Jump to content
Никола Ђоловић

нема бољих гонитеља хришћана од самих хришћана...

Recommended Posts

Smeta mi gordo samouznosenje uz osudjivanje, neoprastanje, grubost, unizavanje i namjerno, zeljeno povredjivanje drugog, sto je suprotno osnovnom moralnom kodeksu hriscanstva, ali i najuniverzalnije covjekoljubive eticnosti. Kad ego-princip gusi ljubav. Kod hriscanina licemjerje, farisejstina, ukratko. (Ne da samo kod drugih vidim to, i ja sam i vjernik i covjek :D).

Код верника друге вероисповести баш ништа...

Код православних једна особина пре и изнад свега: ако је дволичан. Да у црквеној заједници пружа једну слику о себи, а ван ње потпуно другу. Мени тако неспојиво са појмом верујућег човека...Оног ко промишља о себи, сопственим гресима, каје се, исповеда, причешћује...

свака част томе што се показује какав је, боље него да се прави да није.

а што га боље сагледаваш, више ћеш да се радујеш Богу и мање ћеш да живиш у илузији :)

Мене - недостатак осећаја за разумевање другог, ускогрудост, површност, самозадовољност, одсуство христоцентричности у (духовном) животу, одсуство лигургичности ...идт.

Ај сад ви...

Da ali blud,ubistvo,gorddost...ccc nesloga....

Кад неће да ми помогну к`о људи да стигнем до Царства Небеског.

Ево данашњи пример: Причестим се јутрос, па пређем 60 км на бицикли по магистрали и нико ме ни не закачи! А онда ме рођена жена малтене пред кућом састави колима, али недовољно за онај хит:"Мученици твоји, Господи...", само за повидон јод и кантарион. А могао је и један споменик бити, таман кад се овде дели за џ...

Smeta mi kad neko koristi drugoga radi ostvarenja svojih ciljeva, daje savjete koje mu niko ne traži, prisiljava drugog da poštuje samo njega, i svako odstupanje od istog naziva nesestrinskim, neosjetljivost, nemanje mjere, razobličavanje drugog (jer je to navodno hrišćanski), ma brate ima toga na izvoz.

da malo rastegnemo temu... čini mi se da većina na pomen-vernika- po difoltu isključuje monahe,sveštana lica itd.

najviše me razočarava kad se nekom iskreno otvorim o nekoj situaciji a on mi kaže-Brate,to je greh...

ko da je to ne znam-al je fora što je takvima prva reakcija u fazonu- ja se od toga ogradjujem

w.a.mozart

najviše me razočarava kad se nekom iskreno otvorim o nekoj situaciji a on mi kaže-Brate,to je greh...

ko da je to ne znam-al je fora što je takvima prva reakcija u fazonu- ja se od toga ogradjujem

Мислиш, кад се ја пред њим изврнем ко прљава чарапа и покажем себе онаквим какав јесам, а брат себе задржи за себе? Када нема сусрета две душе, две личности у Христу онакве каквима нас Бог види, и у складу са речима "сами себе, и једни друге и сав живот свој Христу Богу предајмо"? То боли...али не разочарава јер је тако људски... Да се плашимо да будемо искрени као на исповести пред живим Христом јер нас онај други неће видети у онаквом светлу каквом би ми волели да нас други виде...

ја им увек кажем да је боље да су ме ошамарили, па ће ваљда загрљај после тога лакше да иде ...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...