Jump to content

Исламски терористи данас у Паризу убили 11 новинара(ВИДЕО)!

Оцени ову тему

Препоручена порука

Одавно пропаде пројекат мултикултуралне и мултиконфесионалне Европе.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 1.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Како год, људи који су починили овај злочин, не припадају ниједној религији. То су убице, и ништа их не може оправдати.

Meni nije jasno kako nije jasno sledece:     Osuditi zlocin ne znaci proglasiti zrtvu za svetitelja - samo za zrtvu, a ne vinovnika.   Osuditi zlocin pojedinaca isto ne znaci staviti citavoj jedn

Постоване слике

Bice nama svima AMIN kad izIdjemo u novine kao neke nove zrtve fanatika jer smo obukli pogresnu jaknu.

Evo ja automatski kazem svi u u pravu i svi su pobedili u argumentaciji. Dakle sto se mene tice nek su svi neistomisljenici u pravu istovremeno samo dajte da se slozimo jednom oko jedne f***ing  stvari da je ovo zlo i

da mu se treba suprotstaviti svim sredstima i to na nivou svih Evropljana.

pa ja se slazem sa tobom... mislim da uopste nije u redu od nasih sagovornika sto sad resili da pricaju neke price o "cackanju mecke" "psihickom nasilju" "provokacijI" i da isteruju pravdu nad medijskim bezobrazlukom...... kad imaju mnogo veci problem... fanatike koji ubijaju.. a ne zbog medijskog bezobrazluak vec zbog fanatizma..

ali njima je nekako bitnije da kritikuju glasnije medijski bezobrazluk nego religijski fanatizam.... ne znam zasto zaista..

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ne postoji krivica za ucinjeno zlo. U ovom slucaju delo (karikatura) i krivica (ubistvo) veze nemaju.

Karikatura (delo) je samo opravdanje ubici.

Isto kao sto kada serijski ubica ubija plavuse delo (plava kosa) i ubistvo plavuse veze nema....

Problem je dakle u ubici a ne u karikaturisti.

Covek kome smeta karikatura je jasno psihicki nestabilan i jasno mu smeta sta god se kaze na racun njegove religije sto tmu se ne svidja.

Problem je u tome sto ti ne kapiras da ovo nije "samo karikatura".

Da je samo karikatura, mogao je biti ubijen bilo koji karikaturista, bilo koja plavusa, bilo koji pilot... Ne, oni su pretili ovom karikaturisti godinama, zato sto on nije crtao obicne karikature, i to su svi znali.

Ako ovo ne kapiras brate, onda vise ni ja ne znam stvarno...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Одавно пропаде пројекат мултикултуралне и мултиконфесионалне Европе.

E blago tebi, rusi se multikultularna evorpa, nacionalizam ce pobediti, idi slavi!

Ovo je odlicna vest za tebe!

Propada evropa..... jel ti toplo oko srca?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Знате, неки људи не схватају шта је дискусија...као што сам ја покушала од почетка теме да аргументујем свој став. Неки то схватају сувише лично.  Није довољан ни став патријарха ни текстови. Тада се повлачим из дискусије, Хвала на подршци.

Не схватају. Не да схватају лично, већ би доста преносили на лични план. Још увек не знам зашто је то тако. Овде се кољу ко хијене и једно у другом виде кугу, али се ти немој повлачити, ако имаш јаке живце као ја. Него ти њима покажи зубе.  :)

Извинте ме на офф.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Nikakva civiliacija ne moze da ustanovi carstvo u kome je Hristos Car. Ali je duznost hriscanina da se bori protiv zla do poslednjeg momenta. Ne mozemo iskoreniti zlo ali ga mozemo smanjivati, odstranjivati, ublazavati i na druge nacine "neutralisati". Bas zato dosledno drzanje tog principa dovodi do nuznosti za civilizacijom tipa I itd.

A to da cemo izumreti kao vrsta za 100 godina +/- ako ne resimo neke krupne stvari kao sto je globalna drzava to je surova cinjenica. I meni je trebalo dosta da to prihvatima ali to jeste tako. Ekoloske probleme, koji ce nas i zbrisati sa lica zemlje moze da resimo samo globalizacija a ako je dosledno i efikasno sprovedena ona ce na kraju dati globalnu drzavu.

Слажем се, само што мислим да од краја Другог светског рата до данас није било покушаја да се бори против зла. Мислим да мотивација ратова није, бар не у последње време, у ХХI веку та о којој ти говориш. Видиш да су ратовали против Ирака и Авганистана под оправдањем да су те државе опасност, а против ИД не шаљу војску. Против С. Арабије не воде рат иако сам убеђен да је више пара отишло терористима одатле него из Авганистана. Израел не малтретира палестинце само зато што су неки од њих терористи, него јер и у Израелу има мржње и похлепе итд. 

Узми за пример Вијетнам - рат који је у САД правдан, а вероватно су и искрено тако мислили, као рат против зла, да би се спречило ширење СССР-а који заиста јесте био зло. Али да ли то оправдава тај рат? Да ли се ратом против народа, држава, може добити рат против тероризма, који је у ствари рат против идеје, против појединаца? Опасно би било закључити да је сваки рат САД оправдан само зато што они кажу да је против тероризма и за слободу и демократију, јер се досад покзалао да прво то може бити лаж а друго може бити неефикасно средство. Осетили смо то на својој кожи.

И нажалост, ја просто не видим могућност да одговорност према планети и човечанству створи једну породицу светску у наредних 100, 200 година... Али ко зна, у време Хладног рата било је неизвесно да ли ће човечаснтво потрајати коју деценију па је опет издржало...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Problem je u tome sto ti ne kapiras da ovo nije "samo karikatura".

Da je samo karikatura, mogao je biti ubijen bilo koji karikaturista, bilo koja plavusa, bilo koji pilot... Ne, oni su pretili ovom karikaturisti godinama, zato sto on nije crtao obicne karikature, i to su svi znali.

Ako ovo ne kapiras brate, onda vise ni ja ne znam stvarno...

DA jeste, to je samo karikatura.. i za mene bi bila samo karikatura, da neko crta hristosa  u politici i kaci ga.... rekao bih neukus i iskulirao budalu. I ti bi, i svi bi normalni.

Ali znam ja sta je tebi.. tebi smeta medijski bezobrazluk medija pa si resio da isterujes pravdu nad tim bezobrazlukom u ovom slucaju. Skapirao sam ja to odlcino od samog pocetka...

Ali i dalje ne menja cinjenicu da jeste kariktara.. iako tvoja borba protiv medijhskog bezobrazluka na ovoj temi gubi svaki smisao....

Sa slobodom, dolazi i bezobrazluk. Prosto i jednostavno. Ali dolaze i dobre stvari.

Mala je zrtva dozvoliti nekom da bude bezobrazan za kompletnu slobodu govora u medijima... minimalan.

Ako ti to ne kapiras... ja ne znam...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не схватају. Не схватају лично, већ се доста преноси на лични план.  Овде се кољу ко хијене и једно у другом виде кугу али се ти немој повлачити, ако имаш јаке живце као ја. Него ти њима покажи зубе.  :)

pa nisam ja nista preneo na licni plan ja sam samo rekao da je ubijeni svestenik u rusiji mislio da je muhamed ili shizofrenicar ili lazov..... iako to nije rekao, to se da zakljuciti iz njegovog odbacanja muhameda.... isto ka osto ja i ti i svi ovde to mislimo... sad ko ce to da kaze kaze ko nece nece...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Није то добро. 

ma jes, to je super... sad ce sve zemlje da postanu nacionalne i zatvorene da cuvaju kulture od globalizma, srbi ce da piju iskljucivo rakiju, francuzi iskljucivo konjak.,... to je super.....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Auuu ti ga veceras bas dao po licemerju i gomili logickih gresaka i budalastina.

Zasto se lecis? Zasto se zalazes za bolju medicinu. Zasto te zabole za to da deci budu dostupni bolji lekovi, bolja ishrana? Jel postoji vera? Jel hristos vasrksao?

Umesto medicina i ishrane ubaci jos gomilu stvari za koje se boris svaki dan pa vidi koliko ti je ova retorika glupa do bola.

Btw vecina masona melje upravo ovu tvoju pricu, postoji prosvetljenje koji ce mi civilizacija.

Била глупа била лицемерна, што је твоја перцепција, не бих да газим преко лешева на путу ка таквој цивилизацији. Ти слободно изволи. 

Спреман сам да добровољно страдам за добробит, али не и да оснивам светске државе на темељу оних који  нису хтели да умру. 

И превише параноишеш. За решавање глобалне еколошке кризе и разних других криза укључујући и проблем са терористима се исто залажем колико и ти, и размишљао сам исто колико и ти о глобалној држави, само ти претерујеш. Не видим шта је хришћански подржавати борбе против терориста које некад побије стотине недужних живота. Ако толико волиш ту Америку, иди брате сели се више и буди срећан у њој. Ја мислим да је највећа претња по човечанство управо она, довољно је погледати историју и колико је само ратова изазвала. Дивим им се једино на политичком и економском систему, што су на основу либерализма постали такав гигант, али им пљујем по међународној политици. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Слажем се, само што мислим да од краја Другог светског рата до данас није било покушаја да се бори против зла. Мислим да мотивација ратова није, бар не у последње време, у ХХI веку та о којој ти говориш. Видиш да су ратовали против Ирака и Авганистана под оправдањем да су те државе опасност, а против ИД не шаљу војску. Против С. Арабије не воде рат иако сам убеђен да је више пара отишло терористима одатле него из Авганистана. Израел не малтретира палестинце само зато што су неки од њих терористи, него јер и у Израелу има мржње и похлепе итд. 

Узми за пример Вијетнам - рат који је у САД правдан, а вероватно су и искрено тако мислили, као рат против зла, да би се спречило ширење СССР-а који заиста јесте био зло. Али да ли то оправдава тај рат? Да ли се ратом против народа, држава, може добити рат против тероризма, који је у ствари рат против идеје, против појединаца? Опасно би било закључити да је сваки рат САД оправдан само зато што они кажу да је против тероризма и за слободу и демократију, јер се досад покзалао да прво то може бити лаж а друго може бити неефикасно средство. Осетили смо то на својој кожи.

И нажалост, ја просто не видим могућност да одговорност према планети и човечанству створи једну породицу светску у наредних 100, 200 година... Али ко зна, у време Хладног рата било је неизвесно да ли ће човечаснтво потрајати коју деценију па је опет издржало...

I sve je to tacno ali to ni na koji nacin ne znaci da mi ne treba da se borimo za ono sto sam naveo. Ja se bar uvek rukovodim time da kad smatram da je nesto ispravno, istinito i od veliko znacaja od zagovaram to i borim se 

da se to ostvari bez obzira na to kolika je mala verovatnoca da se to desi i koliko je to sada aktuelno.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не видим шта је хришћански подржавати борбе против терориста које некад побије стотине недужних живота. Ако толико волиш ту Америку, иди брате сели се више и буди срећан у њој. Ја мислим да је највећа претња по човечанство управо она, довољно је погледати историју и колико је само ратова изазвала. Дивим им се једино на политичком и економском систему, што су на основу либерализма постали такав гигант, али им пљујем по међународној политици. 

Gde si ti video da aquilio podrzava americku spoljnu politiku?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Била глупа била лицемерна, што је твоја перцепција, не бих да газим преко лешева на путу ка таквој цивилизацији. Ти слободно изволи. 

Спреман сам да добровољно страдам за добробит, али не и да оснивам светске државе на темељу оних који  нису хтели да умру. 

И превише параноишеш. За решавање глобалне еколошке кризе и разних других криза укључујући и проблем са терористима се исто залажем колико и ти, и размишљао сам исто колико и ти о глобалној држави, само ти претерујеш. Не видим шта је хришћански подржавати борбе против терориста које некад побије стотине недужних живота. Ако толико волиш ту Америку, иди брате сели се више и буди срећан у њој. Ја мислим да је највећа претња по човечанство управо она, довољно је погледати историју и колико је само ратова изазвала. Дивим им се једино на политичком и економском систему, што су на основу либерализма постали такав гигант, али им пљујем по међународној политици. 

E ubedio si me. Treba se plasiti i sklanjati od fanatika ma kakve uslove da postave. Odoh da procitam da li nesto na mojoj fasi vredja njihovu veru.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Па да...оно сад као нико од нас никог не би убио сем ако би бранио сопствени живот.Лично мени ова вест и није нешто изненађујућа знајући како су прошли планинари на Нанги кад је убијено 11 планинара из чистог хира.Знам да ако би било нужно,бранио бих свој,у овом случају Божији живот,јер живот није мој ни у ком смислу.Једино због чега ја смем да жалим у овом случају је неосновани разлог због кога су убијени ови мученици,то је много жалосна ствар.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...