Jump to content

Prošli život?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Izvinjavam se ako je ova tema već bila.

Kakvo je učenje u pravoslavlju o prošlom (ili sledećem) životu?

Ovo pitanje me muči i kopka već duže vrijeme. Nije mi to samo tako došlo u glavu već sam počeo da razmišljam o tome postepeno kako sam počeo da se prisjećam nekih scena koje nikad u životu nisam doživio. Ima ih više i osjećanja su mnogo jaka u vezi njih, čak jača od nekog događaja koji mi se desio. Nisu to nikakve uznemirujuće slike, već nasuprot veoma drage kao da sam bio u njima i rado ih se prisjećam. 

Šta bih uopšte trebao da mislim o tome i o čemu se tu radi? 

Подели на овим сајтовима

Ja koliko znam pravoslavlje "ne priznaje" takva ucenja, kapiram da si mislio na nesto poput reinkarnacije i slicno. Tacnije ne samo da ih ne priznaje vec ih i zestoko osudjuje...

Подели на овим сајтовима

Ja koliko znam pravoslavlje "ne priznaje" takva ucenja, kapiram da si mislio na nesto poput reinkarnacije i slicno. Tacnije ne samo da ih ne priznaje vec ih i zestoko osudjuje...

Znaš li možda neki tekst koji govori o tome da mi pošalješ?  :)

Подели на овим сајтовима

Мени је један богослов то овако упростио: Христос је једном рођен, једном крштен, једном умро, једном васкрсао и једном се вазнео за сва времена. Такав је и наш пут.

Подели на овим сајтовима

To ti je brate jedan trip...mozak nam radi 200 na sat,zamisljas mnoge situacije nekad,negde,misao ti proleti u sekundi,razmisljas o situacijama u kojima mozes da se zadesis,opcijama raznim,onda i sanjas cesto i naravno to postepeno ili bolje reci odmah zaboravis,jer je nebitno,onda ti se desi ta neka ista ili slicna situacija i ti kazes sebi pa ja sam ovo vec preziveo,doziveo,radio a prvi put sam istinski u toj prici.

I meni se desava...

e sad ako to nije tako,objasni kako se tebi desava

Подели на овим сајтовима

Mene to, Miloše, što si opisao, podsjeća na deža vi.

Mada, moguće je da se neko zbog ovog popularnog fenomena, osjeća kao da ima natprirodna iskustva vezana za neke protekle živote. 

Подели на овим сајтовима

Moguće da je neki moj trip ako se već to ne dešava nikom drugom.  :.mislise.

Sad već skrećem sa teme, ali hoću da pitam, da li je poznato šta nas čeka posle ovog života nakon našeg suda od strane Boga? Da li ima detalja u vezi raja i kako ćemo biti nagrađeni za dobra djela na zemlji?  :)

Подели на овим сајтовима

Znaš li možda neki tekst koji govori o tome da mi pošalješ? :)

Citao sam ranije o tome neke tekstove ali da me ubijes sada ne znam gde i od koga su. Mislim da sam to citao na sajtu Svetosavlja.

A sto se "naunog" dela price tice, covekov mozak je i dalje velika nepoznanica tako da ono , ima tu svakakvih razmatranja. Ja na primer volim da gledam filmove koje se bave takvom tematikom, direktno ili indirektno.

U svakon slucaju, nemoj se opterecivati tim stvarima, koncentrisi se na realnost, tu ti soferiras. :)

Подели на овим сајтовима

Ovo pitanje me muči i kopka već duže vrijeme. Nije mi to samo tako došlo u glavu već sam počeo da razmišljam o tome postepeno kako sam počeo da se prisjećam nekih scena koje nikad u životu nisam doživio. Ima ih više i osjećanja su mnogo jaka u vezi njih, čak jača od nekog događaja koji mi se desio. Nisu to nikakve uznemirujuće slike, već nasuprot veoma drage kao da sam bio u njima i rado ih se prisjećam. 

Covek bez maste je covek bez krila...  :)

Подели на овим сајтовима

počeo da se prisjećam nekih scena koje nikad u životu nisam doživio

Ja isto, uglavnom neke zgodne plavuše su u pitanju :D;)

Ne postoji prošli život, svi smo jedinstvene i neponovljive ličnosti.

Подели на овим сајтовима

Covek bez maste je covek bez krila...  :)

Zadnji događaj koji mi je "došao" je baš baš jak i mogao bih po pola sata o njemu da razmišaljam jer mi stvarno prija kad mislim o tome. Sad ne znam, da li je to vrsta bluda (lutanja), razmišljati toliko o tome? Pošto reče Deki da pravoslavlje to osuđuje, više neću gledati na to kao mogući prošli život već samo kao neki bag u mom mozgu  :aplauz:

Подели на овим сајтовима

Kakvo je učenje u pravoslavlju o prošlom (ili sledećem) životu?

https://www.youtube.com/watch?v=LQSEnm_7aB4

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...