Jump to content

Зашто муслимани мрзе све што је српско, црквено, православно... (немуслиманско)

Оцени ову тему

Препоручена порука

Анализирајући муслимане, (бошњаке) које иначе свакодневно сусрећем као комшије, друштво из школе пролазнике на улици и слично, велики број њих (скоро сви) има једну грозну особину. Веома је примјетно да не подносе све што је православно, српско...

Као аргумент на ово запажање поставићу следеће

• Код нас у Бијелом Пољу је увелике познато да су радници фабрике за прераду меса ,,Месопромет,, која на свом сопственом логоу носи презиме свог власника ,,Франца,, (испод којег је нацртано говедо) углавном бошњачког то јест муслиманског имена и презимена.
  • Може се примијетити и то да ако је неко србин и има друга муслимана и предложи му да заједно изађу у неки кафић, тај друг не пристаје да изађе у неки кафић српског власника да неби направио промет том власнику. исто је иса осталим услугама
  • из предходног аргумента се може закључити колико су тек муслимани одбојни према српским (продавницама, кафићима, или било којим другим производима)

Колико је тек ситуација очајна кад су у питању црква и Православље увидио сам на сајту ,,ислам босна,, у одјељку дијалог са немуслиманима 

http://www.islambosna.ba/forum/dijalog-sa-nemuslimanima

• гледајући на наслове тема примјетно је да се скрнаве називи као што су (хришћанин, свештеник) мјесто ових ријечи стављају кршћанин, свећеник. битно је истаћи да оваква промјена ријечи није настала у граматици нити због жаргона већ се налази у коријену ријечи и самим тим је хулна. такође нису у питању двије ријечи које сам примијетио већ читав скуп ријечи којима је промијењен коријен.
  • међу темама се налази и боже ми опростипод тема називом ,,Свети Сава сејач семена мржње,, ова фраза је засновала на потпуно неоснованој тврдњи и из непоузданих извора. Након што је постављен пост којим се доказује нетачност ове фразе ,,Свети Сава сејач семена мржње,, и којим се доказује нетачност извора кориштених за ову тврдњу актери теме као и муслимански гости упркос чињеници да немају никаквог реалног одговора и даље настављају са хулним текстовима тако што занемарују дати аргумент. Понекад као одговор на аргумент покрећу ново питање које не одговара теми. Такође сам назив дате теме је нетачан и читајући тему не примећује се да постоји било каква мржња код Св. Саве већ се примећује мржња код актера теме
  • муслимански форумаши злоупотребљавају свиој администраторски положај и очито вријеђају госте форума. ово није толико страшно колико то да нико од форумаша на то не реагује. Ако им неко не одговара онда га једноставно банирају и при његовом покушају пријављивања појављује се поука у чијем садржају се налази текст ,,прави си мангуп,,

Ако би детаљније анализирали овај форум нашли би још пуно чега за рећ. Што се тиче ових наших балканских муслимана (бошњака) имао бих нака питања

1. Зашто постоји оволика мржња? разумијем слабост човјека па да мрзи онога ко му нешто отме, украде или му убије неког, али овој мржњи не видим разлога
  2. дали се треба чувати муслимана тако што би се трудили да не правимо промет муслиманима као што то они нама раде јер је за србе изузетно тешко наћи посао када живи у средини гдје има процентуално доста муслимана и изузетно је тешко у таквој средини некоме српском привреднику или предузетнику да опстане?
  3. дали овакав начин живота треба савјетовати осталим србима јер један човјек ништа не значи? дакле проблем је у томе што срби купују гдје им се више свиђа а када је у питању муслимански укус туј је пресудно да се зна чији је капитал

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Мрзе јер знају одакле потичу. Знају да су Срби, знају коју су славу славили и знају да не постоје као народ и морају да мрзе јер их ми подсећамо на оне што су некад били. Било је скоро и на овом форуму линк до неког муслиманског сајта где они међусобно признају да знају и своје порекло и корене. Једноставно то су људи који немају национални идентитет и који су се изјашњавали као муслимани то пре 20 година а сад су некакви бошњаци. Није им лако,разумите их.

Подели на овим сајтовима

Мрзе јер знају одакле потичу. Знају да су Срби, знају коју су славу славили и знају да не постоје као народ и морају да мрзе јер их ми подсећамо на оне што су некад били. Било је скоро и на овом форуму линк до неког муслиманског сајта где они међусобно признају да знају и своје порекло и корене. Једноставно то су људи који немају национални идентитет и који су се изјашњавали као муслимани то пре 20 година а сад су некакви бошњаци. Није им лако,разумите их.

Делим твоје мишљење, али мислим да смо и ми Срби изузетно допринели томе, са "набијењем на нос" како су они "продали веру за вечеру", а ми Христови хероји смо је сачували. Баш ме занима, кад би некако могло да се сазна, колико њихових предака (чијим задржавањем вере се они ките) је остало Православно можда само пуком срећом, можда их је баш рођак или комшија који је примио Ислам сачувао од смрти или од истог тог поисламљења. И баш ме занима како би реаговали, ти исти што се бусају, да се они нађу у ситуацији од пре 200-300 година раније. Уствари, имамо и скорији пример од око 70 година, кад су Срби оберучке прихватили комунизам. Иста ствар, и у једном и у другом си се одрекао Христа, и код једног и другог си могао да се вратиш са покајањем.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...