudi koji su isli na pricest.

Nesto se desava :D

Meni se cini da je tako svake prve nedelje ovog posta, kasnije se to proredi. 

Подели на овим сајтовима

Ne " mora " se nista, ali : Nakon pricesca svestenik blagosilja prisutan narod, cita se molitva posle pricesca, peva se 

Zatim Djakon i prisutan narod zablagodari Gospodu, svestenik moli Blagoslov Gospodnji da dodje na nas......to potraje jos 10-15 minuta

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

A 10-15 minuta nije mnogo, ako vec neko ide na Liturgiju, posti i pricesti se, moze da saceka i tih 15 minuta da se zavrsi Liturgija sa Blagoslovom i da Svestenik kaze: U miru izadjimo....Uostalom, probajte jednom, mozda vam posle nece biti problem da ostanete na celoj Liturgiji, fokusirani i mirni.

Vidis @Deja Vu, kad si se pozalio na nekoj drugoj temi da ne mozes da ostanes " miran " na Liturgiji, rekla sam ti da je to zato sto nema Blagodati Duha Svetoga, eto vidimo sad zasto ga nema. Nemoze ga ni biti kad izadjes pre kraja Liturgije.... :)

Подели на овим сајтовима

Koliko ste vi srecni sto imate crkve u blizini, sto mozete i na jutrenja i na vecernja i na sve Liturgije da idete, niste ni svesni... Mi cesce kasnimo u crkvu nego sto ne kasnimo, dok spremimo decu, popakujemo u auto pa do prve crkve najmanje pola sata kolima... Pa kad zaveje sneg, pa udari kisa, pa po auto-putu mozes najvise 50 na sat da ides... Ih... Ali, s druge strane, kod nas bar NIKO ne ide kuci odmah posle pricesca-ne isplati im se :)))

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...