Jump to content
Crveni Baron

Josipović: Ustaška zmija ne spava

Recommended Posts

Браво царице, ја сам покушао да дам неку дијагнозу, али мисим да је то - то !   :good2:

..., i da mi lepo kazes mladjoni, ne svidja mi se da blejis na ovom forumu, voleo bih da odes - i ja cu da odem?

Novu clanicu jos necu da driblam.. ...

Измењено од RYLAH
Смири се.

Хајде се упристојите.

Маните се прозивки на личној основи.

Заиста је чудновато кад неко на Балкану има овакве ставове.

Али није то разлог да му се даје дијагноза.

С друге стране и ти Млађони не мораш враћати мило за драго кад већ толико проповедаш братство и јединство.

1. Ако пишеш о политичким програмима онда мораш имати у виду да је у Хрватској нацизам и шовинизам нешто што датира од пре Другог светског рата, а у Првом светском рату су клали Србе у Мачви и подрињу, па на основу тога ми имамо реалне  основе на којима базирамо став да је твој став у најмању руку површан и плод опасног незнања или пак неповезивања чињеница.

Opet rekoh, baziranje neceg na istoriji nema smisla. Dovoljno je pogledati istoriju nemca, britanaca i francuza i danasnjicu.

2. Види се да ниси видео Хрватску, а и са тим србопљувачким ставом који имаш био би веома добро дошао. Покушај да им објасниш да си по националности Србин који не дира туђе али неда и на своје па ћеш видети с ким имаш посла.

Zasto lazes? Kojim Srbopljuvackim stavom? Cemu klevetanje?

3. Тема су српско-хрватски односи, а не односи Француза и Енглеза, не скрећи с теме.

Tema nisu Srpskohrvatski odnosi, vec ustastvo u hrvatskoj danas. Vi ste krenuli o istoriji srpskohrvatskih odnosa i ne podnosite mi cinjencie - gde je to ustasko delovanje dans?

4. Твој друг није референтна мера ни за шта. Имамо испред себе резултате односа Хрвата према Србима, од формирања Јадовна у коме је убијено од маја 1941. год. до 14. августа 1941. год. 39 000 (хиљада) Срба, а након подпадања падине Велебита под Италијанску окупациону зону, логор је затворен. Имамо логоре на Пагу, на Метајни, сабиралиште у Госпићу, Сисак, Јасеновац, Грубишно поље, гаравице, Пребиловци, Шушњар, Прњавор, Дивосело, Цапраг, логор Даница...је л' још да набрајам?

У тим логорима је убијено, према званичним подацима Симон Византел центра (Њујорк) око 600 000 (хиљада) Срба, и око 300 000 (хиљада) на кућним праговима.

To sta su ustase u hrvtskoj radile pre 50 godina, je strasno, medjutim, kakve to veze ima sa Hrvatskom danas?

p.s. jos jednom svaka cast ljudima koji lajkuju postove gde se otvoreno kleveta.. mada nije ni cudo.. to su isti oni koji i sami klevetaju..

To sta su ustase u hrvtskoj radile pre 50 godina, je strasno, medjutim, kakve to veze ima sa Hrvatskom danas?

recimo srbalja ima manje danas u hr neg u doba NDH sta velis na to...

RYLAh jel morem koristiti NDH rijec il je ustavom zabranjeno, mislim el me puscas da pricam il da me ... vamo za svaku rijec vuku konda sam debil

Измењено од RYLAH
Ако не искористим своју цензорску свемоћ, онда може.

Opet rekoh, baziranje neceg na istoriji nema smisla. Dovoljno je pogledati istoriju nemca, britanaca i francuza i danasnjicu.

Zasto lazes? Kojim Srbopljuvackim stavom? Cemu klevetanje?

Tema nisu Srpskohrvatski odnosi, vec ustastvo u hrvatskoj danas. Vi ste krenuli o istoriji srpskohrvatskih odnosa i ne podnosite mi cinjencie - gde je to ustasko delovanje dans?

p.s. jos jednom svaka cast ljudima koji lajkuju postove gde se otvoreno kleveta.. mada nije ni cudo.. to su isti oni koji i sami klevetaju..

Ја ћу ипак овде завршити дискусију с тобом.

Бојим се да то и да хоћеш, не можеш.

Mogu mogu... :)

ХДЗ је странка која је избацила Србе из устава ХР 1990. год.

То је странка која је почела с наоружавањем Хрвата још крајем 80-их година и довођењем назад усташа из емиграције.

То је странка која је покушала на исти начин као 1941. год. да се обрачунава са Србима само се Срби овог пута не наместише као овце.

А на то баш и нису рачунали.

Ипак су, на крају, добили амин да протерају 300.000 људи из својих домова.

Ajde opet da ti ponovim. Pricamo o HDZ danas. ustastvu danas. A ne o ustastvu HDZa pre 25-30 godina.

ne znm ... p ne razlikujes dans i nekad...

Измењено од RYLAH
Престани са вређањем.

@@Млађони,

Смири се и престани да вређаш друге дискутанте. Конкретно, она је са тобом сасвим цивилизовано разговарала, нема места вређањима и распитивање за дијагнозу. 

Пост упућен кордуну обрисан. 

Ил се смири, ил идеш на лађење опет.

Isto koliko i nacisticka nemacka sa nemackom danas.....

И ништа оно протеривање Срба из Хрватске 90-их то се не рачуна?

То што је дефинитивно остварен план усташа ни то се не рачуна?

И то што је садашња Велика Хрватска мимо својих историјских граница  на рачун Срба ни то се не рачуна?

И то што никад није осуђена за геноцид ни то се не рачуна?

Немачка је пре свега денацификована, затим осуђена за злочине и геноцид, затим су генерације и генерације младих немаца преваспитаване под палицом савезника, и тек потом је савремена Немачка оно што јесте. Хрватска нација и држава то никад нису прошли. Комунисти су забетонирали српске јаме а о геноциду из другог светског рата се ни данас не сме говорити не само у Хрватској него ни у Србији.

Сви озбиљнији људи који су се тиме бавили последњих 50,60 година су или убијени или тучени до смрти или им је запрећено од којекаквих служби.

Музеј геноцида у БГ је уклоњен доласком жутих на власт после 2000-те. 

@@Млађони,

Смири се и престани да вређаш друге дискутанте. Конкретно, она је са тобом сасвим цивилизовано разговарала, нема места вређањима и распитивање за дијагнозу. 

Пост упућен кордуну обрисан. 

Ил се смири, ил идеш на лађење опет.

Pazi, mene ovde nazovu SRbomrscem ljudi koji mi se prvi put obracaju... ti meni pretis ladjenjem... :(

Sramota.....

i daju mi dijagnoze

Мој бивши газда Срба( тако му име ) иде на сафари сваке године у Африку најчешће је боравио у земљама захваћеним грађанским ратовима. Каже да му је екстра, све јефтино, сви љубазни. Истина пуца се ту и тамо, али он се не жали, он је ловац и стрелац( бави се стрељаштвом ). До сад му ништа није било, увек се вратио жив, е сад ко зна једног дана...

A ja sam cuo da ima i Jevreja koji idu redovno u Ausvic u posetu i niko ih ne dira, nista lose im se nije desilo ...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...