Jump to content

Попадија - узданица свештеника

Guest - . . .-

Препоручена порука

• Одговори 68
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

мени је фасцинантна реченица где ви оче кажете како "причате и занесете се..."....ех, да код мене у цркви неко жели да прича, тј. држи проповед, било би још 15 пута лепше. Па таман и да им не дођу супруге и деца на Литургију. Само да имамо проповеди, макар и сваке реће Литургије, већ смо сви у фазону "дај шта даш". ето... girl_jumping

Подели на овим сајтовима

Hahaha, nije jasno pitanje, moglo je značit i to: "Oče, koliko ste vi imali (djece) kad ste došli na parohiju."

Тако се један колега скоро доселио, истоварају ствари и уносе у парохијски дом, деца трче около и циче, а једна га парохијанин пита : Колико деце имаш оче ?

А он му одговори : Четворо, хоћеш ли да ти ухватим једно  girl_jumping

Подели на овим сајтовима

мени је фасцинантна реченица где ви оче кажете како "причате и занесете се..."....ех, да код мене у цркви неко жели да прича, тј. држи проповед, било би још 15 пута лепше. Па таман и да им не дођу супруге и деца на Литургију. Само да имамо проповеди, макар и сваке реће Литургије, већ смо сви у фазону "дај шта даш". ето... :bla:

Cek, cek, cek; ti ides u pravoslavnu crkvu i svestenici uopste nemaju propoved na Liturgiji???? bangin 0442_feel tuzansmajli8904 Gde je to ako smem da upitam?

Подели на овим сајтовима

• Гости

Ово о. Иван да се искупи што стално виси на форуму са нама, надам се да је упалило... t4431

0442_feel bangin tuzansmajli8904 :bla:

Оно јес по мало...  t4431
Подели на овим сајтовима

мени је фасцинантна реченица где ви оче кажете како "причате и занесете се..."....ех, да код мене у цркви неко жели да прича, тј. држи проповед, било би још 15 пута лепше. Па таман и да им не дођу супруге и деца на Литургију. Само да имамо проповеди, макар и сваке реће Литургије, већ смо сви у фазону "дај шта даш". ето... facenew22222222

Cek, cek, cek; ti ides u pravoslavnu crkvu i svestenici uopste nemaju propoved na Liturgiji???? facenew22222222 facenew22222222 facenew22222222 Gde je to ako smem da upitam?

Централна Србија. Није НИКАД, али САМО понекад. Рецимо, за јаааако велике празнике, и понекад недељом

Подели на овим сајтовима

мени је фасцинантна реченица где ви оче кажете како "причате и занесете се..."....ех, да код мене у цркви неко жели да прича, тј. држи проповед, било би још 15 пута лепше. Па таман и да им не дођу супруге и деца на Литургију. Само да имамо проповеди, макар и сваке реће Литургије, већ смо сви у фазону "дај шта даш". ето... ;)

Cek, cek, cek; ti ides u pravoslavnu crkvu i svestenici uopste nemaju propoved na Liturgiji???? ;) 4chsmu1 .please. Gde je to ako smem da upitam?

Централна Србија. Није НИКАД, али САМО понекад. Рецимо, за јаааако велике празнике, и понекад недељом

To je apsolutno strasno. Ja ne mogu da verujem da episkopi dozvoljavaju svestenicima da sluze Liturgije bez da se obrate vernicima.

Подели на овим сајтовима

Било би одлично када би склопи две реченице о Јеванђељу које је прочитао! Проповед се углавном своди на препричавање тог Јеванђеља као да народ није присуствовао читању. Част изузецима.

Подели на овим сајтовима

Da se manemo mi propovedivi vratimo na temu.

Ne da treba da bude uzdanica, već mora biti o jako strpljiva i smirena. Što je i čini uzdanicom sveštenikovom, jel'? Težak je sveštenički poziv i ako bi još tu bila i neka oštrokondja, kuku i lele!

Nadam se da se na BF ne upisuju žene samo da bi upoznale nekog studenta i uskoro,udajom, dobile funkciju-popadija.

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...
  • Гости

Hm, šta ja tu mogu reći osim da sam zaista velikim zagovornikom toga da se i katoličkim bogoslovima koji ne žele biti redovnici, dakle budućem nemonaškom episkopalnom kleru vrati pravo na sakrament ženidbe koji medjutim mora biti prema starim kršćanskim pravilima udijeljen prije svećenićkog sakramenta ili prezbiterijata.

:drugarstvo:.gif' class='bbc_emoticon' alt='1000000001010' />

КОлике су шансе да се то деси? Сигуран сам да би тада много више људи се одлучивало на свештенички чин а и многе невоље РКЦ би биле мање. Наравно, моје мишљење.
Подели на овим сајтовима

Da se manemo mi propovedivi vratimo na temu.

Ne da treba da bude uzdanica, već mora biti o jako strpljiva i smirena. Što je i čini uzdanicom sveštenikovom, jel'? Težak je sveštenički poziv i ako bi još tu bila i neka oštrokondja, kuku i lele!

Nadam se da se na BF ne upisuju žene samo da bi upoznale nekog studenta i uskoro,udajom, dobile funkciju-popadija.

А ја се надам да уписују факултете да би се удале и постале презвитере,у позитивном смислу bangin

Пошто видим у Грчкој каква је ситуација.Свештеника нема јер неће младе жене да се удају да буду попадије,неће на село а ни свештеници.Много има младих богослова а сви би пре да буду вероучитељи.

Јако стрпљива и смирена...упознала сам такве,мало их је али их има 0120_angryy

Ја лично не припадам врсти јако стрпљивих и смирених,могу чак да кажем за себе да сам и неприступачна,поготово кад имам сусрете"треће врсте".

По мом мишљењу,попадија мора да буде јака,да подржи мужа у сваком моменту,да га смири кад треба,да га брани ако треба и животом.Да буде вредна и радна,цео свој живот да посвети Богу и Цркви.

Такође сматрам да не треба осуђивати ни све оне попадије које нису онакве какве ми замишљамо да буду.

Прво,има много сеоских младих девојака од 16 година које су се удавале за богослове,мислим на она тешка времена.Њих није имао ко да научи ништа а да не говорим о томе,да,ја верујем,у историји СПЦ нико од Епископа није организовао састанке за попадије,бар месечно једанпут,који би били изузетно корисни и едукативни.Нико о нама не води рачуна нити кога интересујемо.

Када смо нашим пријатељима у Грчкој причали,да код нас,свештеник ако умре,попадија иде на улицу ако немају ништа своје,има три месеца рок да се исели и ЗБОГОМ ,људи нису могли да верују а то је истина и несретна чињеница.

Тако да,лепо је и дивно да нам све попадије буду добре,пуне врлина и благочестивости,узори смирења и љубави,да,лепо је,али за почетак-дајте неко и да погледа на нас,да нас упути,организује,научи.

Ја сам се лично носила мишљу да напишем један план и програм и молбу,и да пошаљем или некако прогурам преко познаника на редовном заседању Сабора,чисто да се начне та тема,можда би се у неком моменту отворило да се размишља и о томе.Руси то имају одавно.Редовне састанке презвитера,предлози и савети у вези мисионарења,иконопис,вез....ех! 0120_angryy

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...