Jump to content

Заједно отац и син...

Оцени ову тему

Препоручена порука

Захвалио бих се оцу што је упознао мајку :)

Ne bih mogao istaći ni jednu toliko važnu potrebu u detinjstvu kao što je potreba za očevom zaštitom. – Sigmund Frojd

Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju decu, nego to da voli njihovu majku. – Žan Žak Ruso

Mnogo je lakše postati nego ostati otac. – Vasilij Ključevski

Moj je tata bio negde između Boga i Johna Waynea. - Hank Williams, Jr.

Otac! - Samom Bogu nismo mogli dati svetije ime. - William Wordsworth

Први пут са оцем на јутрење-Лаза Костић!

Подели на овим сајтовима

My father gave me the greatest gift anyone could give another person, he believed in me.

Jim Valvano

Подели на овим сајтовима

Mnogo je lakše postati nego ostati otac. – Vasilij Ključevski

To je to , ukratko . Ko ostane , on je otac u pravom smislu te riječi . 

Inače , zahvalan sam !

Подели на овим сајтовима

Хвала ти оче за сво разумевање. Велико је трпљење твоје.

Подели на овим сајтовима

Пошто ја немам оца и моје сјећање на њега је ограничено само на дане мога дјетињства, могу се захвалити на тим данима. Имала сам једно здраво и квалитетно дјетињство и хвала му на томе! :) 

Подели на овим сајтовима

Мог таткала нема већ 35 год. Недостаје и сад....иако имам више година него он када је отишао.

Подели на овим сајтовима

Ја бих се обратио човеку који се у фолклору нашег народа зове-ОЧУХ! Благодарим те очуше што си ме "узео" као свог сина... Одгајио и извео на пут! Таквог ч`оека на свијет` нема... Предраг Станчетић му је име!

Подели на овим сајтовима

Прво волим Бога , па онда све моје најближе и наравно оца мога који се борио да ми приушти што више.

Подели на овим сајтовима

• 4 months later...
  • 8 months later...

Гледам овај клип и не могу да не упоредим наш менталитет са ето, претпостављам америчким. Однос оца и сина је итекако битан да би се син развио што боље, био сигурнији итд.. Истина је, тамо где нема оца, добра је и нека очинска фигура која просто може да детету послужи као неки ослонац и пример. 

Мени је заиста било откровење када сам сазнао колико је битан однос са оцем у животу сваког мушкарца и тада сам заиста порадио на њему. Истина је, мало је касно, али за праве ствари никада није сувише касно. Лепо је да имаш поверење и да постоји то нешто што вас спаја... Али ето, погледам овај клип и видим нешто задивљујуће - отац као да на неки начин провоцира сина да се опусти и придружи му се. Жели да он има поверења у њега. Наравно, ово је само један сегмент њиховог живота, и нема разлога улазити у остале, међутим, видевши ово, мало сам се замислио и још једном схватио колико овај човек ради праву ствар за свог сина.

Будући да смо на Балкану, истина је да нам ово фали, међутим, постоји други начини да се произведе исти ефекат (рецимо уместо песме Shake it off - може да буде и нека наша, рецимо изворна :) )

Него, хајде да погледамо клип, па да кажемо по коју, шта ви мислите о томе? :)

п.с. из неког разлога неће да се појави клип у пуној величини, па би било боље погледати га директно на јутјубу кликом на линк :)

Подели на овим сајтовима

Otac (46) zaboravio u pivnici sina (17) kojeg je ostavio kao jamstvo za dug (zalog)

Konobar u kralovehradeckom restoranu na Slezskom Predmjesti u nedelju je uzalud čekao da mu 46-godišnji gost plati 986 kruna za piće. Gost pare nije imao ali je obećao da će po njih otići a kao jamstvo je ostavio u restoranu 17-godišnjeg sina. Maloljetni mladić je sjedio tamo u restoranu dva i po sata a na kraju ga nije oslobodio otac već gradska policija. Pozvao ih je bio personal restorana koj je izgubio strpljenje. Patrola njegovog oca kontaktovala na mjestu/adresi stalnog boravka. Tamo ustanovili da mu je otac kod kuće na fotelji zaspao i na sina zaboravio. Gradska poliícija još ustanovila i da je 17-godišnji mladić bio pijan, nadihao 2,62 promila. Personal restorana je tvrdio da dječaku nisu nalijevali alkohol. Ustanovili su da mu nije 18. Mladenec je onda morao do restorana pijan već doći. Otac takodjer tvrdi da sa sinom nije pio pa ni njemu ne prijeti nikakva kazna.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/otec-zapomnel-v-hospode-syna-ktereho-dal-do-zastavy-fxh-/krimi.aspx?c=A080325_124340_krimi_cen

Tipično češki, i ja sam pio ponekad "na sekeru" tj. na sjekiru.

Takav češki običaj, napišu ti to na papirić pa platiš sutra.

To samo osobama od povjerenja, stalnim gostima, ta dva

valjda tamo nisu bili stalni gosti i zato je morala bit ta zastava (zalog).

:)

Подели на овим сајтовима

Otac (46) zaboravio u pivnici sina (17) kojeg je ostavio kao jamstvo za dug (zalog)

Konobar u kralovehradeckom restoranu na Slezskom Predmjesti u nedelju je uzalud čekao da mu 46-godišnji gost plati 986 kruna za piće. Gost pare nije imao ali je obećao da će po njih otići a kao jamstvo je ostavio u restoranu 17-godišnjeg sina. Maloljetni mladić je sjedio tamo u restoranu dva i po sata a na kraju ga nije oslobodio otac već gradska policija. Pozvao ih je bio personal restorana koj je izgubio strpljenje. Patrola njegovog oca kontaktovala na mjestu/adresi stalnog boravka. Tamo ustanovili da mu je otac kod kuće na fotelji zaspao i na sina zaboravio. Gradska poliícija još ustanovila i da je 17-godišnji mladić bio pijan, nadihao 2,62 promila. Personal restorana je tvrdio da dječaku nisu nalijevali alkohol. Ustanovili su da mu nije 18. Mladenec je onda morao do restorana pijan već doći. Otac takodjer tvrdi da sa sinom nije pio pa ni njemu ne prijeti nikakva kazna.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/otec-zapomnel-v-hospode-syna-ktereho-dal-do-zastavy-fxh-/krimi.aspx?c=A080325_124340_krimi_cen

Tipično češki, i ja sam pio ponekad "na sekeru" tj. na sjekiru.

Takav češki običaj, napišu ti to na papirić pa platiš sutra.

To samo osobama od povjerenja, stalnim gostima, ta dva

valjda tamo nisu bili stalni gosti i zato je morala bit ta zastava (zalog).

:)

ајде неки лепши пример, мора да постоји :) 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...