Jump to content
Deja Vu

Да ли верујете у човека?

Да ли верујете у човека?  

27 members have voted

1. 1. Да ли верујете у човека?

Recommended Posts

Сам нам Господ говори: "Ако си се разочарао у свога пријатеља, у некога коме си открио своје срце - то је по Мом допуштењу. Ја сам допустио да се разочараш да бих показао да је Господ твој најбољи пријатељ."

Свети Серафим Саровски лепо каже: "Без нужде не треба другоме откривати срце своје. Мећу хиљаду могуће је наћи само једнога који би сачувао твоју тајну. Када је ми сами не чувамо у себи, како се можемо надати да ће је сачувати други."

Мој одговор је  НЕ.

Da li verujem ljudima? Retko kome, baš retko kome.

Da li verujem u čovečanstvo? Ne.

Или пак верујете да је човек неспособно, глупо и зло биће које ће довести до апокалипсе и уништења света и живота на Земљи својим неодговорним понашањем почев од споменуте промене климе до нуклеарног рата? Верујете ли да је човек оно што је лик на мом аватару описао као ''грешку еволуције''? 

E sada ne mislim da je zlo, samo glupo. Izgubilo je onu životinjsku želju za opstankom. Samouništava se konstantno. Naravno pojavi se po koji pametan čovek pa uradi nešto za celo čovečanstvo, ali u suštini, pa da moglo bi se reći da smo greška evolucije, zapravo nikada nisam ni razmišljao o ovim rečima istog lika do sada. I nekako mi sve ima smisla.

Još jedna stvar oni koji doprinose napredku čopora uvek su alfe u životinjskom svetu, kod nas su isti takvi na marginama društva, dok su na čelu zapravo oni koji isto to društvo uništavaju, polako ali sigurno.

Не слажем се са овим. Човјек се једино кроз Бога и може посматрати. Јер шта је човјек!? То је творевина (Божија) и створен је за Христа и у Христу: "Њиме је саздано све што је на небесима и на земљи. Све је Њиме и за Њега саздано" (Кол. 1,16). Човјек је икона и подобије Божије.  

Не слажем се ни ја, зато што човека и гледам кроз Бога и другачије не бих могла .Без Бога, мишљења сам, нема ни човека. Одговорила сам са друге тачке гледишта, јер сам тако разумела постављача теме.

Питам само за веру у човека, не у Богочовеку и Бога, у оно би се могло рећи хуманизам и просветитељство сматрају - да човек може сам себе да уздигне и освоји универзум - ако ћемо по Кардашевој скали, мада у далекој будућности ако је буде неће постојати човек него његов еволуирани потомак, али мислим на исто, назовимо га човеком и човечанством па макар имао крила и 10 ногу. 

Verujem u cuda  tj.verujem da je Bogu sve moguce.

Verujem u coveka samo zato sto mu Bog veruje. Verujem da je moguce da budemo ljudi .

Nisam lakoverna,ali verujem .

Бог из љубави према човеку даровао му слободу , а човек је често склон да ту слободу злоупотреби. Да би Бог веровао , Он неби имао моћи да види све , већ би се ослонио на поверење , а Бог види све и зна све , према томе ту није реч о поверењу Арсенија.

Ако може кратка цртица,шта је то што човека наведе да постане нечовек? Која је то иницијална каписла,које је то зло и откуд у  

Verovatno nečastivi ima udela u tome.

Да ли верујем да је човечанство способо да напредује? Верујем. Да ли верујем да ће заиста и напредовати? Не знам, може а не мора.

У историји је било много помака на боље, чак мислим да је, све у свему, човечанство напредовало, највише на идејном ниову, а прилично и у пракси, верујем да данас живимо у најбољем од свих досадашњих времена, али све то ништа не значи све док постоји могућност да се све уништи једном катастрофом...

Pogledaj malo ove koje sam postavio, pa mi reci da li veruješ u njih. Koliko si dobio od onih obećanih 1000 evra od besplatnih akcija?

Ne verujem nikom od njih sem Vucicevicu. 

Mada nisam mislio na pojedince, nego na coveka generalno. Kad pogledas, covek se digao od majmunolikog bica do ovoga sto je sada. Samo sto je sada veca opasnost da isti taj covek ubije samog sebe i u tome povuce druge vrste i oblike zivota u smrt. 

Верујем по некој личној природи или оптимизму, иако сам често мизантроп али верујем у човека, иако сам се често наљутио и дуго ме је држало и иако многе још увек избегавам,.....верујем, увек ми фали и добро ми дође та људска топлина :mazenje: