Jump to content
Тања1

Колико новца трошите на одећу?

Rate this topic

Recommended Posts

Да поновим, ако има тема или слична нека је неко споји. Отварам је на овом делу форума, јер сви смо на неки начин породични.

Да ли сте један/једна од оних који троше симболично хиљада динара на одећу месечно, јер вас у суштини не занима да обновите гардеробу с времена на време? Или сте напротив од оних који потроше више хиљада месечно на лепу одећу?

Да чујем! На теми тражимо „из једне крајности у другу“, тражимо  различите женске особе или  различите мушкарце са различитим потребама за одећом. Прво, не мора се потрошити много новца на одећу да би се обновили, друго, не значи да они што ретко купују одећу нису заинтересовани за њу. Лично потрошим различито на гардеробу, у зависности од тога шта ми треба и понекад шта ми се „свиди“. Прошлог месеца сам потрошила око 6000 круна на нову одећу, коју ћу носити и овог месеца, волим себи да угађам с времена на време, али не и да пореметим буџет, купим одећу која добро иде са одећом у ормару и саставим на нове начине. Срећом, имам прилично добру плату, али постоје друге ствари које су ми важније. 

Успут би могли  да препоручујемо неке модне центре у земљи за одрасле и дечју гардеробу,  постељину и слично, не морају бити бренд. Оно што бисмо још могли писати  је све око потреба за одевним предметима вас и ваше породице , нарочито ситуације када „немате шта да обучете“, колико вас мучи, да ли вашу децу изолира околина због одевања, да ли вас изолира околина, колеге на послу, или како се обући за интервју за посао? – имате сва знања и вештине, али се не можете облачити као успешни пословни који раде у тој фирми, јер морате издржавати велику породицу. Значи о препрекама због одевања, јер је оно што носимо постало начин преношња порука: сиромашан или богат, открива човека, па ако се борите са било каквим проблемима везани за одевање вас, ваше деце и ближњих чланова породице, како превазилазите те проблеме у контексту савременог доба и наравно православља.

Иначе нам војска и полиција иду у и видно похабане панталоне, кошуље, ципеле, чизме...

Радујем се да чујем од вас и да вам тема олакша евентуалну „оптерећеност“ одећом.

Pa sad, posto ne zaradjujem neku lovu tj. ne radim, sem ponekad najcesce leti zgrnem neke pare, a i student sam,  ako nesto zaradim u 90% slucajeva potrosim na odecu/obucu koju slabo da imam i uvek mislim da mi treba jos, sto mi se ne dopada. Ako nesto i uzmem, bude obicno skuplje. Period u kom uzimam je obicno u skladu sa godisnjim dobima, nekad se desi da 2 puta u godini sebi nesto uzmem - za leto i za zimu. 

Mada potrosnja para zavisi od godine, prosle je sve otislo na faks, ove ne, za sledecu ne znam i tako. 

I dalje mogu (ponosno?) da izjavim da me mama, tata i ostala familija oblače. Šta znam, uglavnom u second-hand-u i na budži se oblačim(o), izuzetak obuća, pošto ja u naletima dosta pešačim i onda mora da budu kvalitetne cipeliše... Moji su penzioneri, niti mnogo imamo, ali nit nam fali, ali tu je familija da uskoči kad treba :) Generalno nisam zainteresovan kad dođe u pitanje kupovanje odeće, bitno mi je da samo što pre završim sa tim. Izuzetak kad me vode da mi kupe nešto namenski, onda i gledam šta mi se sviđa. Sad, ako ćemo oko toga kako mene predstavlja i otkriva, po nekim "naučnim" merilima uglavnom sam u plavom, teget, tako da sam valjda konzervativan :D

Sve u svemu, mislim da bismo mogli bolje da se organizujemo na ekonomskom planu, nekad mi se čini da se malo prenatrpamo...

Guest

Веома мало. Углавном купим врхунску ствар у second hand shop, маркирану али јефтину. Такође, и обућу коју купујем обавезно је оргинал али често купим преко лимунда или купујем-продајем.

Увек сам за то да узмем половну добру, него неку нову кинеску.

Немам баш кинту да купујем и нову и маркирану. Понекад можда, једном годишње.

Ja sam ekstrem.

Kao tinejdžerka, nosila sam dekinu staru odeću - malo iz bunta, malo jer mi je bila draga uspomena na njega.

I posle sam dugo nosila uglavnom second-hand svari, što poklonjene, što kupljene u second-hand radnjama.

Godišnje nisam ni par hiljada dinara trošila na odeću - raspadnu mi se farmerke ili cipele posle decenije nošenja pa moram da kupim nove, inače ništa.

Ali sada se otvorio H&M. Konačno ima odeće koja nije skupa ni nafurana i ima dosta izbora u paleti crno/maslinasto zeleno/tamno crveno i mene ovako klošarsko-rokerski nastrojenu privlači. I sada skoro svakog meseca kupim nešto.  joooj

Студент, немам примања да бих могао да се баханалишем. Да имам своја примања, верујем да не бих имао меру. Овако као што @Deja Vu рече, углавном купујем у складу са годишњим добима, али некада и чешће. 

Кад купујем, трудим се да купим квалитетно колико је то могуће за новац који имам у датом тренутку.

Пошто је питање било колико новца, то се креће у распону 3-10 хиљада, зависно шта купујем и колико ми је заиста потребно тада.

Не патим од фирмиране одеће, али оно што купујем, волим да буде лепо и складно и да може да се комбинује, што се на крају сведе на тегет или неку нијансу плаве  :))

На обућу не жалим уопште, јер су ме моји научили да је квалитет најјефтинији, док за остале ствари не волим да идем у небо с ценам, јер нисам ни зарадио.

Е сада, да имам своја примања, мислим да не бих умео да одредим горњу границу. Некако ми се очи прво залепе за нешто за шта немам довољно новца   :0222_shocked:  joooj

Један Ла Костић џемпер је непромењен у својој седмој години, а нема шта није прошао. За то време је крепала гомила других јефтинијих џемпера, јер нисам хтео да дам толико пара Ла Костићу. Када се све сабере, испаде да бих далеко боље прошао са неколико крокодила.

I dalje mogu (ponosno?) da izjavim da me mama, tata i ostala familija oblače. Šta znam, uglavnom u second-hand-u i na budži se oblačim(o), izuzetak obuća, pošto ja u naletima dosta pešačim i onda mora da budu kvalitetne cipeliše... Moji su penzioneri, niti mnogo imamo, ali nit nam fali, ali tu je familija da uskoči kad treba :) Generalno nisam zainteresovan kad dođe u pitanje kupovanje odeće, bitno mi je da samo što pre završim sa tim. Izuzetak kad me vode da mi kupe nešto namenski, onda i gledam šta mi se sviđa. Sad, ako ćemo oko toga kako mene predstavlja i otkriva, po nekim "naučnim" merilima uglavnom sam u plavom, teget, tako da sam valjda konzervativan :D

Sve u svemu, mislim da bismo mogli bolje da se organizujemo na ekonomskom planu, nekad mi se čini da se malo prenatrpamo...

Isti slucaj.  :D

Да ли сте један/једна од оних који троше симболично хиљада динара на одећу месечно, јер вас у суштини не занима да обновите гардеробу с времена на време? Или сте напротив од оних који потроше више хиљада месечно на лепу одећу?

Simbolicno ili vise hiljada dinara mesecno? Lol.  :))

Пошто радим за симболичну плату, а уз то и отплаћујем кредит за стан, углавном чекам снижења у домаћим радњама. Не претерујем, али волим лепо да се обучем. Битан ми је квалите тј. сировински саставт одеће, коју купујем, јер не желим да дам неке луде паре за 300% полиакрил! :(

Generalno nisam zainteresovan kad dođe u pitanje kupovanje odeće, bitno mi je da samo što pre završim sa tim. 

Никако нисам овај тип....  :0222_shocked:  Прво што мислим да нико не би могао да погоди шта бих ја, пошто често ни сам не знам  :))) ,  

а друго, волим бре да одем да прошврљам, да снимим шта то лепо има, ваља знати за неки следећи пут какве све лепе стварчице чекају на рафовима  :))  А мора човек и да проба нешто па и нешто што није до тада да би могао да зна за убудуће да ли се окретати ка томе или од тога, зар не?  :)))