Jump to content

Hapšenje zbog Bus Plus karte?

Оцени ову тему

Manolis

Препоручена порука

Rešenje je da se raskine ugovor sa Apexom, da se isteraju lopovi iz GSP-a, a itekako ih ima i da se celo preduzeće dovede u red, pa da funkcioniše samo od prodaje karata, bez parazita koji bi krali.

Види, потпуно разумем људе који немају основна средства за живот, да су им 89 динара потребни да купе хлеб, млеко. Али мене су моји научили да све што не платиш је лоповлук.

Па добро, ако је то решење, на улице сви. Овако само налазите хиљаду разлога зашто не треба да платите за превоз. Они су лопови, зато не плаћамо карте. И тако у круг, јавашлук! Не може се рећи да је то нормално. Свака прича, попут кованице, има две стране. Можда грешим, али читам овде превише једностране коментаре. Када вас се контролори дохвате то су само 89 динара, а с друге стране су велики (битан) новац. То не штима. Лаку ноћ.

Подели на овим сајтовима

Mislim da je sad idealan trenutak da uleti neki privatni kombi prevoznik sa normalnim cenama i da počne polako da preuzima GSP-ove linije.

Још од 2007. године, поједина предузећа одржавају неколико линија превоза по Београду, који се обавља мини-бусевима, или комбијима како кажеш. Чини ми се да су били удружени у еснаф "СитибусБГД", али сада колико видим, тај превоз обављају превозници "Банбус" и "Транспродукт"

Сви аутобуси изгледају отприлике овако

bgd-minibus.jpg

док је линија за сурчински аеродром специфична по овом минијатурном аутобусу...

Minibus-670x447.jpg

Ред вожње и списак линија са описом истих и мапама линије имате на доњем линку...

http://www.busevi.com/red-voznje/categoryevents/8-minibus-linije-gradski-prevoz-beograd

Мислим да је цена појединачне вожње 150 динара, сем за аеродром где је 300 динара... Па ако је много да дате ГСП-у 89 динара за појединачну временску, односно 1120/3200 за месечну, имате свакако избор...

Подели на овим сајтовима

Drugu bi vi priču pričali da nemate. Zato što imate ne znate kako je nemati. Sa nekom bednom socijalom od 4000 dinara preživeti mesec dana pa da vas vidim junaci. Neki ljudi se uopšte ne trude da zamisle sebe u takvoj situaciji, već lepe etikete ovima što nemaju: lopovi, prevaranti, psihički bolesnici etc... 

Подели на овим сајтовима

Drugu bi vi priču pričali da nemate. Zato što imate ne znate kako je nemati. Sa nekom bednom socijalom od 4000 dinara preživeti mesec dana pa da vas vidim junaci. Neki ljudi se uopšte ne trude da zamisle sebe u takvoj situaciji, već lepe etikete ovima što nemaju: lopovi, prevaranti, psihički bolesnici etc... 

Ево ја немам. Није ми проблем то отворено да кажем и замолио бих те да ме не стављаш у тај кош, јер никога нисам назвао нити лоповом, нити преварантом, нити психичким болесником... Не морам да ти причам какав је живот једног подстанара и војног пензионера... Како је када се живи у гарсоњери безмало јер за веће нема.. Када син од 15 година спава поред родитеља... када ти газдарица сваког месеца "бди" над главом, а ти у време плаћања кирије изгубиш и оно мало достојанства које си можда и имао у претходних 40 и кусур година... И да не набрајам, свако има неких проблема, неко већих, неко мањих, али пошто свакако немам и знам како је немати,осећам се прозваним и очекујем исприку!

Подели на овим сајтовима

осећам се прозваним и очекујем исприку!

Da nemam (a nemam) ja bih ćutao a ne na sva zvona vikao kao oni aparati u busu: platite (odkucajte) vašu kartu! Eto mora se, tako nas naši stari vaspitali. Ne, ne mogu da platim kartu jer: NEMAM POSAO, NEMAM SOCIJALU (zato što sam vlasnik kuće), NEMAM NIŠTA OD OVE DRŽAVE i kako mogu da platim kartu kad nemam ništa? Šta sam ja sad psihički bolesnik? Lopov? Ma ajde! 

Подели на овим сајтовима

Da nemam (a nemam) ja bih ćutao a ne na sva zvona vikao kao oni aparati u busu: platite (odkucajte) vašu kartu! Eto mora se, tako nas naši stari vaspitali. Ne, ne mogu da platim kartu jer: NEMAM POSAO, NEMAM SOCIJALU (zato što sam vlasnik kuće), NEMAM NIŠTA OD OVE DRŽAVE i kako mogu da platim kartu kad nemam ništa? Šta sam ja sad psihički bolesnik? Lopov? Ma ajde! 

Ја те још једном молим да спустиш тон, да добро прочиташ шта си написао до сада и шта сам ја написао на теми од почетка. Сад да ли ћеш се извинути то је већ ствар твог васпитања и културе, али свакако ти неће бити дозвољено да прозиваш овде некога за ствари и речи које тај неко никада није изговорио...

О лицемерју "немања посла, немања социјале, ичега од ове државе" и прочаја, а као разлога за неплаћање карте, а при томе имања средстава за плаћање интернета нпр., неком другом приликом.

Подели на овим сајтовима

Ја те још једном молим да спустиш тон, да добро прочиташ шта си написао до сада и шта сам ја написао на теми од почетка. Сад да ли ћеш се извинути то је већ ствар твог васпитања и културе, али свакако ти неће бити дозвољено да прозиваш овде некога за ствари и речи које тај неко никада није изговорио...

О лицемерју "немања посла, немања социјале, ичега од ове државе" и прочаја, а као разлога за неплаћање карте, а при томе имања средстава за плаћање интернета нпр., неком другом приликом.

I šta sad? Ja ti odgovorim nešto i ti ćeš to iskoristi za banovanje, jel' da? Ne želim da ulazim u dalju diskusiju s tobom jer ipak si ti ovde domaćin, neću domaćina da vređam.

Подели на овим сајтовима

A ti i dalje ne vidis nista problematicno u tome sto GSP placaju i oni koji ga nikad ne koriste, a od sada i oni koji ne mogu sebi da priuste voznju, kroz porez?

Kada neko na silu uzme od nekoga, pa taj pokusa da se bori za svoje, onda on ispadne lopov?

Разумела сам шта хоћеш да кажеш: Није баш „добровољно“... У основи можеш дефинитивно добровољно бирати, али захтева активан избор. 

Моја листа плаћања пореза је много дугачка, ево оно које ми је пало на памеет...

Краљевска породица, Путеви/мостови, Одбрана, Полиција, Затворска служба, Бесплатне болнице, Бесплатна здравствена помоћ, Помоћ у кући другима, Школе/Образовање, Подршка ЕУ, „Сиромашнима“, Општине/региони, Предпензијско, Пензије, Здравство, Заштита природе, Интеграција/избеглице, Библиотеке, Црквенипорез (само ако сте члан Народне цркве, не плаћам, али дајем прилоге својој СПЦ и према могућностима), Осветљење путева у зимском мраку, Институције, плате у јавном сектору...Онда долази све остало ... велике аутомобиле министара плус возача, Конференције о клими и ако нема неке паметне ствари. Листа је много дугачка, значи, плаћам многе ствари које не користим.

Ако те нисам добро разумела, молим те да објасниш проблематику тога  што GSP плаћају они који га никад не користе, као и проблематику оних који себи не могу да приуште вожњу, кроз порез.

Притом би те замолила да направиш разлику између оних који су у радном односу и оних што имају социјална примања из буџета државе, све то у контексту плаћања пореза.

Ако овим са социјалним примањима паре падају с неба...а ја никад у животу нисам примила ни једну социјалну круну, ко је ту будала а ко лопов?

Подели на овим сајтовима

Prvo internet mesecno kosta ili moze da kosta od 1000 dinara...mesecna markica za nezaposlene i zaposlene je veca ili mnogo veca od tog iznosa.

Drugo internet nije nikakav luksuz,21 vek je,2015 godina,posmatrati kroz tu prizmu internet kao luksuz.I internet ti omogucava mnoge stvari za tih 1000 dinara u kom smislu,hoces knjigu da procitas? ne moras ako nemas u laguni dati 900 din za jednu knjigu nego procitas na netu, hoces film da odgledas? ne moras u bioskopu da dajes 500 dinara za kartu nego ces gledati na netu i eto samo na jednoj knjizi i jednom filmu internet se isplati.  A da ne pricam potraznja za posao,ucenje i stosta jos sto internet pruza.

Ja se ne vozim GSPom ali ja i bez toga placam gsp. I umesto to vlast da razume oni jos dizu cene karata,da je danas ekonomski prihvatljivije voziti se u Becu sa metroom sa klimom ili grejanjem,wi fi,televizorima,filmovima...nego voziti se u raspaloj 26tici za iste pare kojoj ne moze da se zatvore vrata.

Подели на овим сајтовима

Jos jedan incident. Ovo ce se pretvoriti u rat naroda i komunalne policije

Beograd -- Dvojica komunalnih policajaca A.O. i D.Č. povređeni su u tuči koja je izbila zbog toga što ih je jedan građanin snimao prilikom kontrole karata na Banovom brdu.

Idemo dalje

Četiri komunalna policajca i taksista povređeni su u tuči do koje je došlo na beogradskom aerodromu Nikola Tesla.
Подели на овим сајтовима

• 1 month later...
Komunalci uhapsili čoveka na Karaburmi

Evo vam uživio: Upravo su na Karaburmi 2 neiživljena komunalca pretukla čoveka,obalila ga u blato i valjala ga tu,držali su ga u blatu, stavili lisice kao da je najgori kriminalac a ne mučenik koji je ko zna gde posao da radi za bednu platu, objavite ovo ,neka se širi dalje Koji bre 21.vek i o kakvoj Evropi pričaju ovi moroni na politickoj sceni kada su dali onim kretenima ovlašćenja da se ponašaju kao u srednjem veku. Treba da se stidite,vi političari i vi komunalci,baš bih želela da vas vidim sa pravim kriminalcima a ne sa jadnim narodom koji nema za 'leba, nadam se da će to uraditi nekom vama bliskom pa da vidite kakv je osećaj. Marija

http://uzivoizprevoza.com/price-iz-prevoza/komunalci-uhapsili-coveka-na-karaburmi

11031643_557603237675460_443359342988179

https://www.facebook.com/beogradskitramvaji?fref=nf

Подели на овим сајтовима

Komunalci uhapsili čoveka na Karaburmi

Evo vam uživio: Upravo su na Karaburmi 2 neiživljena komunalca pretukla čoveka,obalila ga u blato i valjala ga tu,držali su ga u blatu, stavili lisice kao da je najgori kriminalac a ne mučenik koji je ko zna gde posao da radi za bednu platu, objavite ovo ,neka se širi dalje Koji bre 21.vek i o kakvoj Evropi pričaju ovi moroni na politickoj sceni kada su dali onim kretenima ovlašćenja da se ponašaju kao u srednjem veku. Treba da se stidite,vi političari i vi komunalci,baš bih želela da vas vidim sa pravim kriminalcima a ne sa jadnim narodom koji nema za 'leba, nadam se da će to uraditi nekom vama bliskom pa da vidite kakv je osećaj. Marija

http://uzivoizprevoza.com/price-iz-prevoza/komunalci-uhapsili-coveka-na-karaburmi

https://www.facebook.com/beogradskitramvaji?fref=nf

А шта ако је криминалац и лопов који је ко зна где пошао да краде? Емпатија за мученичку бедну плату је очигледно важна, али важне су и прецизне информације. Ако се траже људи са емпатијом и разумевањем за непотпуне информације, нисам од таквих. :)

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...