Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Sign in to follow this  
Богдан_

Euro NCAP test

Оцени ову тему

Recommended Posts

Отварам ову тему где можемо да убацујемо оцене нових модела аутомобила са европског теста безбедности.

Први на тапету, Renault Megane. С' разлогом.

Наиме, последњи модел Renault Megane добио је "катастрофалне" оцене на тесту безбедности. Само 3 звездице од максималних 5. То је јако лош резултат за нов ауто, у тој класи, произведен у Европи. Између осталог, то је ауто који је доста заступљен на нашем тржишту. Тест је рађен летос, јун.

А пре једно месец дан одрађен је нови тест, пошто је Renault то захтевао. Радили су неке дораде са системом за обавештавање када појас није везан, и са другим подсистемима, и... Добили су још једну звездицу (дакле, 4) што су представили као епохално. А истина је уствари да је то, у односу на конкуренте у класи, и даље слабији резултат. Углавном сви добијају оцену 5...

Шта ће бити са аутомобилима продатим за то време? Добио сам информацију да их немци масовно мењају као "старо за ново", дајући их за овај дорађени модел.

Први тест са 3 звездице:

Други тест, са дорађеним системима, 4 звездице:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Наравоученије - купујте половњаке, некада су се произвођачи такмичили ко ће направити безбедније возило, Рено је важио за веома квалитетно возило по питању безбедности:

Иначе ни овај "наш" 500Л се није прославио на америчком IIHS тесту, нарочито на small overlap тестирању:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Наравоученије - купујте половњаке, некада су се произвођачи такмичили ко ће направити безбедније возило, Рено је важио за веома квалитетно возило по питању безбедности:

Иначе ни овај "наш" 500Л се није прославио на америчком IIHS тесту, нарочито на small overlap тестирању:

Ову нашу "сподобу" и не гледам. :) Шалим се, ал стварно не волим 500л. Нарочито ако је иза тебе, а мрак је. Његове упаљене фарове нећеш моћи да "избегнеш" на твом ретровизору, осим уколико немаш сензор, фотогреј фазон, да се ретровизор сам затамни. То је велики недостатак - заслепљивање возача испред. Фарови су му јако високо постављени, и то је лоше... Ужасно решење. Још увек немају сви (већина) сензор на ретровизору и о томе је требало да се размишља. Мени није довољан податак да се он као нешто разликује... А и већ личи на нешто, али то је друга прича.

И да... Било некад. Сааб, Волво,БМВ - то је све важило за максимално поуздано.

Баш си љубитељ Рено-а? Е за тебе информација... Другару "радим" један Рено 5 ГТ. Зврк.  :)))

Ех, што се аутомобила тиче, дефинитивно сам заостао у '90-им.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не верујем да велики број људи приликом одабира возила размишља о положају фарова и евентуалном заслепљивању других возача :)

Заправо сам више наклоњен ПСА групацији, сетио сам се Реноа јер ми је ова реклама остала у сећању, а и у широј породици сам имао случај да је баш стари Клио сачувао главу и одлично се показао у жестокој саобраћајки (директан судар са стојадином чији је возач мортус пијан ишао у контра смеру на путу са раздвојеним тракама...)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не размишљају људи кад купују, нормално. :) И што би? Кад већ пројектант и фабрика не размишљају...

Заправо сам више наклоњен ПСА групацији, сетио сам се Реноа јер ми је ова реклама остала у сећању, а и у широј породици сам имао случај да је баш стари Клио сачувао главу и одлично се показао у жестокој саобраћајки (директан судар са стојадином чији је возач мортус пијан ишао у контра смеру на путу са раздвојеним тракама...)

Ужас!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Занимљиво је да је 500Л имао 5 звездица на европском тесту 2012.

http://www.euroncap.com/player_Mediacenter.aspx?nk=697cb5b3-dad7-47f0-b915-4ea0e7b392e4

Код американаца је свуда "добар" осим на оном тесту малог преклопа

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/fiat/500l/2014

Испадне да је безбедније директно се сударити него покушавати да се избегне фронтални судар  :.mislise.  :.mislise.  :.mislise.

Резултати европских тестирања за 2014.

http://www.euroncap.com/results/2014.aspx

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Peugeot 301 и Citroen C Elysee (Исти ауто, други знак) су "нискобуџетни" аутомобили, у класи Dacia-e. Самим тим такође имају по 3 звездице.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Срећа па се не продају у Америци, тамо би вероватно постали негативни рекордери (мислим наравно на пуг и цитроен).

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Peugeot 301 и Citroen C Elysee (Исти ауто, други знак) су "нискобуџетни" аутомобили, у класи Dacia-e. Самим тим такође имају по 3 звездице.

Nemoj tako, Dacia ima 4 :)

http://www.euroncap.com/results/dacia/sandero/517.aspx 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Срећа па се не продају у Америци, тамо би вероватно постали негативни рекордери (мислим наравно на пуг и цитроен).

Брате, колико пара, толико музике. Коштају око 10-11-12000. Мада, никад ми неће бити јасно зашто живот оног који има мање уједно и вреди мање. Ал ајде, можда ми се каже само кад порастем. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Истина! Фала за преправку. Ја мислим да Логан има 3 звезде. :)

Едит: Нови Логан

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ford Mondeo karavan. Оцена 5. За Млађонија. :)

Добар је и на америчким тестовима, мада је то њихова марка па су сигурно пристрасни :)

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/ford/fusion/2014

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

По свим истраживањима и мојим инсајдерским дојавама, нова Шкода Фабија је мало чудо. Одлична је, а ја се надам да ће јој таква бити и продаја. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...