Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

GeniusAtWork

Исламски терористи данас у Паризу убили 11 новинара(ВИДЕО)!

Оцени ову тему

Recommended Posts

U Češkoj se ozbiljno radi na tome da se ta stvar koja sebe naziva "islam" isključi iz normalnih defininicija uobičajenih za religije u zakonskom tj. legislativnom smkislu tako se na nju niti išta vezano uz nju nebude moći odnositi kao na primjer druga ta stvar koju nazivaju "šarija" dok se ne redefinišu ispravno i ne ustanovi šta je to zaista stvarno neće računati kao sa religijom jer sa pojmovima "naboženství", religija, vjera u kojima se obično razumiju dalji pojmovi kao: hrišćanstvo, judaizam, budizam, hinduizam itd. to zaista nema mnogo što do činjenja. Tražimo izmjenu svih zakona odnoseći se na vjere i položaj vjerskih zajednica u Češkoj a tražićemo to i kao zemlja, pripadnica EU u Evropskom Parlamentu. Već su u toku parlamentarna slušanja u tom smislu. Ovo nije nikakva šala. Radi se na tom organizovano i na nivou. Tražimo ubrzano nolveliziranje zakona o vjerskim zajednicama u kratkoročnom a sasvim novi zakon u dalekoročnom horizontu. To što se naziva "islamom" ne uklapa se nikako u standardnu komparativnu legislativnu definiciju religijskih i vjerskih zajednica i/ili crkvi. Moramno prvo ustanoviti s kim ili s čim to ustvari imamo posla i što do činjenja. S vjerom to sigurno ne onako kako to razumijemo taj pojam "vjera" u Evropi. Šta je to to nas ne zanima, bitno jer da to vjera za naš pojam nije. I ne bude moći tražiti sve to isto za sebe kao hrišćanstvo, judaizam, budaizam jer se ne ponaša kao vjera, kao ove ili druge navedene vjere.

Mada ja sam licno za legalizovanje nosenje oruzija. Da su ovi imali neku pucu kod sebe mozda bi se odbranili od ovih psihopata.. ovako su bili nemocni, razoruzani....

Teško. Ovi su ubili i dvojicu policajaca, kakve šanse bi neko sa pištoljem bez obuke i iskustva imao protiv njih...

Mada razumem šta hoćeš da kažeš, generalno je možda tačno, al ovde nešto ne verujem.

Питање је не дана,већ сата,кад ће планути исламска азил насеља по Француској...

У Немачкој такође,и тамо се опасно кува,Шпанија исто...

Десница та западна-демократска је најбруталнија десница на свету,само се о томе не пише баш пуно...

Ко с ђаволом тикве сади...

Ови су канда навикли на српски Божић да кољу хришћане па сад не битно јел су то Французи или Срби...

Kakve li Srbi imaju veze sa zrtvama Islamske drzave boktepita...

Al nema veze, da iskoristimo priliku da se ubacimo medju mucenike... ;-)

Не нервирам се. Заобиђи ме. Нађи неког другог да се истресаш ако ти дозволи!

Ju ju ju izvini sto sam se drznuo da ti iskritikujem ovo necovecno misljenje.

Ljudi su izgubili zivote zbog verskih budala a ti ih opravdavas, stvarno izvini sto mi to smeta ipak sam ja samo covek

Питање је не дана,већ сата,кад ће планути исламска азил насеља по Француској...

У Немачкој такође,и тамо се опасно кува,Шпанија исто...

Десница та западна-демократска је најбруталнија десница на свету,само се о томе не пише баш пуно...

U Švedskoj su takodjer veliki nemiri, praktično je tamo odstartovao rat protiv islama koliko sam ja objaviješten, pale se džamije itd.

Убица је убица а овде постоји мотив...

Ужасно недело.

Ne, ne... Pitaj Tanju, ovi su dobili to sto su trazili... Znas sloboda ima svoju cenu i ovi novinari su tu cenu platili... Cist racun- duga ljubav...

Teško. Ovi su ubili i dvojicu policajaca, kakve šanse bi neko sa pištoljem bez obuke i iskustva imao protiv njih...

Mada razumem šta hoćeš da kažeš, generalno je možda tačno, al ovde nešto ne verujem.

imali bi vece sanse sigurno... ovako nisu imali apsolutno nikakve....  A razlike u drustvu ne bi bile veleki.. kao sto vidimo svako ko hoce da ubije nekog moze da pronadje oruzije uz malo muke i krivicno delo ucini... to da li ce moci da ga kupi na trafici iili crnom trzistu mislim da nema puno sustisnke razlike.... osim sto ce i onaj ko treba da bude zrrtva ubistva imati vece sanse da se odbrani....

p.s.

Kada kupis pistolj.. verovatno ces o otici na obuku i koji put u streljanu....

I dalje sam zabezeknut onim ludacima ali moram reci da ovako nesto nema veze sa slobodom i demokratijom (time ne opravdavam neljude i ubice)

558291_hebdo-3_ff.jpg?ver=1420639900

Наравно да има цену, али наши слепци то не знају, док не "заигра мечка"  или ситниш у џепу за који ту слободу продају. Изненадило ме да исто мислим као и John Kerry: No country knows better than France that freedom has a price. То каже неко ко је давао новац шиптарској терористичкој организацији за сецесију Косова и Метохије од Србије. Дупли стандарди у политици, моралу - скоро свуда...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...