Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
verum est in beer

Повратак на село

Оцени ову тему

Recommended Posts

Nema, ali sam ja cuo od seljaka da je njima radno vreme od 5 ujutro do 9 uvece. Jeste preterivanje ali sigurno vise rade nego radnici koji rade 8 sati dnevno. A onda uzmes u faktore stresa i to sto kad se otkupljuje ne dobijes cenu kako si ocekivao, los prinos, susa, grad, uvoz svinja iz inostranstva po nizoj ceni itd... 

Није лак 'лебац, наравно. А што се тиче прихода, не сме се имати лака рука. Морају се средства расподелити за нова улагања, за живот итд. Још, ово што си рекао, ако не роди, подбаци. Лепо је Мирослав рекао. Треба озбиљно да се уложи. Механизација је ту највећа ставка. Нама је то у породици допунско занимање. Из искуства оних који се само тиме баве могу да кажем да има и задовољних и незадовољних. 

@Kratos

Идемо да им покупимо камење. Кад им остане само земља, неће имати куд ни они. Знаш виц.  ;)

Vladiko ene albanci u našu kliruru nose naše kamenje

Ako nek nose kad smo mi nesposobni da osnujemo export import preduzeće.

Dobro Vladiko samo da znaš pošlje ćeš ti zemlju da obrađuješ.

:D

Ene idu Srbi nose kukuruz.

El okrunjen?

Nije.

Polijeće soko. :D

Ја сам као клинка а и касније проводила доста времена на селу код баке, и немој неко да се заноси да је живот на селу лагодан и лак.

Црначки је то живот, поготову ако га не осмислиш. Додуше мени је било супер.......... природа као у рају  ни на шта нас нису терали.

Е тако нешто бих могла да замислим.

Идеални услови на селу више у природи би били.Колибица близу манастира / једно 5 км / минимализам што се тиче прохтева, жеља, и рада .........

Значи нема свиња, крава и  тако тих драгих животињица, можда која кока и пилићи , више уметничко ствраалаштво у миру и тишини / исплативо да одржаваш најосновније потребе / и наравно близина манастира да све то зачини ...........и ето ти га рај и овде на земљи. Али потрошачки менталитет,

вештачке потребе и непотребно гомилање  материјалног........нас уби........

Пећи ћеш ти ракију, ја кад ти кажем! 12:smeha:

Zasto da pecem rakiju kad primam mito i korupciju . Otvoris li ormaric na kome pise Arsenija , neces verovati koliko flasa tu ima ... A ja im kazem - Nemojte ljudi , ko Boga vas molim ... Ne vredi ... :pop: ... Necu da gresim dusu . Tu samo molitva pomaze .

http://vok.org.rs/vesti/vok-vesti/pitanja-za-sve/

Teško i skupo, to dominira u komentarima...
A ovde u gradu kad hoću u prirodu ja plaćam planinarskim udruženjima,
kad hoću vežbanje ja plaćam termine teretanama, kad hoću hranu jurim organske proizvođače...

Ništa mi bre nije teško kao što nije bilo teško ni generacijama pre koje su u najgorim uslovima živele od najprimitivnije poljoprivrede, bez mehanizacije, pesticida, herbicida... Držali su se zajedno, velike porodice i prijatelji i sve je bilo zdravo.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...