Jump to content

Рај и пакао

Оцени ову тему

Препоручена порука

Sad mi nije jasno.Ovaj prica da je tamo u jezeru ognjenom bio sam, a snimak zvuka iz pakla nam govori da su tamo milijarde ljudi :

http://www.youtube.com/watch?v=Ezu60z8rEBA

Ovaj sto prica ne zna da je ta njegova vizija ustvari metaforicna.A mozda i nije bio kod Boga nego kod Allaha dz.sh.

Nije prosao ni mitarstva.

Dajte bre ljudi, pa kada bismo verovali svacijoj viziji gde bi nam bio kraj.

Подели на овим сајтовима

Cudno mi je ovo malo, jer svaki cas neko bio u paklu i odmah izdaje knjigu i slicno. Bas me zanima sta teolozi kazu o ovome sto prica ovaj Amerikanac.

Подели на овим сајтовима

Sad mi nije jasno.Ovaj prica da je tamo u jezeru ognjenom bio sam, a snimak zvuka iz pakla nam govori da su tamo milijarde ljudi :

Мислио је на самоћу као вид казне, а не да је био физички сам (у смислу нема дружења, разговора и др.) То је онај део који говори о томе да ти људи (људи у језеру) не дозивају никога, нема међусобне приче, већ је плач и чују се крици.

А коме би па било до ћаскања на толиким мукама.

Подели на овим сајтовима

Cudno mi je ovo malo, jer svaki cas neko bio u paklu i odmah izdaje knjigu i slicno. Bas me zanima sta teolozi kazu o ovome sto prica ovaj Amerikanac.

Problem je sto su opisi potpuno razliciti.Jedan opisuje ovako a drugi onako. Da su stvarno bili tamo opisi bili identicni.

Poslusaj ovog :

http://www.youtube.com/watch?v=33ozuBPeGZ8

Ne kazem da ti ljudi lazu, mozda su i stvarno bili tamo ili imali neki psiholoski fenomen.

Kako uopste dusha moze da se cuje i snimi ako nije materijalna ?

Подели на овим сајтовима

Различитост искустава управо говори да је свако од њих добио-по промислу-поуку спрам себе, спрам његове личности. Поуку на онај начин који ће ЗА ЊЕГА бити најупечатљивији, најјачи. Ништа више. Зато су Свети оваква виђења чували за себе, и промишљали о томе шта им Господ поручује (тј детаље виђења, а у назнакама и обрисима су помало откривали другима-на кашичицу, па нека сами трагају...).

Подели на овим сајтовима

А Бог је овом човеку показао пакао, да би овај написао књигу и од наивних зарађивао паре.

Подели на овим сајтовима

А Бог је овом човеку показао пакао, да би овај написао књигу и од наивних зарађивао паре.

Решио Бог да га начини богатим али не би било уреду да му да дрво са ког ничу паре.

Него ајде да му покаже пакао да напише књигу.

Шалим се мало, можда му је показао али искрено сумњам а и није битно.

Уосталом можда човек не лаже можда је стварно видео... кошмари су честа појава.

Подели на овим сајтовима

Да, можда... а јеси видео како је човек потрешен тиме што је видео, како му глас осцилира од узбуђења, како је аутентично уплашен тим најгрознијим искуством које је имао ... animal-smiley-075

Подели на овим сајтовима

Па лепо га водитељ пита како су изгледала та бића, је ли као нешто што је већ видео, и он каже да јесте и објашњава где је то прочитао. Дакле, вероватно је све то била психологизација прочитаног, наученог и усвојеног, али не смемо бити децидирани. Буде да родитељ пружи детету кинту кад му је тешко у животу, а овај оде с тим у коцкарницу или уложи на кладионици у сигурицу...

Подели на овим сајтовима

• 1 year later...

Pozdrav svima

Kako bi ste opisali gde je "geografska" lokacija raja i pakla, sigurno da duhovni svet jeste drugaciji od ovog koji je ogranicen

prostorom ali i tamo je odredjeni prostor. Da li je to van nase vasione (dokle su naucnici otkrili) i u kom "pravcu" se "putuje" od ove zemlje...koliko bi to bilo daleko ako bi bilo moguce meriti nasom ljudskom kilometrazom? 

Подели на овим сајтовима

Potpuno je drugi modalitet postojanja u pitanju, ne moze da se zamislja u ovom ogranicenom stanju.

Mozes da budes veci od cele vasione ili manji od atoma ili oba u "isto vreme", a mozda si cela vasiona i beyond, a mozda su u shumi...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

• Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
  • Креирај ново...