Jump to content

Najzad prava politicka partija u EU. Siriza

Оцени ову тему

Crveni Baron

Препоручена порука

Одрицање од одговорности: нисам гледао овај видео (хе, хе, гледао видео), рече ми Млађони да окачим. За конкретна питања обратите се њему кад му истекне самобан ил' на ПП ко не мож' да чека.

Ако је испод неки 18+ ил' тако нешто, нисам крив. :)

Подели на овим сајтовима

Управо што сам рекла тј. показала сликом. Видиш, Тања1, народ је овде у Грчкој више година живео као у хунти под владом улизица. Ако се сећаш нпр. на који је начин укинута државна ТВ. Затим, ђаци су се по школама онесвешћивали, јер нису данима имали шта да једу због "паметних" немачких, најпре, мера. Такође, после много година чак ни Црква у многим парохијама није имала новца да купи и подели храну најсиромашнијима за Божић барем. Народ је на мирним демонстрацијама више пута трован сузавцем и уопште трпело се насиље од полиције. Та им је сад дужност (или како неки мисле и овде на форуму - право) одузета. Што се тиче решетки испред Скупштине, то  је најновији идиотлук улизивачке владе, тј. њима је то било потребно јер су радили против свог народа, то није раније било. Пре, сећам се, туристи су прилазили војницима у традиционалној ношњи да се сликају поред њих и ако би им се приближили превише они су лупали пушком о тло, цео трг је био слободан за пешаке.

tsolias-1.jpg

Сећам се. Ти очигледно причаш о прошлим временима. У прошлим временима нисам поставила питање. Против свог народа могу радити и  с решеткама и без решетки. Какве промене очекујеш у наредном периоду?

Подели на овим сајтовима

• 2 weeks later...

Очекујем да ће прост народ боље живети. Што рече једна жена кад су питали ТВ-репортери пролазнике: "Ако не буде боље сад са овима, опет ће да их рушимо." Знаш, многи пишу по нету, Сириза ово, Сириза оно, па још посебно на форумима као што је овај, Црквеним. Само што Сириза не може да донесе те различите законе којима се противи Црквена свест и савест, јер они немају самосталну власт, фале им мали број народних посланика за самосталност. А Независни Грци, са којима заједно су на власти сада, имају друкчији став од Сиризе по тим питањима. Тако да неће ни покушавати, у ствари, да доносе законе такве осетљиве природе, јер немају већину да их изгласају, и овако и онако. То је мешана влада, Влада Спаса како се то, мислим, каже, а то јој и јесте задатак на који их је народ изабрао и поставио. И по први пут, на министарска места су постављени прави људи, такви који и сами имају знања по питањима за која треба да одлучују, нису случајно постављени. Чак и Министар Здравља, који је слеп, најбољи је човек за то место, јер само неко ко има лично искуство у осетљивом питању здравља може да поступа у својим задужењима само на корист оних којима је здравље слабо. Јер, чак су претходни били увели обавезно плаћање за сваког који би требао да посети Дом Здравља или болницу, имао немао, био осигуран или не (а много је неосигураних сада). А и други Министри су правилно изабрани.

Мало си се занела, неком другом тако причај. :)

Petak 20.02.2015. | 14:21

Nemci spremni da puste Grčku da ide Izvor: B92

Ministar finansija Malte Edvard Šikluna izjavio je da su zemlje evrozone predvođene Nemačkom spremne na izlazak Grčke iz evrozone, piše Blumberg.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=02&dd=20&nav_id=960215

Великим нерадницима следи банкрот! Тако да ето што се мене тиче изађите из ЕУ, засучите рукаве, што мање филозофирања...

Подели на овим сајтовима

Великим нерадницима следи банкрот! Тако да ето што се мене тиче изађите из ЕУ, засучите рукаве, што мање филозофирања...

Slaba vajda, siriza je obecala da ce da deli narodu sakom i kapom... (samo ne znam od kojih para.. a ne znaju ni oni) pa sad da bi delili ono sto nemaju - moraju da pozajme.

A ljudi ko ljudi.. pale se.. niko normalan ne moze da misli da je Siriza dobra za grcku.. makar niko ko se razume u ekonomiju..

Koga zanima populizam i prazne price - taj moze da misli da je Siriza zapravo dobra za grcku.

Подели на овим сајтовима

Slaba vajda, siriza je obecala da ce da deli narodu sakom i kapom... (samo ne znam od kojih para.. a ne znaju ni oni) pa sad da bi delili ono sto nemaju - moraju da pozajme.

A ljudi ko ljudi.. pale se.. niko normalan ne moze da misli da je Siriza dobra za grcku.. makar niko ko se razume u ekonomiju..

Koga zanima populizam i prazne price - taj moze da misli da je Siriza zapravo dobra za grcku.

Пре више година, једна женска особа ме дуже време прогањала кукњавом да нема пара, где год би ме срела тражила је да јој позајмим 100-200 до 2000 круна. Једне године смо радили нешто око куће, па смо се прилично истрошили, она нашла број мог телефона преко других људи и пита да ли може да дође. Тачно сам знала да је због новца позвала. Долази, и ја кажем да јој не могу помоћи, с обзиром да смо из буџета издвојили и за краћи годишњи одмор. Кад је чула да јој се не може помоћи, реаговала је питањем, колико смо платили врло фин ћилим за нови под. Било ми је непријатно што се то тиче неког што само познајем са улице у пролазу. Чувши цену зацрвенела се и повикала прилично агресивно „тако значи, купујеш скупе ћилиме, а ја немам за хлеб“. Мало је хвалило да је отерам из куће, „мрш“ и слично, плакала је тако лукаво. Страшно, помогла сам јој хиљаду пута, не обавезујући је да врати. Ја сам крива што сам хранила паразита. Имам сличних примера прилично, могла бих роман да напишем о њима. Један старији човек, такође из бивше Југославије, последњег четвртка у месецу, увек је чекао је испред банке моје ближње да се појаве, да позајми новац. Било је то осамдесетих година, биле су уведене пластичне картице у електронском облику, али су моји до раних 90’ задржали папирно издање. Четвртком су банке биле отворене до 18-19 часова, људи су могли постићи да провере да ли им је легла месечна плата и покупују потребне ствари. Они дођу и чекају туђу плату. Замисли! :0222_shocked: Реч је о нерадницима, лењи људи што би да живе на туђ рачун. Таквих је раније било много, људи су се опаметили. Бог тачно зна коме треба помоћи. Ако помажеш нерадника, лење и манипулторе, и теби нема помоћи.

Извини, ако направиш дуг, мораш да вратиш. Дугује се из нерада, неспособности и незнања, лењости, крађа...Људи мисле да новац пада са неба. Новац не пада са неба. На мој рачун нема путовања на Тајланд, Грчку... :)

Подели на овим сајтовима

Било ми је непријатно што се то тиче неког што само познајем са улице у пролазу. Чувши цену зацрвенела се и повикала прилично агресивно „тако значи, купујеш скупе ћилиме, а ја немам за хлеб“.

Pa to ti je ona socijalisticka logika. Dajmo poslove, nahranimo gladne.,.. sta ce "burzujima" uzmimo njima dajmo onima koji nemaju za hleb.

E sad ja kad kazem da mnogi cesto nemaju za hleb jer su paraziti i neradnici (posebno u uredjenim i jakim drzavama kao sto je danska, USA, Norvske, Britanija)  - onda meni pricaju kako sam ja nehuman i ko zna sta...

Подели на овим сајтовима

Pa to ti je ona socijalisticka logika. Dajmo poslove, nahranimo gladne.,.. sta ce "burzujima" uzmimo njima dajmo onima koji nemaju za hleb.

E sad ja kad kazem da mnogi cesto nemaju za hleb jer su paraziti i neradnici (posebno u uredjenim i jakim drzavama kao sto je danska, USA, Norvske, Britanija)  - onda meni pricaju kako sam ja nehuman i ko zna sta...

Заради па путују игумане...у ЕУ или из ЕУ. :)

(не кажем теби).

Подели на овим сајтовима

Заради па путују игумане...у ЕУ или из ЕУ. :)

(не кажем теби).

znam znam.... nego od kad si ti zli kapitalsita?

Kako to kupujes cilime, burzuju, a ljudi nemaju leba da jedu? Kako si tako nehumana...

Подели на овим сајтовима

znam znam.... nego od kad si ti zli kapitalsita?

Kako to kupujes cilime, burzuju, a ljudi nemaju leba da jedu? Kako si tako nehumana...

Само желим да правда буде задовољена до најситнијих детаља и наравно да нестане "социјализам", то сам овди на форуму написала одавно, изгледа ти је промакло. :)

Вечити борац за правду и против социјализма. Али добро, свако од нас дневно осети неправду.Тако је како је...

Подели на овим сајтовима

Само желим да правда буде задовољена до најситнијих детаља и наравно да нестане "социјализам", то сам овди на форуму написала одавно, изгледа ти је промакло. :)

Вечити борац за правду и против социјализма. Али добро, свако од нас дневно осети неправду.Тако је како је...

Pa sad.. neki misle da je pravda da se neradniku daje socijalna pomoc. Eto, nema za leba.. a njegovo je pravo da ima hranu!

Подели на овим сајтовима

Pa sad.. neki misle da je pravda da se neradniku daje socijalna pomoc. Eto, nema za leba.. a njegovo je pravo da ima hranu!

Његово/њено право је да ради и заради.  Како одабрати прави посао -  и добити углед и новац? Кад је реч о одабиру – образовања и послова многи гледају послове са пуно престижа и новца. То је слика балканских земаља па и Грчке и жеља сваког појединца. Није нормално колико људи мисле на "неко и нешто сам". Ниси. Нико си и ништа, обичан смртник! Али, то није мудро, рекло би се више је манипулативно и коруптивно. Важније је да се осећамо радосни што ћемо радити. Дефинитивно мислим да је радост најважнија када је у питању избор рада. Ако је човек срећан са оним што ради, вероватно ће добити новац и углед који се жели. Што јужније то се више мисли да се у струци лекара не може бити кувар, ако не најбољи – барем један од најбољих. Бити добар у нечему је добра полазна основа за избор рада. Могућности су готово бескрајне, али многи би до врха аутоматски, све вадећи се на кризу. Ја сам доктор медицинских наука. Јеси, па шта?! Има посла у твојој струци? Нема. Умеш ли кувати? Умем. Изволи кувати. Смеју ми се. Мизерно им је да копају, чисте, али им није мизерно да од таквих чекају 50 евра и да их обучу. Хоћу да кажем да је „радни менталитет“ јужњака катастрофалан. Зато нисам за улицу-револуције, јер тако се само вртимо у круг, него да се та врста доведе на колена, да пузи и ради било који посао да себи за живот заради, ако нема посла у струци. Ако не жели, па нека нема за леба, грчке и српске паразите ми није тешко гледати да пропадају и умиру. :)

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...