Jump to content

Nakon pricesca vernici ostali da sacekaju kraj Liturgije.

Препоручена порука

Ево да потврдим, управо сам дошао са вечерње, дошло се на време (уз двоје троје који су накнадно стигли) и сви смо остали до краја а иначе се код нас у парохијској цркви после вечерње чита молитва за здравље испред иконе Св. Мине, то је још неких 15мин.

Још да поднесем извештај следећи пут када се будем причешћивао даће Бог :)

Подели на овим сајтовима

Ево да потврдим, управо сам дошао са вечерње, дошло се на време (уз двоје троје који су накнадно стигли) и сви смо остали до краја а иначе се код нас у парохијској цркви после вечерње чита молитва за здравље испред иконе Св. Мине, то је још неких 15мин.

Још да поднесем извештај следећи пут када се будем причешћивао даће Бог :)

Gde se čita molitva za zdravlje pred ikonom Sv. Mine?  :)

Подели на овим сајтовима

Gde se čita molitva za zdravlje pred ikonom Sv. Mine?  :)

Црква Лазарица (Светог великомученика кнеза Лазара),  XXI дивизије бр. 33 Звездара, после сваке вечерње... :)

Подели на овим сајтовима

Meni se to danas prvi put desilo, da sam izasao posle pricesca a pre kraja liturgije.

Crkva je bila toliko prepuna da je svestenik rekao, da posle pricesca izadjemo na bocna vrata.... Ja pomislim "pa to ne valja" medjutim, poslusnost je iznad.... :) :)

Подели на овим сајтовима

Црква Лазарица (Светог великомученика кнеза Лазара),  XXI дивизије бр. 33 Звездара, после сваке вечерње... :)

Znači skoro komšije... :)

Danas je u Hramu Svetog Save, na Arhijerejskoj Liturgiji kojoj je načalstvovao Njegova Svetost Patrijarh Irinej, nakon pričešća, kojem su skoro svi pristupili, svi su gotovo i ostali u Hramu. Inače, pre ove Liturgije, bila je i puna Crkva Svetog Save...Nikada ovoliko naroda nisam video u Hramu, Bogu hvala.

Подели на овим сајтовима

Ipak mislim da je u pitanju neznanje kod vecine vernika. Oni sto dolaze redovno na Liturgije nedeljom, znaju...a takvih je 20% u odnosu na gomilu koja dodje da se pricesti prve ili poslednje nedelje nekog posta. Ok, je i da neko izadje zbog guzve, da udahne vazduh...i sta ti ja znam, ali valjda bi trebalo da se vrate posle i lepo sacekaju kraj Liturgije. Budi Bog s nama.......

Подели на овим сајтовима

Znači skoro komšije...

Једно време сам имао утисак да сам свима комшија... оно кад уђеш у продавницу (скоро било где у граду) и дочекају те са "добар дан комшија" :D  

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

То ти је "елитни храм", мој омиљени, са предивним свештенством. Кад год сам у Београду потрудим се да присуствујем било вечерњој, било јутарњој служби, а посебно се радујем литургији у том храму.

Подели на овим сајтовима

То ти је "елитни храм", мој омиљени, са предивним свештенством. Кад год сам у Београду потрудим се да присуствујем било вечерњој, било јутарњој служби, а посебно се радујем литургији у том храму.

Схватио сам шта имам и шта сам пропуштао тек када сам се више посветио присуству на литургији и вечерњем. До пре пар година сам ретко одлазио а посећивао сам и друге храмове мада и данас посећујем наравно али ме чини срећним што могу ето чак и са терасе да видим звоник Лазарице и чујем свако звоно ако нисам већ присутан. 

Подели на овим сајтовима

A ja vrlo često čujem zvona ovog Svetog hrama, ali nikako da ga posetim. To je jedini hram u širem gradskom jezgru koji nisam posetio... :0222_shocked:

Подели на овим сајтовима

Meni se to danas prvi put desilo, da sam izasao posle pricesca a pre kraja liturgije.

Crkva je bila toliko prepuna da je svestenik rekao, da posle pricesca izadjemo na bocna vrata.... Ja pomislim "pa to ne valja" medjutim, poslusnost je iznad.... :) :)

U manastiru Rakvica je rekao ...i udjite ponovo na zadnja kako bi se napravio prolaz, medjutim to se desavalo tek sporadicno.

Подели на овим сајтовима

U manastiru Rakvica je rekao ...i udjite ponovo na zadnja kako bi se napravio prolaz, medjutim to se desavalo tek sporadicno.

Ja nisam cuo ovog svestenika danas da je rekao opet da udjemo. imace nisam bio u "svojoj" crkvi.

A ovako uvek ostanem do kraja, sta mi tesko jos 5 minuta, pogotovo posle pricesca da cujem zahvalnu molitvu.

Al eto, reko da se ne pravim pametan bas...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...